بریدن پیشانی نوزاد نجف آبادی موقع سزارین + فیلم ها و تصویر

0

بریدن پیشانی نوزاد نجف آبادی موقع سزارین + فیلم ها و تصویر

 

به گزارش نجف آبادنا از نجف آباد نیوز کادر پزشکی بیمارستان شهید محمد منتظری نجف آباد موقع سزارین نوزادی، پیشانی اش را با تیغ بریدند و بعد بخیه زدند. محمد خدادادی پدر این نوزاد گفته که پسرش در حال حاضر به دلیل عفونت خود در بخش NICU بیمارستان بستری شده.

بریدن پیشانی نوزاد
بریدن پیشانی نوزاد

خبرگزاری فارس و خبرگزاری صدا و سیما: کیانوش جهانپور مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان: عفونت خونیاین نوزاد ربطی به  برخورد تیغ جراجی با پیشانی اش ندارد و در کل درصدی از نوزادها بعد از تولد دچار علائم عفونت خونی می‌شوند.

جهانپور ادامه داد: جراحات مختصر روی بدن نوزاد با فراوانی مختلف که بستگی به پوزیشن نوزاد حین عمل سزارین دارد با توجه به سرعتی که در عمل سزارین هست و نازک بودن پرده و جداره رحم در حین این عمل و این‌که کدام بافت‌ها مماس بر ناحیه برش باشد در دنیا مشاهده می‌شود.

 

وی با بیان این‌که در برخی گزارش‌هایی که در دنیا داریم در بعضی مراکز فوق تخصصی بزرگ پزشکی دنیا شیوع آن یک تا ۳ درصد اعلام شده است، افزود: موارد خطا یا قصورات  قاعدتاً در صلاحیت کمیسیون‌های تخصصی سازمان نظام پزشکی است که اگر فردی یا اولیای بیمار یا نوزادی مایل باشند می‌توانند از آن طریق مسیر را پیگیری کنند.

البته بیشتر آسیب دیدگان ناشی از اشتباهات پزشکی، به دلیل ناامیدی از تاثیر شکایت و پیگیری های قانونی، این مراحل را دنبال نمی کنند.

محمد خدادادی پدر نوزاد آسیب دیده گفته که پسرش در حال حاضر به دلیل عفونت خونی در بخش NICU یا بخش ویژه نگهداری از نوزادان بستری شده است.

چندی پیش نیز فوت مادری پس از گذشت بیست روز از زایمانش در همین بیمارستان رسانه ای شد که مسئولان قول داده بودند دلیل آن را اعلام کنند که البته نکردند. همسر این خانم معتقد است که کادر بیمارستان نتوانسته بودند جلوی خونریزی شدید مادر دو فرزندش را بگیرند.

انتهای پیام / ۱۳۷
منبع: نجف آباد نیوز

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.