ابوالفضل ابوترابی: کارنامه موفق حجتی در وزارت جهاد کشاورزی

0

ابوالفضل ابوترابی: کارنامه موفق حجتی در وزارت جهاد کشاورزی

 

به گزارش نجف آبادنا از بولتن نیوز، عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس ضمن مخالفت با استیضاح حجتی وزیر جهاد کشاورزی، از کارنامه موفق این وزیر خبر داد و گفت: افزایش بهره وری، مکانیزه شده کارها، نداشتن مشکل از نظر ذخیره سازی مواد غذاییو پر برودن انبارها از کالای استراتژیک از جمله مدیریت خوب حجتی محسوب می شود.

ابوالفضل ابوترابی نماینده نجف آباد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه موافق استیضاح محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی نیستم، گفت: آقای حجتی در مدیریت کشاورزی بسیار خوب عمل کرده و قطعا در سالهای آینده هم در وزارتخانه موفق خواهد بود.

وی با تاکید بر اینکه آقای حجتی در شرایط خشکسالی خوب عمل کرده، تصریح کرد: در حال حاضر انبارها پر از محصولات غذایی است و هیچ کمبودی نداریم.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به افزایش وضعیت بهره وری کشاورزی در دوره مدیریت حجتی در وزارتخانه تصریح کرد: وضعیت بهره وری کشاورزی در سالهای قبل از حضور آقای حجتی ضعیف و ۳۰ درصد بود اما وی با تدبیر و مدیریت خوب، بهره وری را ۱۲ درصد افزایش داد و از ۳۰ درصد به ۴۲ درصد رساند.

ابوالفضل ابوترابی کارنامه موفق حجتی در وزارت جهاد کشاورزی
ابوالفضل ابوترابی: کارنامه موفق حجتی در وزارت جهاد کشاورزی

افزایش سطح تولیدات محصولات

ابوترابی افزایش سطح تولیدات محصولات را یکی دیگر از کارنامه های موفق حجتی در وزارت جهاد کشاورزی دانست و اظهار داشت: در حال حاضر ما بهترین وضعیت ذخیره سازی مواد غذایی داریم و پر بودن انبارها از کالاهای استراتژیک مواد غذایی باعث شده تا مردم از این نظر نگرانی نداشته باشند.

وی تغییر الگوی کشت و حرکت به سمت کشت گلخانه ای را از دیگر سیاست های موفق حجتی برشمرد و گفت: انصافا در این زمینه ها قدمهای خوبی برداشته شد.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس تاکید کرد: همچنین در بحث شبکه های نوین آبیاری و آبیاری قطره ای گامهای خوبی برداشته شد و اقدامات موثر و مفیدی در مزارع کشاورزان انجام شده است.

ابوترابی با اشاره به آغاز فعالیت کارخانه تراکتورسازی تبریز در دوره آقای حجتی گفت: این کارخانه در واقع به سمت تعطیلی می رفت اما از زمان مدیریت آقای حجتی و با دادن تسهیلات به کشاورزان جهت مکانیزه کردن کارهای کشاورزی، هم کارخانه مذکور به راه افتاد، هم کشاورزی مکانیزه شده و هم میزان بهره وی و سطح تولیدات افزایش یافت.

وی با بیان اینکه با مدیریت خوب و مکانیزه شدن کارهای کشاورزی از هدر رفت محصولات جلوگیری شد، افزود: در مجموع وزیر جهاد کشاورزی کارنامه موفقی داشته و دارد و استیضاح وی در این شرایط در اولویت نیست.

نماینده نجف آباد در مجلس گفت: آقای حجتی نمره خوب و قابل قبولی کسب می کند و نمایندگان باید به سمت کمک به وزیر و کشاورزان حرکت کنند.

ابوالفضل ابوترابی کارنامه موفق حجتی در وزارت جهاد کشاورزی
ابوالفضل ابوترابی: کارنامه موفق حجتی در وزارت جهاد کشاورزی

انتهای پیام / ۱۳۷

منبع:  بولتن نیوز

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.