فرصت های سرمایه گذاری در نجف آباد بزرگ

0

فرصت های سرمایه گذاری در نجف آباد بزرگ

 

به گزارش نجف آبادنا در راستای توسعه استفاده از ظرفیت های بخش خصوصی در امور مربوط به شهرداری ها، دفاتر جذب مشارکت و سرمایه گذاری طی سال های اخیر در این مجموعه ها فعال شده و توانسته اند از ظرفیت های موجود در این زمینه استفاده مناسبی داشته باشند.
نقش این دفاتر در سال های اخیر با توجه به تشدید مشکلات مالی شهرداری ها و محدودیت شدید منابع بودجه ای، به میزان قابل توجهی افزایش یافته و این دفاتر توانسته اند، پروژه های زیرساختی مهمی را با مشارکت بخش خصوصی، عملیاتی کنند.
بررسیهای که دفتر جذب و سرمایه گذاری و مشارتهای مردمی شهرداری نجف آباد انجام داده است ، لیستی از نیازهای شهر و فرصتهای سرمایه گذاری درقالب اطلس سرمایه گذاری نجف آباد برای معرفی به سرمایه گذاران تدوین شده است که نجف آباد بزرگ پتانسیل فوق العاده جذاب را برای سرمایه گذاریان متبلور ساخته است.
احداث ریل باس ، احداث سیتی سنتر، احداث ساختمان تجاری شهرداری، احداث مجموعه تفریحی_گردشگری و رفاهی سورتمه پارک کوهستان،احداث فروشگاه بزرگ میرداماد، احداث شهر کتاب، احداث شهربازی سرپوشیده، پمپ بنزین خطی، پمپ بنزین منطقه سه، احداث پارکینگ ۱۷ شهریور و…تعدادی از پتانسیلهای سرمایه گذاری نجف آباد بزرگ می باشند.

آغاز ساخت رستوران در پارک کوهستان

 

شهردار نجف آباد گفت: به دنبال توافقات صورت گرفته با سرمایه گذار بخش خصوصی، مراحل مربوط به ساخت رستوران «راه چوبی» در قسمت انتهایی پارک کوهستان با پیش بینی هزینه یک و نیم میلیارد تومان شروع شده است.
مهندس مسعود منتظری در مصاحبه با خبرنگار پایگاه خبری شهرداری با اعلام این خبر افزود: این رستوران که دارای نمایی چوبی و متناسب با پارک و محیط کوهستان خواهد بود، بر روی ۱۶۰۰ متر مربع از زمین های تپه مخزن ذخیره سازی آب شهر در ضلع شمالی پارک کوهستان، ظرف هجده ماه آینده ساخته خواهد شد.
منتظری با اشاره به حجم بالای عملیات خاکریزی در محل جانمایی شده برای رستوران اظهار داشت: رستوران نزدیک به پانصد متر مربع زیربنا خواهد داشت و بقیه فضای در نظر گرفته شده برای این پروژه مشارکتی به ساخت محوطه، آلاچیق و دیگر زیرساخت های مورد نیاز اختصاص پیدا خواهد کرد.
سرمایه گذار جوان این طرح، پس از بهره برداری از رستوران طی چند سالی که در قرارداد مشخص شده، تمامی زیرساخت های فراهم شده را به شهرداری واگذار خواهد کرد.

 

طراحی هتل ۲۲هزار متر مربعی در شمال شهر

شهردار نجف آباد در بخش دیگری از سخنان خود به ادامه مذاکرات با بخش خصوصی جهت تایید نقشه و عقد قرارداد ساخت هتل و رستوران در بیست و دو هزار و پانصد متر مربع از زمین های شمال شهر اشاره کرد و بیان داشت: در این مجموعه فضاهایی مانند هتل، رستوران و بازارچه صنایع دستی پیش بینی شده و در حال حاضر مشغول بررسی طرح های ارائه شده توسط یک سرمایه گذار از تهران هستیم.

پیگیری احداث پمپ بنزین های خطی

منتظری همچنین اضافه کرد: پس از ماه ها پیگیری و مذاکره، قرارداد ساخت چندین پمپ بنزین خطی و کوچک با سرمایه گذار بخش خصوصی نهایی شده و در صورت صدور مجوزهای قانونی لازم، وارد فاز احداث آن ها در نقاط مختلف شهر خواهیم شد.

وی به فعال شدن تعدادی از این پمپ بنزین در سطح استان اشاره کرد و گفت:در ابتدا نزدیک به ده نقطه برای احداث این جایگاه های خاص و موثر در کاهش ترافیک در نظر گرفته شده بود که در ادامه با توجه به محدودیت های قانونی شرکت پخش فرآورده های نفتی در خصوص حداقل فاصله قانونی دو جایگاه، این تعداد به پنج نقطه کاهش پیدا کرد.
جایگاه های خطی عرضه سوخت، فضای بسیار کمی را اشغال کرده و امکان ایجاد آن ها در نقاط متعددی از سطح شهر برای رفاه بیشتر شهروندان وجود دارد.

فرصت های سرمایه گذاری در نجف آباد بزرگ
فرصت های سرمایه گذاری در نجف آباد بزرگ

انتهای پیام / ۱۳۷

منبع: پایگاه خبری شهرداری

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.