اتفاقات خوب ولی آهسته در کاشی اصفهان

0

اتفاقات خوب ولی آهسته در کاشی اصفهان

به گزارش نجف آبادنا از نجف آباد نیوز، گویا ریشه بحران در این کارخانه با ۳۹ سال سابقه تولید و کسب عنوان صادرکننده نمونه کشور از دوران خصوصی‌سازی آغاز شده و به رکود رسیده است. با گذشت بیش از ۲ سال از حاد شدن مشکلات، این کارخانه همچنان وضعیت باثباتی ندارد.

یکی از کارگران این کارخانه می‌گوید: من با ۱۰ سال سابقه کار، از ۲ سال پیش بیکار هستم، از همه مسئولان گلایه دارم زیرا به مشکلات ما رسیدگی نمی‌کنند.

وی از مشکلات تأمین معاش خود و خانواده‌اش صحبت کرد و ادامه داد: با ۴۰ سال سن شب‌ها باید لباس مبدل پوشیده و در خیابان‌ها کارتن جمع کنم تا رزق و روزی خانواده‌ام را تامین کنم.

این کارگر نجف آبادی با اشاره به لزوم پاسخ گویی مسئولان نسبت به اقداماتی که برای فعالیت این کارخانه انجام شده است، گفت: مسئولان یک خط را راه اندازی کرده‌اند و می‌گویند کاشی نیلو راه اندازی شده است در صورتی که این طور نیست و ما کارگران همچنان بیکار هستیم.

وی با اشاره به مشکلات اشتغال در شهرستان نجف آباد بیان کرد: کارخانه‌های دیگر نیز یکی یکی در حال تعطیل شدن هستند و در این شهر هیچ شغلی برای جوانان نیست.

 

بعد از واگذاری به بخش خصوصی

ابوالفضل ابوترابی نماینده مردم در مجلس می‌گوید: درباره وضعیت کارخانه کاشی اصفهان باید گفت بعد از واگذاری به بخش خصوصی این بلا گریبان گیر این کارخانه شد، اتفاق خوبی در حال رخ دادن است اما سرعت پایین است.

وی افزود: شخصی کارخانه را خریده و هزینه‌هایی کرده است، بدهی‌ها را تا حدی پرداخت کرده و حدس می‌زنم اگر این روند ادامه پیدا کند طی یکی دو سال آینده کارخانه به جایگاه واقعی خود برگردد و اشتغال مجدد ایجاد شود.

وی اضافه کرد: کارخانه کاشی اصفهان وضعیت بهتری دارد، در آینده نه چندان دور به این کارخانه کارگر اضافه می‌شود و این خبر برای کارخانه‌ای که تاکنون بسته بود و دردسر‌های خاص خود را داشت خبر خوبی است.

وی ادامه داد: اما در مورد کاشی نیلو کمی مشکلات بیشتر است که امیدواریم مسائل این کارخانه نیز هرچه زودتر برطرف شود.

اتفاقات خوب ولی آهسته در کاشی اصفهان
اتفاقات خوب ولی آهسته در کاشی اصفهان

انتهای پیام / ۱۳۷

منبع: نجف آباد نیوز

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.