اوقاف نجف‌آباد نیازمند وقف جدید برای کمک به نیازمندان است

رییس اداره اوقاف و امورخیریه نجف‌آباد گفت: اوقاف این شهرستان نیازمند وقف‌های جدید برای کمک به فقرا، نیازمندان و خانواده‌های بی‌سرپرست است.

0

اوقاف نجف‌آباد نیازمند وقف جدید برای کمک به نیازمندان است

به گزارش نجف آباد نگار از ایرنا، حجت‌الاسلام والمسلمین رضا صادقی روز دوشنبه افزود: همچنین کمک به زوج‌های جوان و امور قرآنی از نیازهای وقفی این شهرستان است که در هفته‌های اخیر ۲ وقف جدید با نیت کمک به مساجد این شهر به ثبت رسیده است.

رییس اداره اوقاف و امور خیریه نجف‌آباد افزود: یکی از وقف‌ها بخشی از باغی است که توسط “سیدکافی موسوی” با ارزش ۸۰۰ میلیون تومان برای مسجد ۱۴ معصوم نجف‌آباد و ساخت یک مرکز تجاری برای این مسجد وقف شده است.

وی به وقف زمینی به مساحت ۸۴۹ مترمربع برای ساخت مجتمع سه طبقه برای مسجدالنبی و متعلقات آن و همچنین تامین هزینه‌های نذری برای هیات امام حسین(ع) اشاره کرد و گفت: این وقف توسط “محمد پورهادی” به ثبت رسیده است.

اوقاف نجف‌آباد نیازمند وقف جدید برای کمک به نیازمندان است

صادقی یادآور شد: براساس نیت واقف قرار است در این زمین ساختمانی سه طبقه احداث شود که از محل اجاره منزل مسکونی برای تامین مایحتاج آشپزخانه و توسعه آن استفاده شود.

وی ارزش ریالی این وقف را حدود ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان برآورد کرد و گفت: قرار است در آشپزخانه این ساختمان در آینده غذای نذری برای ظهر عاشورا و اعیاد مذهبی طبخ و بین نیازمندان و عزاداران توزیع شود.

رییس اداره اوقاف و امور خیریه نجف‌آباد اضافه کرد: در سال جاری ۴۷ سند به نام اوقاف این شهرستان صادر شده و ۲۰۰ پرونده در مراجع قضایی در دست بررسی است.شهرستان ۳۰۰ هزار نفری نجف‌آباد در ۳۰ کیلومتری غرب اصفهان قرار دارد.

انتهای پیام/۱۳۹

کد خبر : 14226 ساعت خبر : ۴:۱۸ ب٫ظ

لینک کوتاه مطلب : https://najafabadnegar.ir/?p=14226

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × پنج =