تداوم سردی هوا و بارش رحمت الهی بر سر اصفهانی‌ ها

0

تداوم سردی هوا و بارش رحمت الهی بر سر اصفهانی‌ ها

به گزارش نجف آبادنا ساناز جعفری امروز با اشاره به وجود ناپایداری‌های جوی در استان، اظهار کرد: نقشه‌های هواشناسی نشان دهنده جو ناپایداری تا آخر هفته  و به خصوص برای امروز و فردا در سطح استان است که بر این اساس، سیستم بارشی تا آخر هفته بر سطح استان فعال خواهد بود.

وی در ادامه افزود: از عصر امروز تا فردا صبح برای مناطق شرق، شمال شرق و جنوب استان شرایط بارش‌های رگباری و رعد و برق مهیا است و در سایر مناطق هم بارش‌های پراکنده را پیش‌بینی می‌کنیم، همچنین در ساعات اولیه روز مه صبحگاهی را به همراه کاهش دید افقی خواهیم داشت.

کارشناس مسؤول پیش‌بینی هوای اداره‌کل هواشناسی استان اصفهان ادامه داد: در بعدازظهر یکشنبه و دوشنبه گاهی وزش باد نسبتاً شدید تا شدید پیش‌بینی می‌شود، همچنین از فردا ۴ الی ۶ درجه کاهش دما در اکثر مناطق اتفاق می‌افتد و تا پایان هفته هوای سردی را در سطح استان خواهیم داشت.

وی از خوب بودن میزان بارش‌های ۲۴ ساعت گذشته در سطح استان و همچنین شهر اصفهان خبر داد و عنوان کرد: این سامانه بارشی بیشتر در مناطق غرب استان فعالیت داشته است و علاوه بر شهر اصفهان در شهرستان‌های فریدون‌شهر، خوانسار، مورچه‌خور، داران، چادگان، زرین‌شهر، سمیرم، میمه، مبارکه، نجف‌آباد، شهرضا، اردستان، کاشان، نطنز، علویجه،دهاقان، دولت‌آباد، ورزنه، بویین‌میاندشت و نایین بارش ثبت شده است.

جعفری در ادامه اعلام کرد: بیشترین بارش گزارش شده در فریدون‌شهر با مقدار ۱۹٫۵ میلی‌متر بوده است و پس از آن خوانسار با ۱۸٫۵، گلپایگان ۱۵٫۴ و بویین‌میاندشت ۱۳ میلی‌متر و در شهر اصفهان هم ۳٫۶ میلی‌متر بارش گزارش شده است.

وی با اشاره به کاهش ۴ تا ۶ درجه‌ای دمای هوای استان در ۲۴ ساعت آینده، خاطرنشان کرد: بر این اساس بیشینه دمای شهر اصفهان ۲۰ درجه سانتی‌گراد  و کمینه دما ۹ درجه سانتی گراد پیش‌بینی می‌شود، همچنین گرمترین شهر استان خوروبیابانک با ۲۸ درجه سانتی‌گراد و خنک‌ترین شهر هم بویین‌میاندشت با یک درجه بالای صفر است.

کشاورزان محصولات باقیمانده را برداشت کنند

غلامرضا خاکیان امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در اصفهان با اشاره به کاهش محسوس دمای هوای استان و جو ناپایدار استان در هفته جاری، به کشاورزان و باغداران استان، توصیه کرد: نسبت به برداشت محصولات باقیمانده خود، اقدامات لازم را انجام دهند.

دبیر هواشناسی کشاورزی استان اصفهان با اشاره به جلوگیری از سرمازدگی محصولات کشاورزی در ادامه متذکر شد: باغداران و کشاورزان استان محصولات باقی مانده بر روی زمین مانند ذرت و سیب‌زمینی و محصولات درختی مانند انار و سیب درختی را در فرصت باقی مانده سریعاً جمع‌آوری کنند.

تداوم سردی هوا و بارش رحمت الهی بر سر اصفهانی‌ها
تداوم سردی هوا و بارش رحمت الهی بر سر اصفهانی‌ها

انتهای پیام/ ۱۳۷

منبع: فارس

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.