ابتلای ۱۱۲ نفر از پرسنل درمانی بیمارستان‌های “دکتر غرضی” و “حضرت فاطمه الزهرا(س)” به کرونا

مدیر درمان تأمین اجتماعی استان اصفهان گفت: تاکنون تعداد حدود 3500 نفر بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های دکتر غرضی و حضرت فاطمه الزهرا(س) نجف آباد بستری شده و همچنین تعداد 112 نفر از پرسنل درمانی این مجموعه نیز به این بیماری مبتلا شده‌اند.

0

ابتلای ۱۱۲ نفر از پرسنل درمانی بیمارستان‌های “دکتر غرضی” و “حضرت فاطمه الزهرا(س)” به کرونا

به گزارش نجف آباد نگار از ایلنا، «علی اعتصام پور» اظهار داشت: پزشکان و مراکز درمانی می‌توانند با استفاده از ۶ روش، اعتبار دفترچه‌های درمان تأمین اجتماعی را به صورت فوری و آسان استعلام کنند.

وی ادامه داد: پروژه استقرار سامانه الکترونیکی از سال ۹۷ در استان اصفهان کلید خورده است و نسخه‌های درمانی بیمه شدگان تأمین اجتماعی استان به صورت آنلاین تولید میشود و در تمام مراکز درمانی استان در حال انجام است که گام مثبتی در کاهش هزینه‌ها و ارائه خدمات مطلوب و بهتر به مردم بوده است.

مدیر درمان تامین اجتماعی اصفهان بیان کرد: با اجرای کامل این طرح از این پس تمدید اعتبار دفترچه‌های درمانی و هم‌چنین ارائه دفترچه‌ها به صورت غیر فیزیکی انجام شده و تمامی اطلاعات به صورت الکترونیکی ثبت می‌شود.

وی اضافه کرد: از آنجایی که سالانه مبلغ قابل توجهی حدود ۷۰ میلیارد تومان در سطح کشور برای چاپ دفترچه‌های درمانی هزینه میشود، با اجرای این طرح شاهد کاهش هزینه‌ها و مدیریت بهتر منابع شده و نیز تمامی سوابق درمانی بیمه‌شدگان به صورت جامع و کامل ثبت می‌شود.

اعتصام پور اظهار کرد: پزشکان و مراکز درمانی می‌توانند با استفاده از ۶ روش، اعتبار دفترچه‌های درمان تأمین اجتماعی را به صورت فوری و آسان استعلام کنند که از جمله این روش‌ها استفاده از اپلیکیشن موبایل، استفاده از نسخه وب و همچنین استفاده از کدهای دستوری #۱۴۲۰*۴* یا #۱*۱۴۲۰*۴* و یا #۱۶۶۶* و ارائه کدملی به این کدهای دستوری است.

مدیر درمان تأمین اجتماعی اصفهان با اشاره به اقدامات انجام گرفته در زمان شیوع ویروس کرونا در استان اصفهان تشریح کرد: ویروس کرونا همچنان در جامعه وجود دارد و از این رو همچنان نیازمند به مراقبت مداوم توسط مردم و همکاران هستیم.

اعتصام پور به اختصاص دو بیمارستان ملکی استان از سه بیمارستان به بیماران کرونایی اشاره کرد و گفت: طی چند ماه گذشته نیز اقدامات مناسبی توسط مدیریت درمان استان در راستای مقابله با کرونا انجام یافته و استان اصفهان دومین استانی بود که روش پلاسمافریز را برای درمان بیماری کرونا به کار گرفته است.

اعتصام پور گفت: تاکنون تعداد حدود ۳۵۰۰ نفر بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستانهای دکتر غرضی و حضرت فاطمه الزهرا(س) نجف آباد بستری شده و همچنین تعداد ۱۱۲ نفر از پرسنل درمانی این مجموعه نیز به این بیماری مبتلا شده و ۲۴ نفر نیز مشکوک به بیماری هستند که همگی بهبود یافتهاند.

وی همچنین در نشست با پزشکان عمومی بیمارستان دکتر غرضی اصفهان ضمن تشکر از زحمات پزشکان و کادر بیمارستان اظهار داشت: بیمارستان دکتر غرضی در دو بحران آبان ۹۸ و کرونا موفق شد که ایثار و تلاش این عزیان قابل تقدیر است.

مدیر درمان استان اصفهان، گفت: بیمارستان دکتر غرضی دومین پذیرش بیماران کرونایی استان از نظر آمار دانشگاه علوم پزشکی بیمارستان دکتر غرضی است.

اعتصام پور گفت: افتخار میکنیم که به قشر ضعیف جامعه خدمت میکنیم و این باعث میشود لطف خداوند شامل حالمان شود.

مدیر درمان تامین اجتماعی اصفهان بیان کرد: مدیریت درمان تامین اجتماعی استان در بحران کرونا اقدامات ارزندهای انجام داد و با تشکیل ستاد مبارزه با کرونا همه درمانگاهای استان را تجهیز و آموزش های لازم را برای مقابله با کرونا ارائه داده است.

رئیس بیمارستان دکتر غرضی نیز در این نشست، ضمن تشکر از زحمات کلیه کارکنان بیمارستان گفت: هر چند همکاران با فداکاری و ایثار و بدون چشمداشت به کار خود ادامه می دهند اما وظیفه داریم از زحمات این عزیزان تقدیر نمائیم.

انتهای پیام/۱۳۹

کد خبر : 10655 ساعت خبر : ۴:۵۰ ب٫ظ

لینک کوتاه مطلب : https://najafabadnegar.ir/?p=10655

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.