قطار حومه‌ای نجف آباد به اصفهان در دست اقدام است

0

قطار حومه‌ای نجف آباد به اصفهان در دست اقدام است

 
به گزارش نجف آبادنا مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان در بحث قطار حومه و حمل و نقل عمومی گفت: در بحث قطار حومه‌ای با توجه به حساسیت‌ها و تاکید ویژه‌ای که شخص آقای دکتر آخوندی داشتند کار را در سه محور آغاز کردیم و مطالعاتی انجام شد. در اولویت کارمان محورهایی بود که جمعیت بالایی دارند و به کلانشهرهای اصفهان متصل می‌شوند یا شهرهای جدیدی هستند که شرکت مادرتخصصی در استان دارد.

وی افزود: در همین خصوص دو شهر بزرگ نجف آباد و شاهین شهر با جمعیت بالای ۳۰۰ هزار نفر دو محوری هستند که بنا شده است قطار حومه‌ای آنها به اصفهان متصل شود. مطالعات شاهین شهر اصفهان تمام شده و مصوبه شورایعالی روی این محور گرفته شده است و در بحث اجرا از محور آزادراه آزادگان تصویب نهایی از وزارتخانه گرفته شد.

 

محور نجف آباد به اصفهان

غلامی ادامه داد: در محور نجف آباد به اصفهان هم مطالعات انجام شده است و بحث پیگیری مشترکی است که با شهرداری نجف آباد داریم و قاعدتا تامین سرمایه برای این پروژه‌ها که راهکارهای خاص خودش را دارد. جلساتی را با شهرداری شاهین‌شهر و نجف‌آباد برای عملیاتی کردن این پروژه‌ها داشته‌ایم. خط سوم هم خطی است که از اصفهان به شهر بهارستان سپس مجلسی و در نهایت فولادشهر ختم می شود.

وی افزود: مطالعات این محور به پایان رسیده و عملیات اجرایی بخش اول که اصفهان به سمت بهارستان است شروع شده است و در مرحله ریل گذاری قرار دارد. طبق برنامه به دنبال این هستیم تا پایان سال ۹۸ این پروژه به بهارستان شده و بخش اول عملیات اجرایی تمام شود تا بعد از کار بخش‌های بعدی آغاز شود.

این مقام مسئول در پایان گفت: خوشبختانه در این محور صنایع فولاد و ذوب آهن به صورت مشارکت وارد شدند چون بخش عمده‌ای از حمل و جابه‌جایی مسافر مربوط به این دو صنعت بزرگ است که در همین محور قرار دارند. مقدمات کار و سرمایه گذاری مشترک شهرهای جدید، فولاد مبارکه، ذوب آهن و اعتبارات دولتی در این محور فعال می شود تا با اعتباری که امسال گذاشته شده این پروژه در سال‌های آتی نیز پایدار خواهد بود تا این سه هر جدید را به صورت ریلی به اصفهان مرتبط کنیم.

انتهای پیام / 137

قطار حومه‌ای نجف آباد به اصفهان
قطار حومه‌ای نجف آباد به اصفهان

منبع: پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.