اولین گردهمایی کسبه ویلاشهر برگزار شد + تصاویر و متن طومار

0

اولین گردهمایی کسبه ویلاشهر برگزار شد

 

به گزارش نجف آبادنا اولین گردهمایی کسبه و اصناف ویلاشهر شام دوشنبه ۱۰ دی ماه ۱۳۹۷ با حضور حجت الاسلام و المسلمین محمدی امام جمعه ویلاشهر و کسبه بازار و اصناف ویلاشهر در تالار پروین اعتصامی این شهر برگزار گردید.

 

آقای محبی از پیشکسوتان صنعت و  کسب و کار مطالب و پیشنهاداتی را درباره رونق و پیشرفت کسب و کار ویلاشهر بیان نمود.

در ادامه گردهمایی کسبه و اصناف ویلاشهر، حجت الاسلام و المسلمین محمدی برای اشاره به دیدگاه اسلام در مورد کسب و کار و ضرورت آموختن قبل از شروع به تجارت به بیان روایتی از حضرت علی علیه السلام پرداخته و گفت: امام علی علیه السلام می فرمایند: کاسبان عزیز که حبیب خدا هستند باید ابتدا مسائل شرعی معامله را فرا بگیرند و بعد وارد کسب و کار شوند.

امام جعه ویلاشهر در ادامه یکی از مهم‌ترین تفاوت‌های نگاه اقتصادی اسلام با نگاه غرب را این برشمردند که در اسلام خوردن هر نوع مالی درست نیست و اگر کسب درآمد طبق اصول و قواعد خاصی نباشد مال به دست آمده از آن حرام بوده و مورد مذمت است.

حجت الاسلام و المسلمین محمدی در این گردهمایی توصیه هایی برای رزق طیب و کسب و کار مطلوب بیان داشته و سپس راهکارهایی را جهت رونق کسب و کار در ویلاشهر با توجه به رهنمودهای رهبر معظم انقلاب در زمینه اقتصاد مقاومتی و حمایت از کالای ایرانی ارائه کردند.

پس از صحبتهای امام جمعه ویلاشهر حاضرین دیدگاههای خود را در زمینه کسب و کار در ویلاشهر مطرح و مشکلات موجود را به سمع و نظر امام جمعه محترم ویلاشهر رساندند.

در این گردهمایی ۷ نفر به عنوان شورای صنفی شهر ویلاشهر انتخاب شدند.

لازم به ذکر است که در این جلسه طومار همکاری توسط تمامی کسبه بازار و اصناف ویلاشهر حاضر در گردهمایی امضا شد.

متن طومار به شرح ذیل می باشد.

بسمه تعالی

با اتکال به خداوند متعال و در ظل توفیقات حضرت ولی عصر عجل الله تعالی فرجه و در آستانه چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی، کلیه اصناف، کسبه و مشاغل خدماتی، درمانی، فنی و مهندسی، شهر ویلاشهر که دارای پروانه کسب و فعالیت از سازمان های مربوطه اعم از وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی و … می باشند با یکدیگر همدل و همزبان شده و با تاسیس شورای راهبردی کسبه و اصناف ویلاشهر برای رونق و تعالی کسب و کار خود تلاش مضاعف می نمایند.

اینجانبان امضا کنندگان ذیل آمادگی خود را برای همکاری و اجرای مصوبات این شوراء با حضور نمایندگان کلیه اصناف و مشاغل اعلام می داریم.

به امید خدا خیر، برکت و الطاف الهی.

والسلام

 

اولین گردهمایی کسبه و اصناف ویلاشهر
اولین گردهمایی کسبه و اصناف ویلاشهر

انتهای پیام / ۱۳۷

منبع: نجف آبادنا

 

 

اولین گردهمایی کسبه و اصناف ویلاشهر برگزار می گردد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.