ابوترابی: بررسی قوانین ۱۸ کشور جهت تدوین طرح جامع مدیریت شهری

0

بررسی قوانین ۱۸ کشور جهت تدوین طرح جامع مدیریت شهری

به گزارش نجف آبادنا از خبرگزاری خانه ملت، ابوالفضل ابوترابی امروز (سه شنبه، ۶ شهریور ماه) در نشست هیئت عمومی دیوان عدالت اداری اظهار داشت: ۲۳ دستگاه با شهرداری‌ها مرتبط هستند که باید در قانون تکلیف هر کدام را در ارتباط با شهرداری‌ها مشخص کنیم.

 

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس بیان کرد: برای تهیه طرح جامع مدیریت شهری قوانین ۱۸ کشور را بررسی کردیم که در این بررسی‌ها هیچگاه مشاهده نکردیم ساز و کاری شبیه به کمیسیون ماده ۱۰۰ وجود داشته باشد به همین جهت این کمیسیون از قانون حذف می‌شود.

 

وی افزود: کمیسیون ماده ۱۰۰ عملاً به تخلفات ساختمانی مشروعیت می‌بخشد.

 

ابوترابی ادامه داد: با قانون شدن طرح جامع مدیریت شهری مشکلات اداره امور شهر حل می‌شود؛ کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور آمادگی دارد تا از پیشنهادات دیوان عدالت اداری جهت رفع مشکلات احتمالی طرح جامع مدیریت شهری استفاده کند.

 

نماینده مردم نجف آباد، تیران و کرون در مجلس شورای اسلامی گفت: باید به شوراها به عنوان قوه چهارم نگاه شود زیرا کارایی بسیار زیادی دارند.

 

بر اساس این گزارش رئیس و اعضای کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس امروز در محل دیوان عدالت اداری حاضر شده و با مسئولان این نهاد دیدار و گفت‌وگو کردند.

 

همچنین رئیس و اعضای کمیسیون شوراها در نشست هیئت عمومی دیوان عدالت اداری که هر هفته سه شنبه برگزار می‌شود حضور یافتند و در مورد مسائل مشترک تبادل نظر کردند.

پایان پیام / ۱۳۷

منبع: خانه ملت

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.