نشست سریع نجف آباد با بی تدبیری

0

نشست سریع نجف آباد با بی تدبیری

 

به گزارش نجف آبادنا از نجف آباد نیوز این آمار تنها مربوط به سه حلقه چاه است و با اضافه کردن برداشت هایی که روزانه از دیگر چاه های سطح شهر انجام می شود، به آمار نگران کننده تری خواهیم رسید.

این کار در شرایطی صورت می گیرد که به گفته کارشناسان، به لطف بارش های بهاری امسال، ذخیره سد زاینده رود با سال گذشته تفاوت چندانی ندارد و می توان از همین منبع برای کشاورزی غرب استان استفاده کرد ولی مسئولان استانی از ترس اعتراضات شدید مردمی، اولویت تخصیص از زاینده رود را به شرق استان داده و در غرب، برداشت پرحجم از سفره های آب زیرزمینی را مجاز کرده اند.

 

 

این حجم از کاهش روزانه منابع سفره های زیرزمینی شهرهایی مانند نجف آباد در حالی صورت می گیرد که در برخی شهرهای بالادست، باغات به دلیل حجم بالای آبیاری در خطر  نابودی  قرار گرفته اند یا شاخه درختان، زیر بار سنگین میوه های آبدار خم شده یا شکسته اند. میوه هایی که بخش قابل توجهی از آن ها، از بین رفته یا خوراک دام ها می شود.

جولان تانکرهای آبرسانی سیار در سطح شهر، علاوه بر مشکلات ترافیکی متعدد، خسارت های قابل توجهی را هم به زیرساخت ها وارد می کند که جبران آن تنها از محل عوارض پرداختی شهروندان میسر خواهد بود.

نشست سریع نجف آباد با بی تدبیرینشست سریع نجف آباد با بی تدبیری
نشست سریع نجف آباد با بی تدبیری

انتهای پیام / ۱۳۷

منبع: نجف آباد نیوز

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.