۹۵ هزار مرغ مبتلا به آنفولانزا در تیران و کرون معدوم شد

0

۹۵ هزار مرغ مبتلا به آنفولانزا در تیران و کرون معدوم شد

به گزارش نجف آبادنا فضل الله صالحی از شهرستان تیران و کرون با اشاره به اینکه یک کانون آلوده به بیماری آنفولانزا در این شهرستان یافت شده، اظهار کرد: ۹۵ هزار مرغ مبتلا به آنفولانزا در یک باب مرغداری شهرستان تیران و کرون معدوم شد.

وی افزود: با توجه به اینکه کانون آلوده به بیماری آنفولانزا در شهرستان نجف آباد در دو کیلومتری شهرستان تیران و کرون است، منجر به انتقال بیماری به مرغداری نزدیک به کانون آلوده شده که مرغ های این مرغداری معدوم شد.

مدیر شبکه دامپزشکی شهرستان تیران و کرون ادامه داد: در حال حاضر ۹۰ درصد مرغداری‌های در نزدیکی کانون آلوده به بیماری برای پیشگیری از انتقال ویروس و کاهش خسارت به سرمایه گذاران این عرصه، تخلیه شده‌اند و کانون آلوده سمپاشی شده است.

صالحی با اشاره به اینکه انتقال بیماری از طریق پرندگان و سگ‌های ولگرد انجام می شود، تصریح کرد: مرغداری‌ها باید نسبت به محل نگهداری غذا، تردد افراد و همچنین منبع آب دقت و توجه داشته باشند تا اینکه ویروس بیماری انتقال پیدا نکند.

سگ‌های ولگرد یکی از دلایل انتقال آنفولانزا

وی با بیان اینکه سگ‌های ولگرد یکی از دلایل انتقال بیماری هستند، خاطرنشان کرد: سگ‌های ولگرد در اطراف کشتارگاه‌ها زیاد هستند که در جلسه با شهرداری‌های شهرستان،بر اتلاف و یا ساماندهی این سگ‌ها برای پیشگیری از انتقال بیماری، تأکید و توصیه شده است.

مدیر شبکه دامپزشکی شهرستان تیران و کرون افزود: شهرستان تیران و کرون به لحاظ جمعیت بالا مرغ و بوقلمون از حساسیت خاصی برخوردار است و همواره کنترل و پایش بهداشتی برای جلوگیری از انتقال بیماری انجام می‌شود، با توجه به اینکه کانون آلوده به بیماری آنفولانزا در نزدیکی این شهرستان قرار گرفته نظارت‌ها و حساسیت‌هابیشتر شده است.

صالحی اضافه کرد: هیچ‌گونه حساسیتی در خصوص عرضه گوشت مرغ و تخم مرغ در شهرستان تیران و کرون وجود ندارد و تمامی این مواد خوراکی از سلامت برخوردار است و مردم این منطقه نگرانی نداشته باشند.

آنفولانزای مرغی در نجف آباد
آنفولانزای مرغی در نجف آباد

انتهای پیام / ۱۳۷

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.