نوزاد مجروح، شرایط اورژانسی داشت

0

نوزاد مجروح، شرایط اورژانسی داشت

به گزارش نجف آبادنا از نجف آباد نیوز رییس بیمارستان شهید محمد منتظری نجف آباد ضمن اظهار تاسف از حادثه پیش آمده گفت: این امر یکی از عوارض سزارین محسوب می شود که در هر کجای دنیا نیز امکان تکرار آن وجود دارد و طبق گواهی پزشک فوق تخصص نوزادان، بستری شدن نوزاد مذکور در بخش NICU بیمارستانی هیچ ارتباطی با جراحت به وجود آمده ندارد.

 

غلامحسین سلیمانی نسب انتشار برخی شایعات در این خصوص را به دلیل نبود اطلاعات کافی علمی و پزشکی دانست و اضافه کرد: متاسفانه برخی افراد در این میان انگشت اتهام را به سوی جراح این سزارین به عنوان  یکی از با سابقه ترین و متعهدترین پزشکان شهرستان و بیمارستان گرفته اند.

رییس بیمارستان شهید محمد منتظری اضافه کرد: درچندسال گذشته وزارت بهداشت و درمان در غالب طرح تحول نظام سلامت با ایجادتسهیلاتی همچون رایگان کردن هزینه زایمان طبیعی،استقرار پزشک مقیم زنان و ترمیم و بازسازی زایشگاه ها تلاش کرده با کاهش آمار سزارین، خطرات وآسیب های حین وبعد از این عمل را برای نوزاد ومادر به حداقل برساند.

 

وی به کسب لوح تقدیرکاهش سزارین استان و لوح بیمارستانهای دوستدارکودک توسط مجموعه تحت مدیریتش اشاره کرد و خاطر نشان ساخت: بازسازی زایشگاه بیمارستان، ایجاد مرکز LDR به عنوان محلی که مادر باردار بتواند در حضور همسرش و با آرامش کامل زایمان کند و انجام زایمان بدون درد از دیگر اقدامات انجام شده در این راستا هستند.

 

درخواست برای پرهیز از شایعه پراکنی و ایجاد التهاب در این خصوص آخرین مطلبی بود که سلیمانی نسب با بیان آن اعلام داشت: ایجاد بدبینی نسبت به خدمات ارائه شده در این مجموعه که با توجه به اجرای طرح توسعه ۱۰هزار متر مربعی در پنج طبقه به عنوان معین مرکز استان محسوب می شود، می تواند روند جذب متخصصان و تلاش های صورت گرفته برای ارتقای کیفیت خدمات بالینی و کلینیکی را با مشکلات جدی مواجه کند.

 

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان نیز چندی پیش هرگونه ارتباط بین جراحت به وجود آمده در پیشانی این نوزاد پسر با بستری شدن در بخش ویژه نگهداری از کودکان را رد کرده بود.

نوزاد مجروح، شرایط اورژانسی داشت
نوزاد مجروح، شرایط اورژانسی داشت

انتهای پیام / ۱۳۷

منبع: نجف آباد نیوز

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.