تشریح مهمترین برنامه های هفته کتاب مدیریت شهری نجف آباد

0

تشریح مهمترین برنامه های هفته کتاب مدیریت شهری نجف آباد

 

به گزارش نجف آبادنا از نجف آباد نیوز رئیس شورای سازمان رفاهی تفریحی شهرداری نجف آباد گفت: به مناسبت گرامیداشت هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار که از نوزدهم تا سی ام آبان ماه برگزار می شود، ویژه برنامه های مختلفی در زیر مجموعه های سازمان، همراه با «حالِ خوشِ خواندن» شعار کشوری بیست و ششمین هفته کتاب سال ایران با تدارک دیده شده است.

شهردار از برنامه ریزی صورت گرفته برای استفاده دانش آموزان دختر و پسر از مجموعه برنامه های در نظر گرفته شده در قالب برنامه «با کاروان کتاب» به میزبانی فرهنگسراها، مجموعه های فرهنگی و کتابخانه های عمومی شهرداری نجف آباد سخن گفت و افزود: طی روزهای مختلف هفته کتاب و کتابخوانی و مطابق برنامه زمابندی اعلام شده به مراکز پیش دبستانی و دبستان های سطح شهر، دانش آموزان از ویژه برنامه های متنوع در نظر گرفته شده استفاده خواهند کرد.

مهندس مسعود منتظری نجف آبادی شهردار نجف آباد در مصاحبه با خبرنگار پایگاه خبری شهرداری نجف آباد از آمادگی فرهنگسراها و کتابخانه های سازمان برای دریافت کتاب های اهدایی شهروندان در این هفته خبر داد و بیان داشت: علاوه بر معرفی برترین های هر کتابخانه، دیدار با مسئولان مختلف شهر همچون امام جمعه، فرماندار، اعضای شورای اسلامی شهر و نماینده مردم در مجلس از دیگر برنامه های این هفته هستند.

منتظری همچنین به بازدید از کتابخانه ها، کتابفروشی ها و انتشارات سطح شهر اشاره داشت و افزود: از اقدامات دیگری همچون برگزاری نمایش خیابانی در سطح مناطق پنج گانه، شاهنامه خوانی، سخنرانی با موضوع هوش اخلاقی به میزبانی باغ بانوان و جشن کتاب به میزبانی زیرمجموعه های مختلف سازمان به مناسبت این هفته در نظر گرفته شده است.
وی همچنین اضافه کرد: مسابقه سلفی من و کتاب دیگر برنامه در نظر گرفته شده برای این ایام است که طی آن علاقه مندان تا اولین روز آذر ماه فرصت دارند تصاویر خود با کتاب های خوانده شده یا کتابخانه منزل و محل کارشان را برای سازمان ارسال کرده و شانس خود برای برنده شدن در این رقابت را امتحان کنند.

حالِ خوشِ خواندن با “جشن کتاب”

با کاروان کتاب در ادامه ویژه برنامه های این هفته، روز بیست و ششم آبان ماه به جشن کتاب در سالن شهروند خواهد رسید که طی آن علاوه بر مجموعه برنامه های این هفته، سمیتئاتر دانستن با موضوع مطالعه و روش های صحیح آن با سخنرانی دکتر دوازده امامی برگزار می شود.

منتظری اضافه کرد: در حاشیه این برنامه فعال ترین عضو آقا و خانم کتابخانه های سازمان، ناشران کتاب و فعالان عرصه کتابخوانی که در برگزاری نمایشگاه های کتاب با سازمان رفاهی تفریحی شهرداری نجف آباد همکاری و مشارکت داشته اند مورد تجلیل قرار خواهند گرفت.

همکاری با نهاد کتابخانه های استان در بزرگداشت روز کتاب و کتابخوانی

منتظری در بخش دیگری از سخنان خود از برگزاری بزرگداشت هفته کتاب به همراه تجلیل از مقام شامخ حجت خدا شهید محسن حججی با همکاری شهرداری نجف آباد و نهاد عمومی کتابخانه های کشور، اداره کل کتابخانه های عمومی استان اصفهان در آخرین روز آبان ماه به عنوان دیگر برنامه مهم این هفته نام برد.

شایان ذکر است ۱۷ مهرماه سال جاری مهندس مسعود منتظری با مهندس امیرهلاکویی سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی اصفهان در دفتر ایشان واقع در کتابخانه عمومی ابن مسکویه دیداری بعمل آورد.

بازگشایی مجموعه فرهنگی و کتابخانه عمومی علامه دهخدا

منتظری در بخش پایانی صحبت های خود به سیاست سازمان رفاهی تفریحی شهرداری در خصوص تقویت کتابخانه ها در سطح مناطق مختلف اشاره داشت و افزود: پس از بهسازی و نوسازی کامل مجموعه همراه با تجهیز آن و تبدیل آن از یک کتابخانه به فرهنگسرا در منطقه سه طی هفته کتاب شاهد بازگشایی این مجموعه فرهنگی خواهیم بود.

رئیس شورای سازمان رفاهی تفریحی شهرداری نجف آباد از تجهیز، و راه اندازی سالن همایش ۲۰۰ نفره با امکانات به روز صوت و تصویرخبر داد و از دیگر اقدامات بهسازی و نوسازی این مجموعه : رنگ آمیزی کل مجموعه و سالن های مطالعه و مخزن ،نصب دوربین در تمام مجموعه و محوطه ، ایزوگام سقف، تعمیر و بهسازی سرویس های بهداشتی و آبدارخانه ، تعویض سیستم روشنایی سالن های مطالعه و تجهیز به smd و کم مصرف و … نام برد.

تشریح مهمترین برنامه های هفته کتاب مدیریت شهری نجف آباد
تشریح مهمترین برنامه های هفته کتاب مدیریت شهری نجف آباد

انتهای پیام / ۱۳۷
منبع: پورتال خبری شهرداری

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.