هدر رفتن سرمایه ۲۰۰ میلیون تومانی در نجف آباد

0

هدر رفتن سرمایه ۲۰۰ میلیون تومانی در نجف آباد به علت خاموش بودن نمایشگر پایش کیفی آلودگی هوا

 

به گزارش نجف آبادنا از نجف آباد نیوز هشت سال است که نمایشگر پایش کیفی آلودگی هوا در چهارراه شهرداری این شهرستان قد علم کرده است، چند سالی به صورت نه چندان فعال میزان آلاینده های شهر را نشان می داد و اکنون بعد از گذشت چندین سال این نمایشگر کاملا خاموش است.

 

محمد محمدی، رییس اداره حفاظت محیط زیست نجف آباد گفت: سه سال است که نمایشگر پایش آلودگی هوای نجف آباد به دلیل مشکلات فنی و مالی خاموش است، البته این موضوع به معنای سنجیده نشدن میزان آلاینده ها در هوای نجف آباد نیست، زیرا ایستگاه سنجش آلودگی هوا که در نزدیکی نمایشگر بوده به صورت شبانه روزی در حال پایش است.

 

وی افزود: تمام اطلاعات مربوط به آلودگی هوای نجف آباد بعد از دریافت توسط ایستگاه سنجش به اداره کل استان اصفهان ارسال و در برنامه ای که به همین منظور و با نام سامانه پایش کیفی هوای کشور برای تلفن همراه طراحی شده است به صورت آنلاین قابل مشاهده است.

 

رییس اداره حفاظت محیط زیست نجف آباد تصریح کرد: ایستگاه پایش آلودگی هوای نجف آباد در سال ۸۹ با خرید نرم‌افزارها، ساخت اتاقک ویژه و نصب تابلوی اطلاع‌رسانی حدود ۲۰۰ میلیون تومان هزینه در برداشته است، اما متاسفانه امروز از وجود این نمایشگر محروم هستیم.

 

استان اصفهان ۱۳ ایستگاه سنجش دارد که شامل شش نمایشگر در شهرهای اصفهان، شاهین شهر، نجف آباد و زرین شهر است و از شش نمایشگر موجود تنها دو نمایشگر در اصفهان و یک نمایشگر در شاهین شهر فعال است.

هدر رفتن سرمایه 200 میلیون تومانی در نجف آباد
هدر رفتن سرمایه ۲۰۰ میلیون تومانی در نجف آباد

انتهای پیام / ۱۳۷
منبع: نجف آباد نیوز

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.