همایش شکست های عشقی و روابط رنگی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد

0

همایش شکست های عشقی و روابط رنگی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد برگزار شد

 

به گزارش نجف آبادنا از پایگاه خبری دانشگاه، حسین سلیمانی ششم آبان ۱۳۹۷ در همایش شکست‌های عشقی و روابط رنگی در دانشگاه آزاد واحد نجف‌آباد، اظهار کرد : ورود به دانشگاه و محیط جدید تجربیات بسیار متفاوتی را برای دانشجویان به ارمغان می‌آورد.

وی گفت: معمولاً کسانی که در بدو ورود به دانشگاه قرار می‌گیرند،کنجکاوی بیشتری برای برقراری ارتباط با جنس مخالف دارند و چون دانشگاه محیطی است که با وجود دختر و پسر در یک کلاس، این شرایط راحت‌تر وجود دارد، بسیاری از روابط عاطفی را در دانشگاه تجربه می‌کنند و این‌گونه روابط که با توجه به عدم شناخت نیازها و شخصیت افراد و برای ازدواج برقرار می‌شوند، بعد از مدتی متوجه می‌شوند این روابط نتایج صحیحی نداشته است.

یک کارشناس مشاوره خانواده و ازدواج نیز در این مراسم عوامل روانی را یکی از علل ورود به رابطه‌ها عنوان کرد و افزود: فشار تنهایی، اضطراب و استرس از جمله عواملی است که افراد وارد رابطه با جنس مخالف می‌شوند، البته باید توجه داشت که ورود به رابطه به‌دلیل فرار از تنهایی بسیار خطرناک است و فشار گروه هم‌سالان نیز از جمله دیگر عوامل ورود به رابطه عاطفی است.

محمدد ترکمان یکی از آسیب‌های این رابطه‌ها را پنهان کردن دانست و متذکر شد: افسردگی‌ها و شکست‌های عشقی‌ از دیگر ضررهای این روابطه‌ است و ممکن است باعث مراجعه به مشاوره و درمان و یا حتی افت تحصیلی در دوران تحصیل نیز بشود.

وی گفت: باید ازدواج و رابطه‌ها را جدی‌تر گرفت، چرا‌که پژوهش‌ها نشان داده کسانی که آموزش‌های پیش از ازدواج را زودتر گذرانده‌اند تا ۷۰ درصد طلاق در آنها کمتر است و جوانان باید بدانند هیچ‌کس کامل و بی‌نقص نیست که باید به مرور و با کمک یکدیگر مرتفع شوند.

وی با اشاره به راهکارهای ارتباط صحیح با جنس مخالف در زندگی زناشویی، تصریح کرد: باید مطالعات در حوزه روابط مردان و زنان در جوانان تقویت شود و نباید در این‌ ارتباط‌ ها هیچ عجله‌ای صورت بگیرد.

شکست های عشقی و روابط رنگی
شکست های عشقی و روابط رنگی

انتهای پیام / ۱۳۷

منبع: پایگاه خبری دانشگاه آزاد اسلامی نجف آباد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.