روز هوای پاک و بدون خودرو به نجف آباد رسید

0

روز هوای پاک و بدون خودرو به نجف آباد رسید

 

به گزارش نجف آبادنا معاون امور زیربنایی و حمل و نقل شهری شهرداری نجف آباد از برگزاری جلسه کمیته فنی شورای ترافیک خبر داد و عنوان داشت : در این کمیته کلیات برنامه های روز هوای پاک در نجف آباد مورد بحث و تبادل نظر واقع شد.
مهندس مهدی فاضل در مصاحبه با خبرنگار پایگاه خبری شهرداری نجف آباد گفت در این کمیته ریاست شورای اسلامی شهر، فرماندهی راهور شهرستان، مشاور ترافیک و نمایندگانی از هیئت دوچرخه سورای نیز حضور داشته و مقرر گردیده است یک روز هفته در نجف آباد بعنوان روز هوای پاک و روز بدون خودرو تعیین گردد.

 

وی گفت : به طور کلی در دنیا به منظور جلب توجه مردم به موضوعات مربوط به حفظ محیط زیست و تامین زندگی سالم در راستای نیل به اهداف توسعه پایدار، روزهای نمادین خاصی مرتبط با حفظ محیط زیست تعیین می گردد که از جمله آنها روز جهانی محیط زیست، روز زمین پاک، روز هوای پاک و غیره می باشد. روز هوای پاک در دنیا تحت عناوین مختلف از جمله روز بدون خودرو، روز بدون دود و … در کشورهای مختلف نامگذاری شده و اقدامات خاصی در این روز جهت تنویر افکار عمومی صورت گرفته است.

 

مسیر روز هوای پاک وبدون خودرو

معاون امور زیربنایی و حمل و نقل شهری مسیر روز هوای پاک وبدون خودرو را برای اولین بار خیابان بازار حدفاصل خیابان مطهری تا میدان امام(ره) (باغملی) اعلام نمود که سه شنبه هرهفته از ساعت ۱۵ الی ۱۷ عملیاتی خواهد گردید.

 

فاضل عنوان داشت این روز پس از گذشت مراحل و جلسات هماهنگی و اخذ مصوبه در شورای ترافیک شهرستان عملیاتی خواهد گردید و به مرور زمان آن افزایش یافته تا به یک روز کامل برسد .
شایان ذکر است برنامه های متنوعی در این روز اجرا خواهد شد ،برنامه های این روز جهت یادآوری عواقب جبران ناپذیر استفاده بی رویه از خودرو و نیز تشویق به استفاده از سیستم های حمل ونقل عمومی و پاک به ویژه دوچرخه سواری ، اسکیت و پیاده روی می باشد و فرهنگسازی در حفظ محیط زیست را نیز دنبال می نماید، آنچه وظیفه ی تک تک ما، جدا از جنس، شغل، قوم و مذهب است، توجه به حقی است که فرزاندانمان در آب، خاک و هوای این سرزمین دارند و ما، باید امانتدارانِ خوبی برای سهمِ آنها از محیط زیستشان باشیم.

 

روز هوای پاک و بدون خودرو به نجف آباد رسید
روز هوای پاک و بدون خودرو به نجف آباد رسید

 

روز هوای پاک و بدون خودرو به نجف آباد رسید
روز هوای پاک و بدون خودرو به نجف آباد رسید

انتهای پیام / ۱۳۷

منبع: پایگاه خبری شهرداری نجف آباد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.