هوای اصفهان ناسالم است

کیفیت هوای کلانشهر اصفهان صبح امروز با میانگین ساعتی ۱۳۴ در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس قرار گرفت.

0

هوای اصفهان ناسالم است/ نجف‌آباد در وضعیت قرمز

به گزارش نجف آباد نگار از ایمنا، کیفیت هوای کلانشهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت هفت صبح امروز یکشنبه – پنجم مرداد – با میانگین ۸۰ در وضعیت سالم ثبت شد.

شاخص کیفی هوا در نخستین ساعات امروز با میانگین ۱۳۴ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد.

شاخص کیفی هوا در ایستگاه‌های پایش دائم میدان احمدآباد روی عدد ۱۵۱، خیابان استانداری روی عدد ۱۲۴، بزرگراه خرازی روی عدد ۱۶۰، خیابان پروین روی عدد ۱۳۱ و خیابان رودکی روی عدد ۱۰۶ گزارش می‌شود.

همچنین کیفیت هوا در کاشان با میانگین ۱۰۸ و شاهین شهر با میانگین ۱۲۶ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس و در نجف آباد با میانگین ۱۵۶ برای عموم مردم ناسالم است. هوای مبارکه و سجزی به ترتیب با میانگین ۷۱ و ۵۳ سالم گزارش می‌شود؛ وضعیت کیفی هوا در سایر ایستگاه‌های پایش شهرستان‌ها در دسترس نیست.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر منوکسید کربن، دی اکسیدگوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، ازون و ذرات معلق ( ذرات کوچک‌تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک‌تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می‌کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می‌دهد.

انتهای پیام/۱۳۹

کد خبر : 11171 ساعت خبر : ۵:۲۸ ب٫ظ

لینک کوتاه مطلب : https://njfn.ir//?p=11171

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × چهار =