امام جمعه نجف‌آباد: مردمی که بهترین زمین‌های خود را وقف علم و ایثار کردند

0

امام جمعه نجف‌آباد: مردمی که بهترین زمین‌های خود را وقف علم و ایثار کردند

به گزارش نجف آبادنا از خبرگزاری فارس حجت‌الاسلام مصطفی حسناتی در آیین افتتاح مجتمع فرهنگی شهید حججی در دانشگاه آزاد اسلامی نجف‌آباد اظهر داشت: خداوند برای انسان ۲ بال در نظر گرفته که یکی علم و دیگری ایثار است.

وی ادامه داد: مردم نجف‌آباد در دوران انقلاب و دفاع مقدس با وجود محدودیت‌های مالی دو قسمت از بهترین زمین‌های خود را برای این علم و ایثار وقف کردند.

امام جمعه نجف آباد خاطر نشان کرد: در بخش ایثار مردم زمینی را برای لشکر ۸ نجف اشرف و برای علم هم زمینی را برای دانشگاه آزاد نجف‌آباد اختصاص دادند که در نوع خود بی نظیر است.

حسناتی با بیان این که سرمایه اولیه این دانشگاه از اموال یک شهید بوده است، تصریح کرد: نام و یاد این شهدا باعث پیشرفت روز به روز این دانشگاه شده است و آن را به درجات بالای علمی رسانده است.

وی با تمجید از اخلاص خانواده شهید حججی عنوان کرد: درحالی که تصمیم مسوولان دانشگاه تصمیم بر تغییر نام این دانشگاه داشتند، خانواده شهید حججی با ذکاوت تصمیم بر این گرفتند که نام نجف آباد بر روی این دانشگاه باقی بماند.

امام جمعه نجف آباد بیان داشت: نامگذاری این مجموعه به نام شهید حججی باعث خواهد شد که دانشجویان با روح شهید حججی که یک شخصیت فرهنگی بود بیشتر مانوس شوند.

به گزارش فارس در ادامه محمد رضا حججی گفت: شهرستان نجف‌آباد ۲ هزار و ۵۰۰ شهید دارد که محسن یکی از این شهداست، با این تفاوت که خداوند با به تصویر کشیدن نحوه شهادت محسن بر ما حجت را تمام کرد و ما نباید به سادگی از خون شهدا نگذریم.

پدر شهید حججی افزود: اگر نام شهیدی بر مجموعه‌ای گذاشته می‌شود بدین معناست که راه گم نشود و شهیدی که همه چیز را کنار می‌گذارد را همواره مورد تکریم قرار دهیم.

مردمی که بهترین زمین‌های خود را وقف علم و ایثار کردند
مردمی که بهترین زمین‌های خود را وقف علم و ایثار کردند

انتهای پیام/ ۱۳۷

منبع: فارس

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.