راه‌اندازی مراکز تخصصی رشد و سلامت در دانشگاه آزاد اسلامی

0

راه‌اندازی مراکز تخصصی رشد و سلامت در دانشگاه آزاد اسلامی

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از شیراز، کمال جوانمرد عصر امروز در نشست تخصصی ورزش دانشگاه آزاد اسلامی فارس اظهار کرد: واحدهای آشتیان، بوشهر، بندرعباس، بروجرد، شیراز، نجف‌آباد، همدان و یزد، میزبان مسابقه‌های کشوری دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی در هشت رشته‌ دوومیدانی، شطرنج، شنا، فوتسال، فوتبال، بسکتبال، هندبال و والیبال هستند.

جوانمرد به پنجم آذر که روز بسیج مستضعفان است، اشاره کرد و گفت: این روز را باید به بسیجیان تبریک ویژه گفت و همچنین تأکید کرد که باید در حوزه ورزش نظیر بسیجیان، کار بسیجی و منش بسیجی داشت و در این مسیر تمام تلاش و توان خود را به‌کار گیریم و روز‌به‌روز شاهد پیشرفت دانشگاه آزاد اسلامی در همه حوزه‌ها به‌خصوص ورزش و تربیت بدنی باشیم.

وی افزود: مسابقه‌های داخلی دانشگاه آزاد اسلامی باید پیش از شروع مسابقه‌های حرفه‌ای برگزار شود تا استعدادها را شناسایی کنیم. شاکله اصلی تیم‌های‌ دانشگاه آزاد اسلامی از خروجی مسابقه‌های قهرمانی کشوری است. از نظر این دانشگاه، ورزش پروژه نیست و پروسه است؛ به این معنی که ما پروسه‌ای را دنبال و سعی می‌کنیم تیم‌های حرفه‌ای‌ را با توجه به مسابقه‌های قهرمانی کشور ببندیم.

سرپرست اداره‌کل تربیت بدنی و ورزش دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه بر‌اساس رهنمودهای دکتر ولایتی رئیس هیأت مؤسس و هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی و طهرانچی، مأموریت اداره‌کل تربیت‌بدنی و ورزش این دانشگاه، توسعه ورزش دانشگاهی و همگانی با در نظر گرفتن اصول ایرانی- اسلامی است، تصریح کرد: در همین راستا تلاش می‌کنیم از تمامی ظرفیت‌های دانشگاه در واحدها و مراکز آموزشی براساس عدالت‌محوری استفاده کنیم و در عین حال مصمم هستیم تمامی امور را با پیوست فرهنگی انجام دهیم.

جوانمرد زیرساخت‌ها و امکانات ورزشی را از دیگر فرصت‌های مهم این دانشگاه برشمرد و اضافه کرد: سرانه ورزش هر ایرانی، کمتر از یک متر و در دانشگاه آزاد اسلامی، یک متر و ۱۳ سانتی‌متر است که نشان از توجه مسئولان مربوط به این امر دارد و ما برآنیم تا تمام تلاش و توان خود را به‌کار بگیریم و  به شعار «دانش، ارزش، ورزش» جامه عمل بپوشانیم.

وی توجه به تربیت بدنی و ورزش مدرسه‌های سما را از دیگر اولویت‌های اداره‌کل تربیت بدنی و ورزش دانشگاه آزاد اسلامی عنوان و تصریح کرد: راه‌اندازی مراکز تخصصی رشد،‌ سلامت، توان‌بخشی و… را در دستور کار خود قرار داده‌ایم.

جوانمرد درباره برنامه‌های آتی اداره‌کل تربیت بدنی و ورزش دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: به مناسبت شانزدهم آذر مسابقه‌های روز دانشجو، ۹ دی مسابقه‌های روز بصیرت و ۲۲ بهمن جام فجر را برگزار خواهیم کرد.

به گزارش آنا، قرعه‌کشی مسابقه‌های فوتسال کشوری دسته دو دانشگاه آزاد اسلامی انجام شد و تیم‌های یزد، کرمانشاه، خراسان‌شمالی، نجف‌آباد و فارس در گروه A و تیم‌های سمنان، کردستان، تهران، سیستان‌و‌بلوچستان و واحد علوم و تحقیقات در گروه  B قرار گرفتند و افتتاحیه این دوره از مسابقات روز شنبه سوم آذر با حضور مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی و استان فارس و شهر شیراز برگزار می‌شود.

راه‌اندازی مراکز تخصصی رشد و سلامت در دانشگاه آزاد اسلامی
راه‌اندازی مراکز تخصصی رشد و سلامت در دانشگاه آزاد اسلامی

انتهای پیام/ ۱۳۷

منبع: آنا

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.