متن خطبه های نماز جمعه نجف آباد در ۲۳ خرداد ماه ۱۳۹۹ + صوت

نماز جمعه نجف آباد در 23 خرداد ماه 1399 با رعایت دستورالعمل های بهداشتی و فاصله امن اجتماعی برگزار شد.

0

خطبه های نماز جمعه نجف آباد در ۲۳ خرداد ماه ۱۳۹۹

به گزارش نجف آباد نگار از روابط عمومی دفتر امام جمعه نجف آباد نماز جمعه نجف آباد در ۲۳ خرداد ماه ۱۳۹۹ بعد از تعطیلی به علت کرونا با رعایت فاصله اجتماعی و طبق اعلام ستاد مبارزه با کرونا مجدادا اجرا می شود.

صوت خطبه اول نماز جمعه نجف آباد ۲۳ خرداد

صوت خطبه دوم نماز جمعه نجف آباد ۲۳ خرداد

متن خطبه اول نماز جمعه نجف آباد ۲۳ خرداد

حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا حسناتی در ابتدای خطبه اول نماز عبادی سیاسی جمعه گفت: در این سیدالایام هفته و عید مسلمین و در این لحظه های مغفرت الهی به عنوان وظیفه خودم و شما را به رعایت تقوا، شناخت وظیفه و انجام وظیفه سفارش می کنم.
ما کاری در این دنیا جز بندگی خدا نداریم و انسانی که اشرف مخلوقات خداست فقط قرار است از این طریق به کمال و سعادت برسد.
طاغوتیان عالم نیز نمی خواهند که انسان به کمال برسد و در پی آن هستند که از انسان در بهره برداری مطامع دنیوی خود بهره ببرند.

وی در ادامه بیان کرد: هر نفس و سخن ما باید در راه کسب رضای الهی باشد.
عمر انسان که سرمایه ای گرانقدر است باید در راه عبادت خدا مصروف داشته شود.
ایشان با حدیثی گهربار از امام معصوم که فرمودند «افضل العباده غلبه العاده» فرمودند انسان باید در پی ترک عادت های غلط خود باشد و ما نباید طبق عادت های غلط خویش زندگی کنیم بلکه باید طبق فرامین الهی زندگی نماییم.

خطیب نماز جمعه نجف آباد با اشاره به برخی از عبادات خاطر نشان کرد: یکی از افضل عبادات کسب رزق حلال است عبادت ده درجه است که نه درجه آن کسب رزق حلال است و حال آنکه طبق حدیث گهربار امام معصوم علیه السلام که فرمودند: «طلب الحلال فریضه علی کل مسلم و مسلمه» کسب رزق حلال گرچه گاهی سخت است و چه بسا گاهی نیازمند مهاجرت است.
لکن بر همگان امری واجب و ضروری است و ما اگر به برخی از زندگی ها خوب بنگریم خواهیم دید والدینی که بزرگ مردانی را تربیت نمودند به یقین اهل به دست آوردن رزق حلال بوده اند.

حجت الاسلام حسناتی در ادامه بیان کرد: اگر ما از توقعات بی جا دست برداریم به یقین خدای متعال نیز رزق ما را از راه حلال تأمین می نماید همان خدایی که روزی ما و فرزندان ما را تضمین نموده است.
لکن ما بایستی از راه حلال و نه راه گناه و معصیت و خدای نخواسته از راه حرام رزق خویش را به دست آوریم.

وی در پایان خطبه اول با اشاره به حدیثی از نبی مکرم اسلام حضرت محمد مصطفی(ص) گفت: خداوند به فردی که در پی کسب حلال است و زیر بار حرام نمی رود با نظر رحمت نگاه می کند.

حجت الاسلام و المسلمین مصطفی حسناتی با اشاره به ویژگی های آخر الزمان افزود: آنچه در آخرالزمان کم یافت می شود ولی انسان اگر تلاش کند به آن دست می یابد رزق حلال و پیدا کردن برادر دینی است.
به یقین انسانی که اهل رزق حلال شد دیگر خدای متعال را معصیت و نافرمانی نمی نماید.

متن خطبه دوم نماز جمعه نجف آباد

امام جمعه نجف آباد در ابتدای خطبه دوم نماز جمعه با اشاره به وقایع و اتفاقات اخیر از جمله شیوع ویروس کرونا که بسیاری از کشورها را در برگرفته است بیان کرد: حوادث روزگار نباید ما را از حرکت متوقف و ناامید نماید این حوادث برای آن است که متوجه شویم که قرار است با خدای خود آشتی نموده و به او نزدیکتر شویم
چرا که خدای سبحان اگر با کسی شد آن شخص عزیز می شود و دیگر شکست نخواهد خورد.
مشکل بشریت آن است که می خواهد در برابر خدا خدایی کند که این اقدام او کاری بس اشتباه و اسفناک است.

ایشان ضمن تقدیر از تمامی مردم و مسئولینی که در راستای حفظ سلامتی مردم جامعه از هیچ تلاشی دریغ ننموده اند بیان کرد: رعایت بهداشت طبق فتوای مراجع محترم تقلید امری الزامیست.
حفظ جان که امری قیمتی است بسیار مهم و حائز اهمیت می باشد.
و ما باید در همه ی عرصه ها حافظ سلامت مردم باشیم
که بحمدالله در کشور ما در این زمینه همگان وارد میدان شدند که به اذعان همه در این امر ما پیش قدم بودیم.

ایشان در ادامه خطبه دوم نماز عبادی سیاسی جمعه نجف آباد با اشاره به حوادث اخیر آمریکا تاکید کرد: تعیض نژادی دردی بود که از بدو تأسیس اروپا و آمریکا خواسته سردمداران آنها بود.
امام جمعه نجف آباد با اشاره به برخی از کمک هایی که در اوضاع کنونی به اقشار کم توان و ناتوان جامعه شد افزود: یقیناً همه این اقدامات قابل تقدیر و در خور تحسین است ایشان در ادامه افزودند ما باید به معیشت، اشتغال و عبادت مردم اهتمام ویژه ای داشته باشیم.
کار اصلی مجلس جدید و تازه نفس ما نیز آن است که جلوی گرانفروشی ها را گرفته و با گرانی ها و محتکران بازار مقابله نموده و به معیشت مردم توجه ویژه نماید.
امیدواریم به حول و قوه الهی مجموعه سه قوه نیز با زعامت رهبری عظیم الشأن در راستای رفع مشکلات مردم اقدام نمایند.

خطیب نماز جمعه نجف آباد در پایان خطبه دوم با اشاره به قرارگرفتن در آستانه شهادت امام جعفر صادق علیه السلام  گفت: رئیس مذهب جعفری امام جعفر صادق علیه السلام هم در معارف دینی و هم در جهاد الهی گام های موثری برداشته و مرام نامه شیعه را تکمیل نموده اند که ما باید فرامین ایشان و دیگر ائمه معصومین علیهم السلام را سرلوحه کار خویش قرار دهیم.

متن خطبه های نماز جمعه نجف آباد در 23 خرداد ماه 1399 + صوت
متن خطبه های نماز جمعه نجف آباد در ۲۳ خرداد ماه ۱۳۹۹ + صوت

انتهای پیام / ۱۳۷

کد خبر : 10028 ساعت خبر : ۷:۵۴ ب٫ظ

لینک کوتاه مطلب : https://njfn.ir//?p=10028

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × یک =