سرای نوآوری «صنعت ساخت طلا و جواهر» در واحد نجف آباد راه‌اندازی می‌شود

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد جزئیات تفاهم نامه همکاری های علمی، پژوهشی و فناوری در راستای تاسیس، راه اندازی و توسعه سرای نوآوری صنعت ساخت طلا و جواهر در دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد را تشریح کرد.

0

سرای نوآوری «صنعت ساخت طلا و جواهر» در واحد نجف آباد راه‌اندازی می‌شود

به گزارش نجف آباد نگار از گروه دانشگاه ایسکانیوز، حمید منتظرالقائم معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد گفت: این تفاهم نامه به منظور همکاری های علمی، پژوهشی و فناوری در راستای تاسیس، راه اندازی و توسعه سرای نوآوری صنعت ساخت طلا و جواهر در دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد بین اتحادیه صنف طلا و جواهر استان اصفهان و این واحد دانشگاهی به امضا رسید.

وی، ایجاد و توسعه بسترهای علمی و پژوهشی مورد نیاز در راستای فعالیت سرای نوآوری، توسعه فناوری در زمینه صنعت ساخت طلا و جواهر، جذب و حمایت از ایده ها و طرح های فناورانه با قابلیت تجاری سازی و ارزش آفرینی، تامین زیرساخت ها و تجهیزات مورد نیاز برای تجاری سازی طرح ها و محصولات مصوب طرفین، سرمایه گذاری و حمایت های مشترک از طرح های نوآورانه و استفاده از امکانات و ظرفیت های یکدیگر از جمله شبکه متخصصین و توانمندی های تیمی را از جمله زمینه های همکاری بین دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد و اتحادیه صنف طلا و جواهر استان اصفهان برشمرد.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد ادامه داد: کلیه رشته های این واحد دانشگاهی امکان همکاری با این سرای نوآوری را خواهند داشت و از رشته های فنی و مهندسی، از قبیل مهندسی مکانیک، مهندسی متالورژی، برق و …. و علوم پایه مخصوصا شیمی و محیط زیست گرفته تا رشته های حقوق، مدیریت و علوم انسانی، هنر و طراحی صنعتی و حتی رشته های پزشکی را می توان در این سرای نوآوری درگیر کرد و از پتانسیل های آنها استفاده نمود.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر اصفهان با اشاره به وجود پتانسیل های بسیار زیاد در بازار طلای اصفهان و حتی در کشورهای حدود ۱۳۰۰ کارگاه طلا در استان اصفهان از افتتاح نمایشگاه و بازارچه تراش سنگ های قیمتی در آینده نزدیک برای اولین بار در کشور خبر داد و افزود: این اتحادیه آماده همکاری با دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد به عنوان اولین مرکز دانشگاهی علاقمند به فعالیت در این زمینه است و با همکاری این واحد دانشگاهی امید است بتوان بسیاری از مشکلات موجود در صنعت طلا از مباحث حسابداری و حقوقی گرفته تا طراحی و ساخت تجهیزات و زیورآلات و برخی از زمینه های مغفول در کشور از جمله سنگ های قیمتی، تست و شناسایی جواهرات را و … را برطرف نمود.

هوشنگ شیشه بران به وجود آزمایشگاه‌های اکرودیته و همکار استاندارد در این اتحادیه اشاره کرد و افزود: این اتحادیه آمادگی لازم برای تعامل در زمینه استفاده دانشجویان و اساتید دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد از امکانات و پتانسیل این آزمایشگاه ها را دارد.

وی با بیان اینکه بسیاری از افراد شاغل در این صنف از قبیل فروشندگان ویترینی طلا و جواهر و همچنین کارگران مرتبط با این حرفه با معضل بیکاری مواجه شده اند، خاطرنشان کرد: تا زمانی که تولید و صادرات رونق نداشته باشد این بیکاری هم ادامه خواهد یافت و نقش دانشگاه در ایجاد زمینه های جدید و فکرهای خلاق در این عرصه در جهت رفع این مشکلات، راه گشاست.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر اصفهان اظهار کرد: این اتحادیه تفاهم نامه های متعددی را با کشورهای خارجی به امضا رسانده است اما متاسفانه تاکنون هیچ گونه تفاهم‌نامه‌ای با موسسات داخلی کشور امضا نشده است و این اولین و تنهاترین تفاهم نامه دانشگاهی می باشد و امیدواریم این همکاری تداوم یابد.

سرای نوآوری «صنعت ساخت طلا و جواهر» در واحد نجف آباد راه‌اندازی می‌شود
سرای نوآوری «صنعت ساخت طلا و جواهر» در واحد نجف آباد راه‌اندازی می‌شود

انتهای پیام/۱۳۹

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

14 + هفت =