جوانی مهم‌ترین و بهترین حس زندگی انسان است

0

جوانی مهم‌ترین و بهترین حس زندگی انسان است

 

به گزارش نجف آبادنا از خبرگزاری آنا، حسین حسین‌زاده  در همایش آسیب‌های اجتماعی که در دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد برگزار شد، گفت: جوانی مهم‌ترین و بهترین حس زندگی انسان است و باید از آن نهایت بهره را برای توسعه و پیشرفت برد.

وی خطاب به دانشجویان افزود: براساس پژوهش‌های انجام‌شده، ۹۹درصد معتادان به مواد مخدر دروازه ورود به مواد را سیگار عنوان کردند و دوستان را عمده‌ترین عامل اعتیاد به مواد مخدر می‌دانند، کنجکاوی و غرور کاذب باعث بسیاری از اعتیادها به موادمخدر می‌شوند؛ هرکسی که موادمخدر به شما پیشنهاد می‌کند، یقیناً دوست شما نخواهد بود.

جانشین فرمانده انتظامی استان اصفهان تصریح کرد: طبق آمار سازمان ملل در کشور افغانستان سالانه هشت تا ۱۲هزار تن مواد تولید می‌شود که فقط دو گرم هروئین می‌تواند یک جوان دختر یا پسر را زمین‌گیر کند که نه‌فقط خود؛ بلکه فرزندان آن فرد نیز دچار مشکلات جدی و اساسی خواهند شد و ۹۸درصد افرادی که به اعتیاد مبتلا می‌شوند قادر به ترک موادمخدر تا پایان عمر خود نیستند.

حسین‌زاده هزینه زیادی که افراد معتاد روزانه صرف تهیه موادمخدر می‌کنند را خاطرنشان کرد و افزود: یک فرد معتاد در کنار مسائل و مشکلات اخلاقی و مادی که به جامعه تحمیل می‌کند، خسارات زیانباری نیز در زمینه مالی به خانواده خود و جامعه وارد می‌کند.

وی در خصوص روابط پسران و دختران با در نظر گرفتن موازین شرعی و اسلامی اظهار کرد: انسان‌های سالم از غریزه جنسی برخوردارند که این غریزه برای ادامه نسل موردنیاز است و اسلام نیز بر همین اساس موضوع ازدواج را در دستور کار قرار می‌دهد، اگر غریزه جنسی مهار نشود، موضوع انحرافات جنسی ایجاد می‌شود و رفتار امروز و فردای ما اثر وضعی بر آینده خواهد داشت پس باید مراقب رفتار خود باشیم و ارتباطات خود را کاملاً مراقبت کنیم.

جانشین فرمانده انتظامی استان اصفهان تصریح کرد: ارتباطات غیرمتعارف باعث آسیب به افراد می‌شود و ممکن است حتی در برخی مواقع منجر به قتل نیز بشود، افرادی که قبل از ازدواجشان بی‌بندوباری می‌کنند، بعد از ازدواجشان نیز به کوچک‌ترین رفتار همسرشان مشکوک شده و سوءظن پیدا می‌کنند. باید بدانیم که زکات زیبایی عفت است و همه ما باید به این موضوع توجه ویژه داشته باشیم.

حسین‌زاده یکی از دلایل طلاق در جامعه که باعث بروز مشکلات و بزهکاری‌های مختلف می‌شود را شبکه‌ها و فضای مجازی دانست و بیان کرد: در قرن بیست و یکم به دلیل سرعت بالای علم، اینترنت یکی از محصولات برتر این علم است که ضرورت دارد، با توجه به گسترش این موضوع، وجود سواد رسانه‌ای نیز بیش از پیش احساس می‌شود، در غیر این صورت دیگران هستند که برای انسان تصمیم خواهند گرفت.

جوانی مهم‌ترین و بهترین حس زندگی انسان است
جوانی مهم‌ترین و بهترین حس زندگی انسان است

وی افزود: در فرهنگ لیبرال دموکراسی تمام تمرکز بر این است که به‌واسطه فضای مجازی بر تمام جنبه‌های انسان مسلط باشند و به این واسطه بر تمام جهان تسلط پیدا کنند و به این واسطه اخباری را ارسال می‌کنند که خودشان دلشان می‌خواهد.

معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد نیز در این جلسه با بیان ضرورت آشنایی دانشجویان با معضلات اجتماعی گفت: نحوه پیشگیری و چگونگی رویارویی با مسائل، معضلات و مشکلات اجتماعی از جمله مواردی هستند که باید به دانشجویان و جوانان آموزش داده شود.

حسین سلیمانی گفت: در هر نیمسال تحصیلی حدود هزار و ۵۰۰نفر از دانشجو به مرکز مشاوره و روانشناختی دانشگاه در زمینه‌های علمی، تحصیلی، ازدواج و خانواده مراجعه می‌کنند.

به گزارش آنا، در حاشیه این همایش رئیس و هیات رئیسه دانشگاه به همراه فرماندهی انتظامی استان اصفهان، فرمانده انتظامی شهرستان نجف‌آباد و معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی شهرستان نجف‌آباد از نمایشگاه دستاوردهای علمی، پژوهشی و فرهنگی دانشگاه بازدید کردند.

انتهای پیام / ۱۳۷

منبع: آنا

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.