بازدید از وضعیت ساماندهی قنات شیربچه

0

بازدید از وضعیت ساماندهی قنات شیربچه

 

به گزارش نجف آبادنا ساماندهی قنات شیربچه در خیابان شریعتی حدفاصل تقاطع فارابی تا میدان بسیج به طول نزدیک به هشتصد متر صورت می پذیرد که طی آن ضمن احیاء مسیر قنات به عنوان جاذبه ای تاریخی و گردشگری، در هفت متر از حریم قنات نیز دو مسیرپیاده روی و دوچرخه سواری به همراه دو باند یک و نیم متری فضای سبز اجرا خواهد شد.

لاشه چینی دیواره های جوی انتقال دهنده آب قنات در این محدوده و لایروبی همزمان مسیر صورت می گیرد ، پیش از این، پل های غیر استاندارد و بعضاً فرسوده ساخته شده بر روی مسیر قنات در پاره ای موارد به پارکینگ شخصی یا بخشی از مغازه افراد تبدیل شده بود که این موضوع علاوه بر زشت کردن چهره شهر و ایجاد برخی مزاحمت ها برای تردد دیگر شهروندان، احتمال بروز حوادث مختلف را هم افزایش داده بود که در پروژه در حال اجرا، بهسازی و ساماندهی پل ها نیز در دستور کار قرار گرفته است.

بر اساس نیاز شهروندان در این محدوده، پل های یک شکل و استاندارد اجرا خواهد شد که این کار مشکل آبگرفتگی در دهنه پل های قدیمی این محدوده طی بارندگی های سالیانه را نیز برطرف خواهد کرد.
همکاری بهره برداران قنات در اجرای طرح، سبب افزایش ایمنی تردد در باند جنوبی خیابان شریعتی با توجه به بهسازی و تکمیل جوی و جدول آن را سبب خواهد شد.

 

ساماندهی طولانی ترین پیاده روی خاکی شهر و بهسازی مسیر قنات شیر بچه، در حال حاضر به خوبی و با استقبال قابل توجه شهروندان در حال انجام است.
تا پیش از این شهروندان برای پیاده روی در باند جنوبی خیابان شریعتی مجبور به ورود به خیابان و پذیرش خطرهای احتمالی بودند ولی با تکمیل این طرح علاوه بر حل مشکل مذکور، تمامی مسیر قنات در این محدوده به صورت روباز اجرا شده و در چندین نقطه نیز با اجرای راه پله های کوتاه، امکان دسترسی شهروندان به آب قنات نیز جهت مصارف جزئی فراهم خواهد شد.

 

بازدید از وضعیت ساماندهی قنات شیربچه
بازدید از وضعیت ساماندهی قنات شیربچه

برای مشاهده تصویر بزرگ روی تصویر کلیک کنید.

انتهای پیام / 137

منبع: پایگاه خبری شهرداری نجف آباد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.