امیررضا نقش: جوانان تشنه حقایق اصیل و ناب اسلامی و دینی هستند

0

امیررضا نقش: جوانان تشنه حقایق اصیل و ناب اسلامی و دینی هستند

به گزارش نجف آبادنا از خبرگزاری آنا، امیررضا نقش در پاسخ به این سؤال که وضعیت فرهنگی جامعه چگونه است و چه آسیب‌هایی آن را تهدید می‌کند، اظهار کرد: مهم‌ترین و بزرگ‌ترین آسیب امروز جامعه ما، بحران هویت و چندهویتی شدن جوانان است.

 

وی ادامه داد: تهاجم فرهنگی نوعی هجوم نرم است؛ چون فرهنگ یک مقوله دیرپا و همراه با گذشت زمان‌های زیاد است، تهاجم به آن هم، شکل و شمایل نرم و دیرپا دارد، ابزار تهاجم امروزه فناوری‌های نرم فرهنگی است، بنابراین ابزار دفاع نیز باید متناسب با ابزار تهاجم باشد یعنی با همان ابزار تهاجم باید با آن مقابله کرد نه دفاع،  امروزه نیاز به جهاد فرهنگی داریم و موضع ما در قبال فرهنگ، یک موضع جهادی است نه دفاعی؛ چون دشمن در داخل مرزهای فرهنگی ما آمده و خاک‌ریز زده و حمله را  آغاز کرده است.

 

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد در بیان تعاریف فرهنگ، گفت: ابهام در تعریف دقیق فرهنگ همواره وجود داشته و به همین دلیل است که تاکنون تعاریف زیادی از فرهنگ ارائه‌شده است. به نظر من فرهنگ، لایه‌های متعددی از باورها و ارزش‌ها و آداب و رسوم جامعه دارد؛ ولی می‌توان گفت فرهنگ آن آداب ‌و رسوم و ارزشی بوده که عمیق شده و خود را در نمادها و ظواهر جامعه نمایان کرده است.

 

نقش ادامه داد: معضل دیگر این است که موضوع شکاف میان نسل‌های مختلف انقلاب عمیق‌تر شده و پیام ناب، آن‌گونه که باید، بدون کم‌وکاست منتقل نشده است، به همین دلیل مشکل را باید در انتقال درست و شفاف و زلال پیام‌ها به‌خصوص در حوزه اعتقادی و باوری  دانست، جوانان امروز جامعه ما با در نظر گرفتن نیاز روز جامعه و در باطن عمیق خودش بیش از گذشته، تشنه حقایق اصیل و ناب اسلامی و دینی هستند، پس سردرگمی آنها را باید برطرف و جهت‌دهی کرد.

 

امیررضا نقش جوانان تشنه حقایق اصیل و ناب اسلامی و دینی هستند
امیررضا نقش جوانان تشنه حقایق اصیل و ناب اسلامی و دینی هستند

انتهای پیام / ۱۳۸

منبع:  خبرگزاری آنا

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.