ساخت ۴۹کلاس درس در نجف آباد به مدت یک سال

0

ساخت ۴۹کلاس درس در نجف آباد به مدت یک سال

 

به گزارش نجف آبادنا از ایمنا، رییس اداره آموزش و پرورش شهرستان گفت:  شهر بزرگ نجف‌آباد شامل شهرک‌هایی مانند امیر‌آباد، یزدانشهر و ویلاشهر به همراه جوزدان، گلدشت و کهریزسنگ در مجموع ۵۶هزار دانش‌آموز دختر و پسر در مقاطع مختلف تحصیلی دارد که سالیانه نیز به دلیل رشد جمعیت، مهاجرت و جاذبه‌ای به نام کیفیت بالای آموزشی، نزدیک به هزار نفر به این آمار اضافه می‌شوند.

مهدی ابراهیم از اجرای طرح جدید شش‌سه‌سه و اضافه شدن پایه دوازدهم به عنوان عامل تشدید کننده مشکل کمبود فضای آموزشی استاندارد در شهرستان نام برد و افزود: مشکلاتی که سال‌ها است مجموعه آموزش و پرورش شهرستان را رنج می‌دهد، در سال جاری نمود بیشتری پیدا کرد و همین موضوع عزم کادر مدیریتی مجموعه برای افزایش سرانه فضای آموزشی استاندارد را افزایش داد.

عضو شورای آموزش و پرورش شهرستان با اشاره به محدودیت شدید منابع دولتی اعلام کرد: در همین راستا با فعال کردن بیش از پیش مجمع خیرین مدرسه‌ساز و رایزنی با بنیاد برکت، در کمتر از یک‌سال زمینه ساخت و تجهیز دبستان هفت‌کلاسه شهید سید‌محمد روشنایی و مجموعه عظیم آموزشی شهید حججی با ۳۰کلاس درس در قالب یک دستان و متوسطه‌های اول و دوم فراهم شد.

ابراهیم هزینه ساخت و تجهیز یک مدرسه ۱۲کلاسه را بدون احتساب قیمت زمین، نزدیک به ۲میلیارد تومان برآورد کرد و گفت: دبستان خیر ساز زنده یاد حاج‌میرزا حسین فاضل نیز با دوازده کلاس درس در حال اتمام می‌باشد و امیدوارم این مجموعه هم در دهه فجر سال جاری به صورت رسمی مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

 

نظارت سازمان نوسازی و بهسازی مدارس استان

مهدی ابراهیم نظارت سازمان نوسازی و بهسازی مدارس استان در مراحل طراحی، اجرا و تجهیز تمامی فضاهای آموزشی در حال ساخت را یادآور شد و اعلام کرد: در دبستان فاضل به درخواست خود خیر شاهد ساخت مجموعه‌ای متفاوت با الگوگیری از معماری سنتی ایرانی‌اسلامی و بهترین مصالح موجود در بازار هستیم که این تلاش‌ها مجموعه مذکور را به یکی از زیباترین فضاهای آموزشی شهرستان تبدیل کرده است.

وی در پایان سخنان خود با تشکر مجدد از خیرین اعلام داشت: مدرسه زنده یاد فاضل در زمین ۲۵۰۰متر مربعی اهدا شده توسط قربانعلی کاظمی و صغری خزائلی در سه طبقه و زیربنای ۱۹۵۰متر مربع ساخته شده است.

ابراهیم با تشکر از همراهی و همکاری شهرداری و شرکت‌های خدمات رسان همچون آب، برق و گاز در جریان اجرای طرح‌های مختلف اضافه کرد: شهرداری نیز برای زیرسازی و آسفالت ورودی این آموزشگاه قول مساعد داده که امیدواریم این موضوع به زودی عملیاتی گردد و در صورت نظر مساعد خیر نیز ساخت سالن ورزشی در کنار این مجموعه آموزشی هم در دستور کار قرار بگیرد.

ابراهیم در پایان اذعان داشت: مجموعه آموزشی بسیار عالی شهید سید مهدی روشنایی که توسط فرزندان زنده یاد دکتر محمد‌علی روشنایی در زمینی به مساحت هزار متر مربع و زیربنای ششصد متر مربع در دو طبقه ساخته و تجهیز شده، یکی از مشکلات مهم آموزشی شهر در آن منطقه را برطرف کرده است.

ساخت ۴۹کلاس درس در نجف آباد به مدت یک سال
ساخت ۴۹کلاس درس در نجف آباد به مدت یک سال

انتهای پیام / ۱۳۷

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.