افتتاح باغ بانوان گلدشت در سفر معاون وزیر کشور

با حضور جمالی نژاد شهردار سابق اصفهان و معاون کنونی وزیر کشور، باغ بانوان گلدشت نجف آباد افتتاح شد.

0

به گزارش نجف آباد نگار از خبرگزاری فارس، مهدی جمالی‌نژاد ظهر امروز در آیین افتتاح و کلنگ‌زنی چندین پروژه عمرانی، خدماتی در گلدشت این شهرستان امسال را پر فراز و نشیب دانست و اظهار داشت: از سیل گرفته تا هجوم ملخ و زلزله تا رسید به قرنطینه و کرونا، کشور ما با مسائل گوناگون و تحریم‌ها مواجه بوده که با همت و صبر مردم توانستیم سربلند شویم.

معاون عمرانی وزیر کشور عنوان کرد: خداوند به خاطر صمیمت و صبوری مردم کمک می‌کند و می‌بینیم که در بسیاری از کشورهای بزرگ با وجود بحران همه کارها متوقف می‌شود اما در کشور ما این‌گونه نشد؛ در همین شهر گلدشت علی‌رغم همه ظلم‌هایی که به کشورمان می‌کنند، چندین پروژه به برکت خون شهدا و نظام مقدس انجام شده است.

وی تصریح کرد: در خانواده بزرگ شهرداری‌های کشور اگر کسی خطایی انجام دهد نباید سایر اعضای این خانواده را زیر سوال ببریم؛ البته همان یک مورد خطا هم زیاد است و سعی می‌کنیم این چنین نشود.

جمالی‌نژاد طرح‌های مشارکتی را مناسب خواند و افزود: خوشحالیم که در گلدشت برای همه اقشار خدمات پیش‌بینی شده است و شهرستان نجف آباد ویژه است و از گذشته دید متفاوتی روی آن بوده است.

معاون عمرانی وزیر کشور اظهار داشت: بسیاری از مراکز بین راهی وضعیت مناسبی ندارند، از مسؤولان و بخش خصوصی می‌خواهم این مطلب را مد نظر قرار دهند.

اگر کسی خطایی انجام می‌دهد، کل مجموعه را زیر سؤال نبریم
اگر کسی خطایی انجام می‌دهد، کل مجموعه را زیر سؤال نبریم

وی گفت: نجف‌آباد را دوست دارم به خاطر این‌که شروع کارم از این شهر بوده است، اما متاسفانه فضای سبز و باغات آن از بین رفته که خوشبختانه با رویکرد جدید شهرداری‌ها احیا شده اند؛ فضای سبز پایدارترین اقدام برای زیباسازی شهر است و ساخت المان و رنگ‌آمیزی در مرحله بعدی کار است.

جمالی‌نژاد در پایان اظهار داشت: قول می‌دهم در بازدید بعدی اگر در بخش فضای سبز اقدامات شاخص انجام دهید ما هم کمک کنیم و احیای باغات گذشته برای ما مهم است.

افتتاح باغ بانوان گلدشت با اعتبار پنج میلیاردی

افتتاح باغ بانوان گلدشت
افتتاح باغ بانوان گلدشت

نجف آباد نیوز باغ بانوان گلدشت با زیربنای چهار هزار متر مربع و هزینه اجرا و تملک نزدیک به پنج میلیارد تومان به طور رسمی افتتاح و کلنگ مجتمع خدماتی رفاهی بین راهی شهرداری گلدشت نیز با زیربنای ۲۴ هزار متر مربع و اشتغال‌زایی مستقیم برای هشتاد نفر و برآورد سرمایه گذاری ۳۳ میلیارد تومانی بخش خصوصی به زمین زده شد.

امروز با حضور جمالی نژاد شهردار سابق اصفهان و معاون کنونی وزیر کشور، باغ بانوان گلدشت با زیربنای چهار هزار متر مربع و هزینه اجرا و تملک نزدیک به پنج میلیارد تومان به طور رسمی افتتاح خواهد شد.

این باغ که در خیابان شهید آیت الله طالقانی (خط قلعه سفید) قرار گرفته، دارای امکاناتی مانند مسیر دوچرخه سواری، زمین های والیبال، اسکیت و بسکتبال، میز تنیس و شطرنج، آمفی تئاتر روباز، کلاس های آموزشی و فرهنگی و فضای سبز است.

امروز هم چنین با حضور جمالی نژاد رییس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، بوستان گل محمدی گلدشت نیز با مساحت سی هزار متر مربع به طور رسمی آغاز به کار خواهد کرد.

کلنگ زنی مجتمع خدماتی رفاهی بین راهی شهرداری گلدشت با زیربنای ۲۴ هزار متر مربع، اشتغال زایی مستقیم برای هشتاد نفر و برآورد سرمایه گذاری ۳۳ میلیارد تومانی بخش خصوصی، دیگر بخش مراسم این روز خواهد بود.

معاون وزیرکشور: احیا و حفظ فضای سبز باید اولویت شهرداری باغ شهرهای کشور باشد

اصفهانایرنا – معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور گفت: حفظ باغ‌ها و فضای سبز باغ شهرهای کشور باید یکی از اولویت‌های شهرداری‌ها باشد .

مهدی جمالی نژاد روز پنجشنبه در مراسم افتتاح و کلنگ زنی ۲ طرح عمران شهری شهرداری گلدشت از توابع شهرستان نجف آباد افزود : بعضی از شهرهای کشور و اصفهان به باغ شهر معروف است وگلدشت یکی از باغ شهرهای استان اصفهان است که باید شهرداری این منطقه وشهرداران دیگر مناطق در احیا و حفظ باغ‌ها و فضای سبز منطقه بطور جدی اقدام کنند.

وی گفت: با وجود تحریم‌های ظالمانه و ویروس منحوس کرونا ومشکلات ا قتصادی بوجود آمده ، پروژه‌های عمرانی خوبی توسط شهرداری‌ها در سطح کشور درحال اجراست.

جمالی نژاد بابیان اینکه درسطح کشور برای حفظ باغ‌ها و فضای سبز کمتر توجه شده است گفت: باید شهرداران باغ شهرها با رویکرد نو آورانه شهر را به شکلی را احیا کنند که باغ‌های زیبا داشته باشد ودر حفظ آن بطور جدی تلاش کنند.

رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور تاکید کرد: اگر شهرداری گلدشت دربحث حفظ باغ‌ها و فضای سبز اقدامات شاخصی انجام بدهد ما هم درفصل‌های مختلف کمک خواهیم کرد چون باغ‌ها برند خاص باغ شهرهاست که بایدحفظ شود.

در این مراسم بهره برداری از مجموعه تفریحی ورزشی باغ بانوان و عملیات اجرایی مجتمع خدماتی رفاهی بین راهی در زمینی به مساحت ۲۴ هزار متر مربع آغاز شد.

باغ بانوان گلدشت دارای مسیر دوچرخه سواری، زمین والیبال، اسکیت و بسکتبال، میز تنیس و شطرنج، آمفی تئاتر روباز، کلاس های آموزشی و فرهنگی و فضای سبز است.

مهدی غلامی شهردار گلدشت گفت: مجموعه تفریحی ورزشی باغ بانوان در زمینی به مساحت ۴ هزار متر مربع با هزینه‌ای معادل ۵۰ میلیارد ریال احداث شده است و مجتمع خدماتی رفاهی بین راهی در زمینی به مساحت ۲۴ هزار متر مربع و برآورد اعتباری معادل ۳۳ میلیارد ریال از محل اعتبارات شهرداری گلدشت احداث می شود.

شهرگلدشت با بیش از ۲۸ هزار نفر جمعیت در ۲۵ کیلومتری غرب اصفهان و ۶ کیلومتری شرق نجف آباد قرار دارد.
شهرستان نجف آباد بابیش از ۳۳۰ هزار نفر جمعیت در ۳۰ کیلومتری غرب اصفهان واقع شده است.

انتهای پیام/

کد خبر : 10706 ساعت خبر : ۸:۱۳ ب٫ظ

لینک کوتاه مطلب : https://najafabadnegar.ir/?p=10706

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.