اصفهان میزبان مسابقات ملی قرآن در سال ۹۸ است

0

اصفهان میزبان مسابقات ملی قرآن در سال ۹۸ است

 

به گزارش نجف آبادنا از خبرگزاری موج از اصفهان، حجت‌الاسلام رضا صادقی در جمع اصحاب رسانه به مناسبت هفته وقف گفت: اداره اوقاف و امور خیریه استان اصفهان، میزبان مسابقات ملی قرآنی در سال ۹۸ است.

وی بیان کرد: این مسابقات قرآنی در ۱۵ رشته برگزار می‌شود که سال گذشته اراک برگزار کننده این مسابقات بود.

 

حجت‌الاسلام صادقی اظهار داشت: بنابر فرمایش رهبر معظم انقلاب بر حفظ قرآن کریم از سال ۹۱ تا کنون یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر حافط قرآن در کل کشور توسط سازمان اوقاف تربیت شده اند.

وی ادامه داد: سهم استان اصفهان در کشور بیش از ۸۶ هزار نفر حافظ قرآن بوده است.

 

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان گفت: شهرستان آران و بیدگل بیشترین حافظ قرآن را تربیت کرده و پس از آن شهرستان نجف آباد بیشترین حافظ قرآن را داراست.

حجت‌الاسلام صادقی افزود: در سال گذشته ۲۴۰ هزار نفر در آزمون طرح ملی حفظ قرآن شرکت کردند که استان اصفهان رتبه اول کشوری را در مسابقات طرح ملی حفظ قرآن کسب کرد.

 

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان بیان کرد: اصفهان ۵ هزار و ۳۱۶ مسجد موقوفه دارد که شهر هرند و نیک‌آباد دارای بیشترین مسجد و شاهین شهر کمترین مسجد را در استان اصفهان دارد.

وی تصریح کرد: بیش از ۶۰ درصد موقوفات در استان اصفهان اراضی کشاورزی است، ۲۰ درصد مسکونی و ۲۰ درصد باقی‌مانده موقوفات اداری، تجاری و خدماتی می باشد.

 

حجت‌الاسلام صادقی گفت: همچنین استان اصفهان دارای ۱۵ هزار موقوفه، ۴۵ هزار رقبه و ۱۲ هزار موقوفه غیر متصرفه است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان بیان داشت: مسابقات سراسری قرآن امسال به میزبانی اراک برگزار شد و در سال ۹۸ اداره اوقاف و امور خیریه استان اصفهان میزبان مسابقات کشوری خواهد بود.

انتهای پیام / ۱۳۷
منبع: خبرگزاری موج

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.