پذیرایی از ۱۰هزار زائر در موکب نجف آباد

0

پذیرایی از ۱۰هزار زائر در موکب نجف آباد

 

به گزارش نجف آبادنا از نجف آباد نیوز محمود جعفری مدیر اجرایی موکب با اشاره به اعزام تیم پیشروی این موکب به مقصد شهر کربلا بیان داشت: امسال نیز شاهد برپایی این موکب مردمی با مشارکت نود نفر از نیروهای داوطلب خواهیم بود که از این تعداد، سی نفر را بانوان تشکیل می دهند که عهده دار بخش اسکان و همچنین پاسخگویی به سوالات شرعی و فرهنگی خانم ها خواهند بود.

جعفری از برگزاری منظم نماز جماعت در هر سه وعده، عزاداری، حداکثر سه شب اسکان و خدمات متنوعی مانند خیاطی، آرایشگاه و واکس زدن به عنوان دیگر اقدامات پیش بینی شده برای موکب نجف نام برد و اضافه کرد: در این موکب که به یاد پاسدار شهید مدافع حرم محسن حججی نامگذاری شده، تمامی اقدامات بر اساس بارکد درج شده بر روی پاسپورت زائران و به صورت الکترونیک انجام می شود به طوری که ضمن کنترل کامل ورود و خروج افراد مختلف در راستای تامین مسائل امنیتی، امکان رصد لحظه ای میزان خدمات ارائه شده نیز وجود دارد.

مدیر اجرایی موکب چنین خدمتی را در سطح موکب ها کم نظیر دانست و اعلام داشت: با این کار که همچون بسیاری دیگر از اقدامات موکب مورد توجه و الگوگیری دیگر شهرهای کشور نیز قرار گرفته، مراجعین با سطح بالایی از نظم و انضباط از خدمات استفاده کرده و شاهد کمترین میزان هدر رفت امکانات فراهم شده خواهیم بود.

وی به ارائه شبانه روزی انواع دمنوش در محل موکب اشاره داشت و افزود: امسال نیز گروه پزشکی بیست نفره ای متشکل از پزشکان متخصص، فوق تخصص و کادر پرستاری در این مجموعه حضور خواهند داشت و ارائه خدمات می کنند.

موکب سال گذشته شهرستان نجف آباد با مساحت ۴۷۰۰ متر مربع در فاصله زمانی پانزده دقیقه ای نسبت به حرم امام حسین قرار گرفته بود ولی در سال جاری یک فضای سه هزار و هشتصد متر مربعی با فاصله ده دقیقه از حرم مطهر به اسکان و پذیرایی زائران اختصاص داده شده است.

سهم سی درصدی زائران خارج از شهرستان در کنار مهمانانی از کشورهای خارجی دیگر موردی بود که محمود جعفری ا بیان آن ادامه داد: در سال گذشته نزدیک به یکصد و سی نفر از عوامل در کربلا و بیست نفر هم در نجف آباد عهده دار کارهای این مجموعه بودند ولی در سال جاری تعداد عوامل داوطلب به ۹۰نفر کاهش پیدا کرده ولی در عین حال کیفیت خدمات ارائه شده افزایش نیز پیدا کرده است.

تفکیک کامل محل اسکان خواهران، ارائه آب میوه طبیعی به مدت چهار روز، تهیه تمامی اقلام مورد نیاز موکب از داخل کشور، حمل و نقل رایگان اقلام تهیه شده به کمک رانندگان داوطلب و اختصاص لباس فرم و کارت شناسایی مشخص برای تمامی عوامل از دیگر ویژگی های موکب نجف شهرستان نجف آباد است.

این موکب امسال از دهمین روز ماه صفر تا ایام اربعین در شهر کربلا، خیابان شهدا، خیابان روضتین، صد متر بالاتر از ایست و بازرسی مستقر خواهد بود.

گروه فرهنگی هنری شهید آوینی نیز با حضور یک عکاس و فیلم برداری، عوامل اجرایی موکب را در طول مسیر و مقطع خدمت رسانی همراهی کرده و ضمن توزیع بیش از هزار تصویر از شهید حججی، این فعالیت را هم مستند سازی خواهند کرد.

علاقه مندان برای اهدای کمک های نقدی و غیر نقدی خود می توانند به دفتر خیریه امام موسی کاظمی به نشانی نجف آباد، خیابان شریعتی، مولوی شمالی، کوی احسان مراجعه کرده یا با شماره تلفن ۴۲۷۷۳۰۶۴ تماس بگیرند.

شماره کارت ۶۲۷۳۸۱۱۱۰۶۶۲۷۲۲۴ بانک انصار و شماره حساب ۹۹۰۲ صندوق قرض الحسنه ولیعصر نیز برای واریز کمک های نقدی پیش بینی شده است.

پذیرایی از ۱۰هزار زائر در موکب نجف آباد
پذیرایی از ۱۰هزار زائر در موکب نجف آباد

انتهای پیام / ۱۳۷
منبع: نجف آباد نیوز

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.