ثبت دو وقف جدید به نام اوقاف نجف آباد

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان نجف آباد گفت: طی دو هفته اخیر دو وقف جدید در نجف آباد با نیت کمک به مساجد این شهر به ثبت رسیده است.

0

ثبت دو وقف جدید به نام اوقاف نجف آباد

به گزارش نجف آباد نگار از روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان، حجت‌الاسلام رضا صادقی با اشاره به ثبت دو وقفجدید در شهرستان نجف آباد اظهار کرد: یکی از این دو وقف، وقف قسمتی از باغ است که توسط سید کافی موسوی برای مسجد ۱۴ معصوم نجف آباد و ساخت یک مرکز تجاری برای این مسجد وقف شده است. وی افزود: ارزش ریالی این موقوفه ۸۰۰ میلیون تومان برآورد شده است.

رئیس اداره اوقاف و امورخیریه شهرستان نجف آباد همچنین با اشاره به وقف زمین ۸۴۹ متری برای ساخت مجتمع سه طبقه برای مسجد النبی و متعلقات آن و همچنین تامین هزینه‌های نذری برای هیئت امام حسین علیه السلام گفت: این وقف نیز توسط واقف محمود پورهادی به ثبت رسیده است.
وی اضافه کرد: بر اساس نیت واقف قرار است در این زمین ساختمان سه طبقه شامل یک طبقه منزل مسکونی، یک طبقه آشپزخانه و یک طبقه انبار راه اندازی می‌شود که قرار است از محل اجاره منزل مسکونی برای تامین مایحتاج آشپزخانه و توسعه آن استفاده شود.

ثبت دو وقف جدید به نام اوقاف نجف آباد

حجت‌الاسلام صادقی با بیان اینکه ارزش ریالی این وقف حدود دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان برآورد می‌شود، اضافه کرد: قرار است در این آشپزخانه غذای نذری برای ظهر عاشورا و اعیاد مذهبی طبخ و بین نیازمندان و عزاداران توزیع شود.
وی در خصوص مهم‌ترین نیازهای وقفی در شهرستان نجف آباد نیز گفت: در این زمینه در راستای کمک به خانواده‌های بی‌سرپرست، زوج های جوان، امور قرآنی و کمک به فقرا و مستمندان بنیاز به وقف جدید داریم.

انتهای پیام/۱۳۹

کد خبر : 14295 ساعت خبر : ۵:۳۳ ب٫ظ

لینک کوتاه مطلب : https://najafabadnegar.ir/?p=14295

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × یک =