ماجرای حذف تصویر امام خمینی و رهبر معظم انقلاب از گلستان شهدای نجف آباد

مدتی است که ماجرای حذف تصویر امام(ره) و رهبری از گلستان شهدای نجف آباد در فضای مجازی حاشیه ساز شده و به تازگی یکی از اعضای شورای شهر در خصوص حضور مشاوران معلوم الحال در شهرداری این شهر مطلبی منتشر کرده است.

0

ماجرای حذف تصویر امام خمینی و رهبر معظم انقلاب از گلستان شهدای نجف آباد/ روایت عضو شورای شهر از حضور مشاوران معلوم الحال در شهرداری

به گزارش نجف آباد نگار از صاحب نیوز؛ بیش از یک سال است که ماجراهایی مانند حذف نام شهدا از تابلو معابر و یا همسان سازی قبور شهداء(با وجود مخالفت صریح رهبر معظم انقلاب) در رسانه ها مشاهده می شود. این اتفاقات با این که خوشایند مردم نیست اما به دلایل نامعلومی هنوز هم در حال انجام است؛ گویا تیمی منسجم و پشت پرده این سناریو را در پیش گرفته است.

امّا به تازگی اتفاقی نادر در شهرستان نجف آباد رقم خورد. نجف آباد به پایتخت شهیدان معروف است و شهیدان بزرگی چون محمد منتظری، حاج احمد کاظمی، غلامرضا صالحی، محسن حججی و … را تقدیم نظام و انقلاب کرده است و مردم این شهر شایسته لقب شهید پروری هستند. با این حال، برخی رسانه های محلی در این شهرستان خبر از حذف عکس امام(ره) و رهبری از تک تک قبور شهدا در گلستان شهدای این شهر می دهند.

اتفاق رخ داده در شهری که مهد شهیدان بزرگ و نامدار انقلاب است و در گلستان شهدایی که در جوار آن یادمان شهداء میزبان شهید محسن حججی و دکتر محمدعلی ابوترابی است نمی توان از سوی مسئولان کتمان شود و اظهار بی اطلاعی مسئولان مربوطه نمکی مضاعف بر زخم بنا نهاشده در خانواده های شهداست. خانواده های شهدا از این اقدام رنجیده خاطر شدند و انتقاداتی را هم خطاب به مسئولان بیان کردند. چندی است این فیلم در رسانه های این شهرستان بازنشر می شود.

ابوترابی ذیل این پست نوشته است: «مدت هاست در خصوص حضور مشاوران معلوم الحال به شهرداری تذکر داده ام ولی نه تنها هیچ نتیجه ای در بر نداشت بلکه حضورشان در تصمیم گیری ها و جهت دهی ها بیشتر از قبل شد. جتی شهرداری حاضر نشده است لیست مشاوران و مشخصات آن ها از جمله مدرک تحصیلی و حقوق دریافتی هر کدام را جهت اطلاع ونظارت به صورت مکتوب به شورای شهر اعلام نماید. سکوت در برابر این حرکت ها را جایز نمی دانم.»

این عضو شورای شهر همچنین بیان داشت که صحبت های دیگری دارم که به زودی با مردم در میان خواهم گذاشت.

در فضای مجازی به غیر از مطالبات رسانه ای، هنوز هیچ مطالبه ای هم از سوی برخی نهادها مانند کنگره شهداء، کمیته خادمان و سایر نهادهای مرتبط دیده نشده است و ورود این نهادها قطعاً می تواند مطالبه قوی تری در این زمینه داشته باشد.

انتهای پیام/۱۳۹

کد خبر : 10640 ساعت خبر : ۴:۴۸ ب٫ظ

لینک کوتاه مطلب : https://njfn.ir//?p=10640

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهارده − 12 =