ابوترابی: ترک فعل برای مسئولین باید مجازات داشته باشد

نماینده مردم نجف آباد ، تیران و کرون در مجلس، گفت: آقای آخوندی باید پشت محکمه دادگاه پاسخ بدهد که چرا در ۶ سال وزارتش هیچ خانه ای نساخته است.

2

به گزارش نجف آباد نگار ابوالفضل ابوترابی نماینده مردم نجف آباد در مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به اظهارات اخیر حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور مبنی بر اینکه “اعتراف می‌کنم دولت در بخش مسکن دچار عقب‌ماندگی است، اظهار داشت: خانه نساختن دولت و نداشتن برنامه در این حوزه باعث به وجود آوردن مشکل و فشار آمدن به مردم و مستجران شده است.

وی در همین راستا افزود:ما در این زمینه انتقاد اساسی و شدید به دولت داریم ؛چراکه در این مدت خانه ای نساخته است و طبق گفته رئیس قوه قضائیه که ترک فعل برای مسئولین باید مجازات داشته باشد؛ آقای آخوندی هم باید پشت محکمه دادگاه پاسخ بدهد؛ در این ۶ سال وزارت چرا هیچ خانه ای نساخته است و الان تمام مشکلات باید بر روی دوش نظام،مردم و مستاجران باشد.

نماینده مردم نجف آباد در مجلس با تاکید بر اینکه یکی از راه حل ها برای جبران کوتاهی دولت در این زمینه، اخذ مالیات از خانه‌های خالی است که می توان در کوتاهترین زمان و برای کاهش فشار مالی بر مستاجران اجرایی کرد، اظهار داشت: در همه دنیا بر خانه‌های خالی مالیات سنگین می بندند و این باعث می شود که خانه ها وارد بازار تقاضا شوند و مستاجران انتخاب بیشتری داشته باشند و در کوتاه مدت هم تنها راهی که به توان تعداد زیادی مسکن وارد کرد و مستاجران هم هزینه‌ های بالایی را پرداخت نکنند و قیمت ها کاهش پیدا کند ؛ فعلا مالیات از خانه‌های خالی است و این موضوع کمک به مردم می‌کند.

ابوترابی بیان داشت: در حال حاضر و طبق سرشماری ۱۳۹۵ نفوس و مسکن کل کشور ۲ میلیون و ششصد هزار خانه خالی در کشور وجود دارد و این یک نوع احتکار است که لازم است با ورود دستگاه های مربوطه این خانه های خالی به بازار اجاره و خرید و فروش وارد شوند.

انتهای پیام/ ۱۳۷

کد خبر : 11143 ساعت خبر : ۶:۰۴ ب٫ظ

لینک کوتاه مطلب : https://njfn.ir//?p=11143

2 نظرات
  1. binam می گوید

    ایشون سال ۹۶ که دوره اولش تموم شد باید پاسخگو میبودند…اصلا چرا استیضاح ایشون لغو شد؟

  2. shohada sharmandeim می گوید

    پذیرش اشتباهات آقای روحانی بعد از دو دوره چه دردی از مردم دوا میکنه…
    ایشون فقط خودشو تو لباس روحانیت پنهان کرد و باعث شد دودستگی بین مردم ایجاد بشه و طیفی از مردم فقط لباس ایشونو میبینند و به روحانیت بد بین شدند ایشون بجز مشکلات اقتصادی و مادی که برای مردم ایجاد کرد باعث اختلاف و بدبینی عده ای از مردم نسبت به دین شد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هجده + 17 =