ثبت اولین تجربه آبیاری «سنتر لینیر» در مهردشت نجف‌آباد

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان گفت: در راستای افزایش بهره‌وری آبیاری و استفاده بهینه از منابع موجود، اولین دستگاه آبیاری «سنتر لینیر» در سطح پانزده هکتار از اراضی زراعی بخش مهردشت شهرستان راه‌اندازی شد.

0

ثبت اولین تجربه آبیاری «سنتر لینیر» در مهردشت نجف‌آباد

به گزارش نجف آباد نگار از نجف آباد نیوز، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان گفت: در راستای افزایش بهره‌وری آبیاری و استفاده بهینه از منابع موجود، اولین دستگاه آبیاری «سنتر لینیر» در سطح پانزده هکتار از اراضی زراعی بخش مهردشت شهرستان راه‌اندازی شد.

حسن عابدینی در حاشیه یکی از جلسات کاری با اعلام این مطلب گفت: از مزایای این طرح که با پیگیری‌های زیاد به منظور تامین اعتبار بلاعوض و خودیاری کشاورزان انجام گرفت، می‌توان به افزایش بازدهی آبیاری، بالا رفتن ضریب بهره‌وری، کاهش دور آبیاری، افزایش تولید در واحد سطح و یکنواختی پخش آب اشاره کرد.

عابدینی از اجرای این طرح در مزرعه اسفندیار زمانی سخن گفت و ادامه داد: این دستگاه به صورت کامل در داخل کشور و توسط شرکت اراکی آبیار ماشین پارس ساخته شده است.

روش آبیاری سنتر لینیر، دارای یک دکل مرکزی و تعدادی دهانه است که در هر کدام تعدادی آبپاش نصب شده و می‌تواند با چرخش بر روی سطح مزرعه، محصول زراعی را با سرعت و بازدهی بالا آبیاری کند.

برگزاری دوره آموزشی سه روزه کاشت زعفران ویژه سربازان وظیفه لشکر زرهی ۸ نجف اشرف با حضور ۳۵ نفر از دیگر اخبار روزهای اخیر جهاد کشاورزی شهرستان محسوب می‌شود.

انتهای پیام/۱۳۹

کد خبر : 11183 ساعت خبر : ۸:۰۰ ب٫ظ

لینک کوتاه مطلب : https://njfn.ir//?p=11183

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

18 + شش =