بازدید از برخی میراث تاریخی، فرهنگی نجف آباد

پنجشنبه بیست و دوم خردادماه سال جاری ، نجف آباد میزبان چند تن از مسئولین محترم ادارۀ ‌کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان اصفهان بود.

0

بازدید از برخی میراث تاریخی، فرهنگی نجف آباد

به گزارش نجف آباد نگار از روابط عمومی دفتر امام جمعه نجف آباد پنجشنبه بیست و دوم خردادماه سال جاری ، نجف آباد میزبان چند تن از مسئولین  ادارۀ ‌کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان اصفهان بود.

مسئولین میراث فرهنگی استان به اتفاق امام جمعه نجف آباد حجت الاسلام و المسلمین حسناتی از خانه شریعتی، خانه تاریخی کبیرزاده (موزه تاریخ و مفاخر نجف آباد) و نمایشگاه و کارگاه آموزشی صنایع دستی برگزار شده در خانه تاریخی مهرپرور(موزه مردم شناسی نجف آباد ) که به مناسبت روز جهانی صنایع دستی با بخش هایی چون گوهرتراشی، قلمزنی، جواهرسازی، لایه چینی و.. برقرار است ، بازدیدی صورت دادند.

سپس در ادامه این بازدید از برج های دوقلو صفا و وضعیت موجود آن بازدیدی بعمل آوردند و سپس در جلسه ای به میزبانی شهردار نجف آباد حضور یافته و درخصوص تملک برج های دوقلو صفا و مباحث فنی و میراثی بهسازی و احیای کارشناسی آن، عزم مدیریت شهری در تملک خانه های تاریخی و کاربری آنها نظیر خانه تاریخی کبیرزاده (موزه تاریخ و مفاخر نجف آباد)، خانه آيت الله آيت نجف آبادي (خانه تاريخي علما) ، خانه شهيدان حجتي (خانه شهدا) و… بحث و تبادل نظر شد.

همچنین در این جلسه مقرر گردید بصورت فوری و با توجه به آسیبهای فراوان وارده به خانه و ساختمان برجها، با مشارکت اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی نجف آباد مرمت و احیای اضطراری این مجموعه آغاز گردد.

بازدید از برخی میراث تاریخی، فرهنگی نجف آباد
بازدید از برخی میراث تاریخی، فرهنگی نجف آباد

انتهای پیام/۱۳۹

کد خبر : 10129 ساعت خبر : ۵:۰۳ ب٫ظ

لینک کوتاه مطلب : https://najafabadnegar.ir/?p=10129

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.