واکنش های مردمی به تغییر بیمارستان کرونا در نجف آباد

مدیر درمان تامین اجتماعی اصفهان گفت: با توجه به مرجع (ریفرال) شدن بیمارستان شهید منتظری در پذیرش بیماران کرونایی، بیمارستان تامین اجتماعی فاطمه الزهرا(س) نجف آباد از حالت پذیرش بیماران کرونایی خارج شده است.

0

واکنش های مردمی به تغییر بیمارستان کرونا در نجف آباد

به گزارش نجف آباد نگار از نجف آباد نیوز، اعتصام پور گفت: پس از ضدعفونی کامل، خدمات بیمارستان به حالت قبلی خود بازمی گردد تا به عنوان بیمارستان سبز در اختیار بیمه شدگان و بیماران غیر کرونا یی قرار گیرد. البته در صورت افزایش مجدد مبتلایان در این شهرستان، باردیگر همکاری ما با دانشگاه علوم پزشکی از سرگرفته می شود.
وی ادامه داد:با توجه به اینکه این بیمارستان از اسفند ماه ۹۸ به عنوان تنها بیمارستان غرب استان به بیماران کرونایی ارایه خدمات می نمود، مشکلاتی برای بیمه شدگان جهت ارایه خدمات تشخیصی درمانی بوجود آورده بود و بیمه شدگان برای گرفتن خدمت از مراکز ما مجبور به سفر به مرکز استان بودند پس با هماهنگی های انجام شده با دانشگاه علوم پزشکی بیمارستان شهید محمد منتظری به عنوان مرکز کرونا انتخاب شد. برخی مراجعان بیمارستان فاطمه زهرا نجف آباد در روزها و هفته های اخیر، از خلوتی بیش از حد این مجموعه خبر داده اند.

«شهروند»: سلام. در مورد خبر «اختصاص بیمارستان شهید منتظری نجف آباد به کرونایی ها» مرجع (ریفرال) شدن بیمارستان شهید منتظری در پذیرش بیماران کرونایی، به این صورت اتفاق افتاده که بخش اعظم درمانگاه طبقه اول ساختمان جدیدالاحداث بیمارستان برای بستری شدن بیماران کرونایی اختصاص پیدا کرده است.

درحالیکه در همان طبقه اول پزشکان متخصص درحال ویزیت مراجعین عادی هستند. حدود ۵۰ پزشک متخصص و فوق تخصص در درمانگاه بیمارستان شهید محمد منتظری هر هفته بیماران را ویزیت می کنند.

این اقدام مدیریت شبکه بهداشت و درمان نجف آباد و مسئولین بیمارستان در تعیین بیمارستان مرکز شهر برای بستری بیماران مبتلا به کرونا و اختصاص بیشتر فضای درمانگاه به بستری کردن بیماران مبتلا به کرونا باعث به خطر افتادن جان مراجعین به درمانگاه و پزشکان متخصص و فوق تخصص مشغول به کار است و خطر شیوع بیماری در مرکز شهر را به همراه دارد.

«شهروند»: سلام. در مورد خبری که فرمودید بیمارستان شهید منتظری مخصوص کرونایی ها شده یک نکته به ذهنم رسید. مگه مسولین اعلام نکردند که راه انتقال ویروس کرونا هوابرد شده است پس چرا بیمارستان وسط شهر را اختصاص دادند؟

«شهروند»: سلام شما مرگ را فقط برای همسایه میخوایید. چرا تا کروناییها توی بیمارستان تامین اجتماعی حضرت فاطمه الزهرا(س)بودند وما کارگران که بیمه تامین اجتماعی هستیم نمیتونستیم بریم بیمارستان و کل بیمارستان قرنطینه بود، اشکال نداشت! حالا که از منطقه صالح آباد امیرآباد و یزدانشهر به نجف آباد اومد شد مرکز شهر و ایراد داره مسولین بیمارستان منتظری یا بیمارستان را قرنطینه کنند یا که یک قسمت مشخص را برای کرونا اختصاص بدهند. مرگ برا همسایه حق نیست.

«شهروند»: درخصوص اختصاص دادن بیمارستان شهیدمنتظری به بیماران کرونایی. اولاکه کاربسیارغلط بوده. البته من خودم ساکن نجف آبادنیستم ولی خب دلم برای مردم شهرم میسوزه ازبی تدبیری برخی.
ثانیامخاطب من برخی ازمردم بی مسئولیتی هستندکه خودشون رو احیانادلسوز میدونند چندوقت پیش نجف آبادعزیز جزء مناطق سفید اعلام شد و بخاطر بی مبالاتی و عدم رعایت موازین بهداشتی ازطرف خودمامردم این شهرمجددابه سمت قرمزشدن رفته واوضاع خوبی نداره.
واقعامتاسفم برای اونهایی که دم ازمردم داری میزنند ونگران وسط شهربودن بیمارستان هستند و رعایت هم نمیکنند. ازیک ماسک زدن ساده هم امتناع میکنند.برخی هم توجیه غیرمنطقی می آورندکروناکجابود؟
مدتی قبل اعلام کردندچون بیماران کم شدند،به اصفهان اعزام میشوندامادوباره برگشتیم به روال قبل
علی ای حال الان لطفا این آقایون که در راس هستند، منتی سرِ ما نه، سر خانواده های خودشون بزارند و یه فکری برای این معضل بزرگ بکنند. لااقل بخش بیماران رو عوض کنید. بیماران غیر کرونایی چه گناهی دارند که به خاطر بی تدبیری برخی باید در معرض بیماری قرار بگیرند.

انتهای پیام/۱۳۹

کد خبر : 11177 ساعت خبر : ۵:۳۱ ب٫ظ

لینک کوتاه مطلب : https://najafabadnegar.ir/?p=11177

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.