معدوم کردن بیش از یک میلیون قطعه مرغ در استان اصفهان

0

معدوم کردن بیش از یک میلیون قطعه مرغ در استان اصفهان

 

به گزارش نجف آبادنا معدوم کردن بیش از یک میلیون قطعه مرغ در استان به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز اصفهان؛ مدیرکل دامپزشکی استان اصفهان گفت: از ابتدای تیر تاکنون این تعداد مرغ مبتلا به آنفولانزای فوق حاد پرندگان در ۱۳ کانون این بیماری واقع در شهرستان های نجف آباد ، تیران و کرون و فلارجان معدوم شده اند.
شهرام موحدی با اشاره به اینکه بیش از سه هزار و ۳۰۰ قطعه مرغ مبتلا به آنفولانزای فوق حاد پرندگان نیز در شهرستان فلاورجان در چند روز آینده معدوم خواهد شد، افزود: رعایت نکردن نکات بهداشتی در مرغداری ها، وزش باد و تاخیر در اطلاع رسانی کارشناسان دامپزشکی از این بیماری در واحدهای پروش مرغ از علت های شیوع آنفولانزا در استان بوده است.
وی با بیان اینکه بیش از یک میلیون و ۵۰۰ هزار واکسن برای جلوگیری از شیوع آنفولانزای فوق حاد پرندگان در استان تهیه شده است گفت: هم اکنون بیش از شش هزار قطعه مرغ در استان علیه بیماری آنفولانزای فوق حاد پرندگان واکسیناسیون شدند.
آنفلوانزای طیور یکی از بیماری های ویروسی در پرندگان است.
پرندگان آبزی وحشی می توانند بدون داشتن هیچ علایمی، ویروس عامل بیماری را با خود جابجا کنند.
مرغ و خروس، بوقلمون، اردک، غاز، مرغ شاخدار، پرندگان آبزی وحشی و زینتی و شترمرغ می توانند میزبان این بیماری باشند.
سیاه شدن و خونریزی تاج ریش و ساق پا، بی حالی شدید، پژمردگی و دور هم جمع شدن گله، کاهش شدید مصرف دانه و در نهایت افت شدید تولید از علایم این بیماری است.

معدوم کردن بیش از یک میلیون قطعه مرغ در استان اصفهان
معدوم کردن بیش از یک میلیون قطعه مرغ در استان اصفهان

انتهای پیام / ۱۳۷

منبع: خبرگزاری صدا و سیمای اصفهان

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.