نماز جمعه نجف آباد ۲۵ مرداد ۱۳۹۹

حجت الاسلام حسناتی امام جمعه نجف آباد گفت: مباهله واقعه ای است که حقانیت اهل بیت علیهم السلام را باری دیگر اثبات کرد و صراط مستقیم که همان پذیرش ولایت حضرت علی علیه السلام است را به همه ی جهانیان نشان داد.

0

نماز جمعه نجف آباد ۲۵ مرداد ۱۳۹۹

خطبه
به گزارش نجف آباد نگار از سرویس خبری دفتر امام جمــعه نجف آباد نماز عبادی، سیاسی جمعه بیست و چهارم مردادماه سال جاری به امامت حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا حسناتی امام جمعه محترم نجف آباد برگزار گردید.ایشان در خطبه اول نماز جمعه با یادآوری برخی از موانع برکت در رزق حلال فرمودند خدای سبحان بر خود
مقرر نموده است که رزق انسان را تأمین نماید و رزق انسان به سوی انسان می آید. رزق انسان حلال مقرر شده است و وی نباید آن را حرام نماید. خدای سبحان برای انسان رزق حلال، طیب و طاهر مقرر نموده است لکن انسان نباید آن را به حرام تبدیل نماید.

ایشان خاطر نشان کردند بعضی از انسان ها تکالیف شرعی و قانونی خود را کنار گذاشته و غم و غصه تأمین فردا و فرداها آنها را به خود مشغول می نماید. در کنار کسب حلال انسان باید به وظایف خویش پرداخته و آنها را به بهترین نحو انجام دهد. دین ما دین عزیز، جامع و زیبایی است و حیف که برخی از ما با بد عمل کردن به فرامین آن این زیبایی ها را ضایع و تباه کرده ایم. تأمین کننده رزق و روزی خداست و ما باید در پی کسب آن از تنبلی دست برداشته و تلاش و کوشش خود را به کار ببندیم. ایشان با اشاره به حدیث گهربار امام صادق علیه السلام که فرمودند هرکس تمام تلاشش صرف به دست آوردن رزقش گردد بر وی گناه می نویسند فرمودند رزق ما باید ما را در راه توحید، یکتاپرستی و تسلیم محض خدای متعال بودن کمک و مساعدت نماید.

ایشان در ادامه با اشاره به برخی از رزق ها فرمودند: بزرگان ما از خدای متعال عفت و پاکدامنی را به عنوان رزق خویش مسئلت می نمایند. یک مومن واقعی نباید به دنیا و آنچه در دنیا است. دلبسته و وابسته گردد. ایشان در پایان خطبه اول از نماز عبادی سیاسی جمعه با خطاب به مسئولین فرمودند: رزق طیب و طاهر مسئولین ما آن است که صبور و مقاوم بوده، جامعه اسلامی را با رشادت پیش برده و از قید و بند وابستگی به دیگران نجات دهند همچنین بایستی تمام تلاش و همتشان گره گشایی از کار دیگران باشد.

نماز جمعه نجف آباد ۲۵ مرداد ۱۳۹۹

حضرت حجت الاسلام و المسلمین حــــاج آقا حسناتی امام جـمعه محترم نجف آباد در آغاز خطبه دوم نماز عبادی سیاسی جمعه فرمودند: مشکلات نباید ما را از وظایف اصلی خویش غافل نماید. ما باید متوجه آن باشیم که خدای سبحان از ما چه می خواهد. ایشان با اشاره به عظمت ایام و لیالی پر فیض ماه ذی الحجه فرمودند: ماه ذی الحجه ای که در هفته پایانی آن به سر می بریم ماه امامت و ولایت و ماه تربیت یافتن انسان های دینی و ولایی است. خطیب نماز جمعه نجف آباد با اشاره به فرارسیدن روز مباهله فرمودند طبق آیات نازل شده پیامبر گرامی اسلام حضرت علی علیه السلام را جان خویش و حضرت زهرا سالم اهلل علیها را برترین زن از بین زنان عالم برشمردند. مباهله واقعه ای است که حقانیت اهل بیت علیهم السلام را باری دیگر به اثبات نمود و صراط مستقیم که همان پذیرش ولایت حضرت علی علیه السلام است را به همه ی جهانیان نشان داد آنان که در پی یافتن صراط مستقیم هستند بدانند که صراط مستقیم همان امیرالمومنین علیه السلام و اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام هستند.

اگر از غدیر غفلت نمی شد عاشورا به وجود نمی آمد اگر از چهار اصل بعثت،غدیر، عاشورا و انتظار غفلت نشود انسان به آن هدفی که برای آن آفریده شده است خواهد رسید. امت اسلام بر این نقطه متحد شدند که اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام را به نابودی کشانند لکن خدای متعال این گونه اراده ننموده بود بلکه آنها را عزیز و عزتمند آفرید. ولایت اهل بیت علیهم السلام برای آن است که آنان تقوا و عدالت را بر جامعه حاکم نمایند تکلیف ما نیز در این زمینه صبر پیشه نمودن و استقامت در برابر دشمنان است. سوره عصر که سوره حضرت امیرالمومنین علیه السلام نامیده شده است انسان را به حق و صبر دعوت و توصیه می نماید ما نیز بایستی همچون مولا و مقتدایمان در برابر دشمنان قسم خورده خویش صبر و استقامت نماییم.

نماز جمعه نجف آباد ۲۵ مرداد ۱۳۹۹

حضرت حجت الاسلام و المسلمین حسناتی با اشاره به تبلیغات دشمنان علیه مسلمانان و دین مبین اسلام فرمودند: در حال حاضر بیش از ۴۲۰ شبکه ماهواره ای فارسی زبان علیه اسلام و پیروان این آیین مقدس در حال مبارزه هستند و قصد آن دارند که این نور تا ابد فروزان و تابنده را خاموش نموده و مانع نفوذ تفکر الهی
در اذهان عمومی و ترویج فرهنگ اسلامی گردند ولی از آنجا که خدای متعال وعده آن داده است که انسان را یاری نمایند یقیناً به وعده خویش نیز عمل خواهد نمود و آن را محقق می نماید.

انتهای پیام/۱۳۹

نشست ستاد برگزاری نماز جمعه نجف آباد برگزار شد

 

کد خبر : 11788 ساعت خبر : ۴:۰۰ ب٫ظ

لینک کوتاه مطلب : https://najafabadnegar.ir/?p=11788

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.