دبیرستانی با ۲۳۴ آلاله که شهیدستان ایران شد

سال‌های متمادی دانش‌آموزان بسیار با استعدادی از دبیرستان شهید منتظری نجف‌آباد فارغ التحصیل شدند ؛ تعداد دانش‌آموز شهید این دبیرستان ۲۳۴ شهید است که این مدرسه با این تعداد شهید در رتبه نخست کشور قرار دارد و از همین رو این دبیرستان را می‌توان شهیدستان نامید.

0

دبیرستانی با ۲۳۴ آلاله که شهیدستان ایران شد

به گزارش نجف  آباد نگار از خبرگزاری فارس از اصفهان به نقل از اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان، ۲۵ آبان ماه ۱۳۹۹، سالروز حماسه مردم استان اصفهان در تشییع پیکر هزار شهید جنگ تحمیلی است، روزی که نشان زرین رشادت، ایثار و شهادت بر سینه تک تک مردم این استان درخشید و تا به امروز همه از آن به عنوان یک نقطه عطف در تاریخ جمهوری اسلامی ایران یاد می‌کنند.

همچنین در استان اصفهان ۵ مدرسه وجود دارد که دارای بیش از ۱۰۰ شهید دانش‌آموز هستند و یکی از این مدارس شاخص دبیرستان شهید منتظری نجف‌آباد است.

این دبیرستان در سال ۱۳۲۰ تاسیس شده و تا به امروز حدود ۷۹ سال از قدمت آن می‌گذرد که با توجه به این پیشینه، سال‌های متمادی دانش‌آموزان بسیار با استعدادی از دبیرستان شهید منتظری نجف‌آباد فارغ التحصیل شدند. تعداد دانش‌آموز شهید این دبیرستان ۲۳۴ شهید است که این مدرسه با این تعداد شهید در رتبه نخست کشور قرار دارد و از همین رو این دبیرستان را می‌توان شهیدستان نامید.

دبیرستانی با ۲۳۴ آلاله که شهیدستان ایران شد

طی دهه ۶۰ این شهیدستان در سه رشته تحصیلی علم انسانی، ریاضی و علوم تجربی فعالیت می‌کرد و هزار و ۲۰۰ دانش‌آموز داشت؛ در زمان دفاع مقدس تمام استان ها در جبهه حق علیه باطل یک لشگر داشتند اما شهرستان نجف‌آباد با توجه به اینکه یک شهرستان چند صد هزار نفری بود به تنهایی یک لشکر داشت و آن لشکر ۸ نجف اشرف نجف آباد فاتح خرمشهر بود لشگری که فرماندهی آن را شهید احمد کاظمی بر عهده داشت و با اعلام آزادی خرمشهر گفت خرمشهر را خدا آزاد کرد.

مدیر وقت این دبیرستان در مجموعه خاطرات خود می‌نویسد: «زمانی که تعداد دانش‌آموزان کلاسی به نصف می‌رسید متوجه می‌شدیم که زمان حمله است بنابراین دانش‌آموزان برای دفاع از این مرز و بوم عازم جبهه می‌شدند.

همچنین ۵۵ معلم شهرستان نجف‌آباد در دوران جنگ شهید شدند اما مشخص نیست هر کدام از معلمان در چه مدرسه‍ای مشغول به تدریس بوده‌اند چرا که برخی از آنها در چندین مدرسه تدریس می کردند. مطمئناً کادر اجرایی و آموزشی وقت مدرسه شهید منتظری نقش مهم و تاثیرگذاری در خصوص اعزام دانش‌آموزان به جبهه و اهدای شهید به جمهوری اسلامی ایران داشته‌اند که نشان می‌دهد فرهنگیان تلاش بسیاری برای حفظ انقلاب اسلامی داشته‌اند.

انتهای پیام/ ۱۳۸

کد خبر : 21521 ساعت خبر : ۲:۲۰ ق٫ظ

لینک کوتاه مطلب : https://najafabadnegar.ir/?p=21521

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.