افتتاح موزه هنر و مردم شناسی شهرستان نجف آباد

موزه هنر و مردم شناسی شهرستان نجف آباد همزمان با هفته صنایع دستی به بهره برداری رسید.

0

افتتاح موزه هنر و مردم شناسی شهرستان نجف آباد

به گزارش نجف آباد نگار از خبرگزاری صدا و سیما اصفهان درخصوص افتتاح موزه هنر و مردم شناسی شهرستان نجف آباد ؛ رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان نجف آباد گفت: شهرداری نجف آباد سال گذشته خانه تاریخی مهر پرور خریداری و مرمت و بهسازی آن را بر اساس طرح تبدیل به موزه هنر و مردم شناسی شهرستان آغاز کرد.

علیرضا حبیبی با اشاره به اینکه مرمت و آماده سازی این مجموعه تاریخی با بیش از ۲۰ میلیارد ریال هزینه از سال گذشته انجام شده افزود: ۴۰۰ شیئ تاریخی ارزشمند از دوران‌های تاریخی مختلف و معاصر فرهنگ و تمدن مردم شهرستان نجف آباد در موزه قرار داده شده است.

وی گفت: در این موزه بخشی از صنایع دستی و هنر‌های سنتی شهرستان نجف آباد با بیش از یکصد سال قدمت، به ویژه هنرهائی که به دلیل تغییر شیوه زندگی مردم به تدریج در حال نابودی است همچون: نحوه تولید کلاه نمدی و پا پوش‌های سنتی در معرض دید علاقمندان به فرهنگ و هنر این شهرستان با قدمتی ۴۰۰ ساله قرار داده شده است.

خانه تاریخی “مهرپرور”، بر اساس سبک معماری، شیوه طاق بندی، شکل و نحوه گسترش پلان مرکزی و همچنین نوع تزئینات پیش ساخته آجری، از جمله خانه‌های تاریخی شاخص شهرستان نجف آباد متعلق به اواخر قاجار و اوایل پهلوی است.

افتتاح موزه هنر و مردم شناسی شهرستان نجف آباد
افتتاح موزه هنر و مردم‌شناسی نجف‎آباد

انتهای پیام/۱۳۹

کد خبر : 10022 ساعت خبر : ۸:۰۰ ق٫ظ

لینک کوتاه مطلب : https://najafabadnegar.ir/?p=10022

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.