وزش باد و بارش رگباری، پدیده جوی ۳ روز آینده اصفهان است

0

وزش باد و بارش رگباری، پدیده جوی ۳ روز آینده اصفهان است

 

به گزارش نجف آبادنا حجت الله علی عسگریان روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: بررسی نقشه‌های هواشناسی بیانگر جو ناپایدار تا سه روز آینده بر روی استان است.

وی گفت: افزایش ابر، گاهی وزش باد به نسبت شدید تا شدید و بارش‌های رگباری و رعد و برق بویژه در غرب و جنوب استان پیش بینی می شود.

کارشناس مسئول پیش بینی اداره کل هواشناسی استان اصفهان تصریح کرد: دمای هوا در ۲۴ ساعت آینده یک تا دو درجه سانتیگراد کاهش خواهد داشت.

علی عسگریان افزود: دمای هوای اصفهان در گرمترین ساعات روز گذشته به ۳۰ درجه سانتیگراد و امروز صبح(شنبه) هم در خُنکترین ساعات به ۱۶ درجه سانتیگراد رسید.

وی گفت: کاشان با ۳۰ درجه سانتیگراد به عنوان گرمترین و فریدونشهر با هفت درجه سانتیگراد بعنوان خُنکترین نقطه استان اصفهان اندازه گیری شده است.

کارشناس مسئول پیش بینی اداره کل هواشناسی استان برای کلانشهر اصفهان در روز یکشنبه(فردا)، هوای قسمتی ابری، گاهی افزایش ابر و وزش باد به نسبت شدید و رگبار و رعد و برق و برای روز دوشنبه، هوای قسمتی ابری، گاهی افزایش ابر و وزش باد به نسبت شدید و رگبار و رعدو برق پیش بینی کرد.

 

مرکز پایش اداره کل حفاظت محیط زیست اصفهان، میانگین شاخص کیفی هوای این کلانشهر را در روز جاری(شنبه) ۷۵ (AQI) و در شرایط سالم ذکر کرد.

همچنین وضعیت کیفی هوا در شهرهای خمینی شهر، شاهین شهر، نجف آباد، مبارکه و سجزی نیز امروز در شرایط سالم قرار دارد.

بر اساس شاخص آلودگی هوا، این شاخص از ۰ تا ۵۰ هوای خوب، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای متوسط، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ خیلی ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

به گزارش ایرنا، در هفته گذشته، نخستین بارش های پاییزی به همراه تگرگ در اصفهان آغاز و موجب آبگرفتگی خیابان ها و معابر این شهرستان شد. 

این بارش ها در ۲ نوبت، بیشتر مناطق کلانشهر اصفهان و شهرستان های دیگر استان را فراگرفت و موجب آبگرفتگی بسیاری از خیابان ها، معابر، زیرگذرها و اتوبان های این شهر شد بحدی که تردد عابران و خودروهای عبوری را با مشکل مواجه کرد.

وزش باد و بارش رگباری، پدیده جوی 3 روز آینده اصفهان است
وزش باد و بارش رگباری، پدیده جوی ۳ روز آینده اصفهان است

انتهای پیام / ۱۳۷

منبع: ایرنا 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.