وصال ام الشهداء شهر نجف آباد به شش شهید خانواده + تصاویر و پیام رئیس جمهور

0

وصال ام الشهداء شهر نجف آباد به شش شهید خانواده

به گزارش نجف آبادنا از خبرگزاری صداوسیما، پیکر حاجیه خانم معصومه حججی فرزند مرحوم آیت الله احمد حججی، مادر شهیدان حسینعلی، عباس و علی ناصحی، مادر بزرگ شهیدان احمد ناصحی و مهدی قوریان و مادر خانم شهید علی شریفی بر دوش مردم شهید پرور نجف آباد به خاک سپرده شد.

مراسم باشکوه نمازگزاران در صفوفی بهم فشرده بر پیکر مطهر حاجیه خانم معصومه حججی مادر بزرگوار ۳ شهید معروف به ام الشهداء شهر نجف آباد به امامت حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا حسناتی نماز گزاردند و سپس پیکر این بانوی مطهره بر روی دستان مردم و مسئولان قدر شناس شهرستان تشییع و در محل گلزار شهدا به خاک سپرده شد.

 

پیکر این اسوه صبر و استقامت امروز پس از اقامه نماز ظهر و عصر بر روی دستان مردم قدرشناس نجف آباد، از مسجد جامع این شهر به سمت گلزار شهدای این شهر تشییع و خاکسپاری شد.
وی در ۹۰سالگی بر اثر کهولت سن و بیماری ریوی بامداد دیروز به شش شهید خانواده اش پیوست.

سه فرزند وی؛ حسینعلی سال۶۲ در عملیات والفجر۴، علی در همان سال در دیوان دره و عباس ناصحی در سال۶۳ و در دیوان دره به شهادت رسیدند.
نوه های این مادر؛ احمد ناصحی سال۶۶ در شلمچه، مهدی قوریان در سال۶۱ در عملیات فتح المبین به شهادت رسیدند.

علی شریفی داماد خانواده هم در سال۶۶ در حلبچه جام شهادت را نوشید.
آیین ترحیم حاجیه خانم معصومه حججی فردا صبح در مسجد جامع و فردا عصر در مسجد آیت الله حججی در نجف آباد برگزار خواهد شد.
شهرستان نجف آباد با تقدیم بیش از ۲۵۰۰شهید؛ دارای یک خانواده چهار شهیدی، ۱۳خانواده سه شهیدی، ۲۳۷خانواده دو شهیدی است.

رییس جمهوری در پیامی با تسلیت درگذشت والده شهیدان ناصحی، زندگی پرافتخار و صبوری این مادر شهید که سه فرزندش را در کمتر از یک سال تقدیم دفاع از اسلام و انقلاب و ایران کرده بود، باعث رقم خوردن تصویری درخشان از مادران این مرز و بوم بر صفحات تاریخ عنوان کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، در پیام حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رییس جمهوری آمده است: درگذشت حاجیه خانم معصومه حججی مادر شهیدان والامقام علی، حسینعلی و عباس ناصحی، موجب تاثر خاطر شد. این بانوی مومنه که در خانواده ای روحانی و بزرگوار در نجف آباد پرورش یافت، در سایه ارادت قلبی به سیره حضرت فاطمه (س)، سه فرزند برومندش را در کمتر از یک سال در دفاع از اسلام و انقلاب و ایران تقدیم کرد و با زندگی پر افتخار و صبوری خود، تصویری درخشان از مادران این مرز و بوم را بر صفحات تاریخ رقم زد.

رییس جمهوری در پیام خود آورده است: اینجانب این مصیبت را به خانواده محترم آن مرحومه و مردم شهیدپرور نجف آباد تسلیت می گویم و از درگاه خداوند متعال برای آن مادر فداکار، رضوان الهی و همجواری با فرزندان شهیدش و برای عموم بازماندگان صبر و اجر مسالت دارم.

 

وصال ام الشهداء شهر نجف آباد به شش شهید خانواده
وصال ام الشهداء شهر نجف آباد به شش شهید خانواده

 

مشرق نیوز به مناسبت درگذشت ایشان و دریافت نامه ای از یکی از اقوام این مادر شهیدان خبر زیر را منتشر کرد.

 

مشرق نیوز: حاجیه خانم معصومه حججی، مادر شهیدان علی، عباس و حسینعلی ناصحی و مادربزرگ شهیدان احمد ناصحی و مهدی نوریان، به فرزندان شهیدش پیوست و امروز عصر ۹ دی ۹۷ تشییع و به خاکسپاری شد.

این مادر مقاوم، دختر مرحوم شیخ احمد حججی و خاله ی پدر شهید محسن حججی بود که در روزهای پایانی عمرش به رغم بیماری شدید و نیاز به رسیدگی های بیمارستانی، با برخورد نامناسب پرسنل بیمارستان شهید محمد منتظری روبرو و به اجبار ترخیص شد.

یکی از اقوام مرحومه، نامه ای از شرح حال این مادر در اختیار مشرق قرار داد که متن کامل آن چنین است:

در تاریخ ۲۰ آذر ۹۷ به علت نامساعد بودن حال عمومی خانم معصومه حججی مادر شهیدان والا مقام با فوریتهای پزشکی ۱۱۵ تماس حاصل شده و پس از معاینات اولیه اورژانسی اقدام به انتقال بیمار به بیمارستان شهید محمد منتظری می نماید. در بدو ورود دختر ایشان همراه بیمار ابتدا به پذیرش راهنمایی و از نامبرده درخواست ۶,۵۰۰ تومان جهت پذیرش می شود. به علت شتاب زدگی، همراه بیمار پول همراه خود نداشته است و مجبور می شود جهت پذیرش از یکی از کادر اورژانس بیمارستان این مبلغ را قرض گرفته تا معاینات پزشکی و آزمایشات اولیه صورت پذیرد.

در ادامه خانم معصومه حججی مادر شهیدان به بخش زنان منتقل شده و با وخیم تر شدن حال ایشان به مرکز ccu بیمارستان انتقال پیدا می کند.
از بعدازظهر روز چهارشنبه ۲۱ آذرماه ۹۷ بیمار، هوشیاری خود را از دست داده و به علت عدم رسیدگی بیمارستان، بیمار کلیه های خود را از دست داده و در روز پنج شنبه ۲۲ آذر بیمار به کما می رود.
در روز پنج شنبه ۲۲ آذر، بیمار در حالی که در حالت کما و از نظر کلیه مشکل داشت ساعت یک بامداد از طرف کادر پزشکی بیمارستان ترخیص شد که خانواده ی این بزرگوار پس از آگاهی با حضور در مرکز ccu و مشاهده حال وخیم بیمار که هوشیاری نداشت و با اکسیژن تنفس می کرد از کادر پرستاری درخواست نمودند که جابه جایی بیمار خطرناک است و اگر امکان دارد شبانه مرخص نگردد. این در حالی ست که در آن زمان مرکز CCU پنج تخت خالی داشت اما پرستار گفت ما تخت را نیاز داریم!

با هماهنگی کادر پرستاری و ارزیابی شرایط بیمار ماسک اکسیژن از صورت بیمار جداشد و عدد مانیتور ۷۴ رانشان می داد که به شدت در حال تنزل بود.

خانواده شهیدان ناصحی جهت تهیه ی کپسول اکسیژن و متعلقات آن به مغازه روبروی بیمارستان مراجعه کرده و نسبت به خرید کپسول اکسیژن و ریگلاتور اقدام می نمایند.
در ضمن اطرافیان (دخترها و دامادها) به هیچ عنوان راضی به ترخیص بیمار نبودند که با تماس های مکرر بخش CCU بیمار بدون رضایت همراهان، تسویه حساب انجام شد و با آمبولانس خصوصی بیمار را با شرایط حاد به منزل منتقل کردند.
لازم بذکر است یا جابجایی بیمار در مورخ ۲۳ آذرماه به بیمارستان شهید صدوقی اصفهان مادر این شهیدان بزرگوار از کما خارج شده و وضعیت جسمی ایشان رو به بهبود بود.

وصال ام الشهداء شهر نجف آباد به شش شهید خانواده
وصال ام الشهداء شهر نجف آباد به شش شهید خانواده

انتهای پیام / ۱۳۷

منبع: خبرگزاری صداوسیما مرکز اصفهان + مشرق نیوز

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.