برگزاری دهمین اجلاسیه شهدای روحانی و طلبه در اصفهان / نجف آباد ۱۰۳شهید روحانی دارد

0

برگزاری دهمین اجلاسیه شهدای روحانی و طلبه در اصفهان / رتبه اول شهدای روحانی کشور به اصفهان اختصاص دارد

به گزارش نجف آبادنا ازخبرگزاری شبستان از خمینی شهر، «حجت الاسلام رحمت الله صادقی» در نشست خبری دهمین اجلاسیه شهدا و ایثارگر طلبه و روحانی استان اصفهان در جمع خبرنگاران گفت: هیچ نیکی بالاتر از شهادت نیست و مقام شهدا به گونه ای است که علما در بهشت به آنان احترام میگذارند، قرآن جایگاه شهدا را بسیار بالا توصیف می کند که نزد پروردگارشان روزی می خورند و پیامبر اکرم نیز شهادت را بالاتر از هر برتری و نیکی دانسته است.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه صاحب الزمان (عج) استان اصفهان با اشاره به سخنی از رهبر معظم انقلاب، اظهار کرد: در این واویلای تهاجم فرهنگی، یادواره های شهدا نخستین عاملی است که به داد ملت ایران و در مبارزه با دشمن رسید که خاکریزی در مقابل آن ها شد و توانسته پیام شهدا را به نسل جدید و جامعه فعلی برساند، اردوهای راهیان نور دومین عامل است که حال و هوای آن زمان در قالب فرهنگ ایثار و شهادت به نسل جوان در جبهه های حق علیه باطل منتقل می شود.

دبیر اجرایی اجلاسیه شهدا و ایثارگران روحانی استان اصفهان با ابراز اینکه در سطح کشور اولین کنگره شهدای روحانی در سال۸۸ به میزبانی اصفهان برگزار شد، خبرداد: حدود یک هزار و ۱۱۲نفر روحانی ایثارگر از استان اصفهان در جبهه های حق علیه باطل حضور داشتند که از این تعداد ۵۹۰ روحانی شهید،  ۲۱۵ روحانی جانباز، ۲۲روحانی آزاده تقدیم نظام اسلامی شده است.

حجت الاسلام صادقی با اعلام اینکه ۴هزار و ۵۸۸ شهید طلبه و روحانی در کل کشور وجود دارد، اضافه کرد: مقایسه جمعیت طلبه و روحانی با سایر اقشار جامعه در دوران دفاع مقدس نشان می دهد که روحانیت بیشترین شهید را در بین اقشار مختلف جامعه تقدیم نظام اسلامی کرده و استان اصفهان نیز در بین استان های کشور رتبه اول در تقدیم شهدای روحانی و طلبه را به خود اختصاص داده است.

وی با اشاره به اینکه ۴۸ نفر روحانی در استان اصفهان وجود دارد که پدر شهید هستند، خاطرنشان کرد: شهرستان های اصفهان با ۱۴۶شهید، نجف آباد با ۱۰۳شهید، کاشان با ۵۹شهید و آران و بیدگل با تقدیم ۳۱شهید روحانی به ترتیب بیشترین آمار شهدای طلبه و روحانی در استان را به خود اختصاص داده اند.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه صاحب الزمان (عج) با اشاره به اینکه رویکرد جدیدی در برگزاری اجلاسیه شهدای روحانی و طلبه امسال پیش بینی شده تا اقشار مختلف مردم اصفهان از این برنامه استفاده کنند و برگزاری برنامه از محیط روحانیون و سپاه به مکانی عمومی منتقل شده که این رویکرد به دلیل انتقال ارزش های شهدا به نسل جوان است، ادامه داد: دهمین اجلاسیه شهدای روحانی استان روز پنجشنبه ۲۹آذرماه از ساعت ۸ الی ۱۱ صبح در حسینیه همدانیان تخت فولاد اصفهان برگزار می شود.

وی خبر داد: سخنران ویژه این اجلاسیه آیت الله کعبی عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری و جامعه مدرسین است، همچنین پیام آیت الله مظاهری از مراجع تقلید و رئیس حوزه های علمیه استان اصفهان قرائت می شود.

دبیر اجرایی اجلاسیه شهدا و ایثارگران روحانی استان اصفهان با اشاره به اینکه در ۴۰سالگی پیروزی شکوهمندانه انقلاب اسلامی قرار داریم، عنوان کرد: برنامه ریزی شده تا از ۴۰ نفر ایثارگر روحانی و همچنین ۴۰نفر از فرزندان روحانیونی که در عرصه های مختلف علمی، ورزشی، سیاسی و فرهنگی در سطح کشور افتخار آفریده اند، تجلیل به عمل آید.

وی با اشاره به اینکه شهید آیت الله مدرس، آیت الله بهشتی، آیت الله اشرفی اصفهانی، حجت الاسلام شهید نواب صفوی، حجت الاسلام میثمی، حجت الاسلام  ردانی پور، حجت الاسلام اژه ای، حجت الاسلام بهشتی نژاد و جلال افشار از جمله شهدای شاخص طلبه و روحانی استان اصفهان هستند، افزود: هر سال در اجلاسیه شهدا و ایثارگران طلبه و روحانی، یکی از شهدای روحانی بر اساس ویژگی هایی به عنوان شهید شاخص انتخاب می شود که برای دهمین دوره این اجلاسیه شهید حجت الاسلام سید نورالله طباطبایی نژاد به عنوان شهید شاخص برگزیده شده است.

حجت الاسلام صادقی با ابراز اینکه شهید قنبری در عراق و شهید حسینی در سوریه به شهادت رسیدند که از شهدای روحانی مدافع حرم استان اصفهان هستند، اضافه کرد: جلد دوم کتاب شاهدان روحانی و همچنین کتابی که در وصف شهید شاخص امسال شهید حجت الاسلام طباطبایی نژاد تهیه شده در این اجلاسیه رونمایی و منتشر می شود.

وی در پایان گفت: سازمان تبلیغات اسلامی، ارتش، نیروی انتظامی، سازمان اوقاف و امور خیریه، امور مساجد، دفتر تبلیغات اسلامی نمایندگی استان اصفهان، شورای سیاستگذاری ائمه جمعه در برگزاری این اجلاسیه با سپاه صاحب الزمان همکاری دارند.

برگزاری دهمین اجلاسیه شهدای روحانی و طلبه در اصفهان
برگزاری دهمین اجلاسیه شهدای روحانی و طلبه در اصفهان

پایان پیام/ ۱۳۷

منبع: شبستان

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.