از خیریه حضرت قمر بنی هاشم (ع) نجف آباد چه میدانید؟

0

از خیریه حضرت قمر بنی هاشم علیه السلام نجف آباد چه میدانید؟

بعد از ظهر روز شنبه ۱۶ اسفندماه ۱۳۹۹ حاج علی سلیمان نژاد در نشست خبری پایان سال خیریه حضرت قمر بنی هاشم علیه السلام ابراز داشت اولین مرکز دیالیز شهرستان در بیمارستان شهید محمد منتظری با دو اتاق مجزای خواهران و برادران راه اندازی شد و به فاصله نه ماه و در آبان ۷۶ مرکز دیالیز حضرت ابوالفضل علیه السلام با ۱۳ تخت دیالیز تاسیس گردید.

مدیر خیریه حضرت قمر بنی هاشم علیه السلام نجف آباد گفت: ما در این خیریه مدیون مردم نجف آباد و سایر شهرهای کشور هستیم زیرا اگر کمک و اعتماد این مردم به خیریه نبود توان انجام کارها را نداشتیم.

مدیر خیریه قمر بنی هاشم علیه السلام از خانواده ۵ هزار نفری تحت پوشش این خیریه خبر داد و ابراز داشت: فقط در مرکز شهید صدوقی ماهیانه و میانگین ۶۰۰ تا ۷۰۰ میلیون تومان هزینه می شود که بهزیستی یک سوم این مبلغ را پرداخت می‌کند و سایر هزینه‌ها را خیرین نجف آباد و سایر شهرهای کشور تامین می کنند.

سلیمان نژاد تصریح کرد: طی ۲۳ سال فعالیت این خیریه ۹۰۰ عمل پیوند کلیه انجام شده است و در حال حاضر ۲۴۰ نفر بیمار دیالیزی در شهرستان وجود دارند که روزانه ۸۰ بیمار دیالیزی وریدی در مرکز دیالیز این شهر واقع در بیمارستان شهید محمد منتظری نجف آباد دیالیز می شوند.

مدیر خیریه قمر بنی هاشم علیه السلام کمبود فضا را از مشکلات پیش روی انجمن دانست و افزود با توجه به رشد بیماران این مرکز و مراجعات فراوان هر روز ۱۵ بیمار نیز به اصفهان اعزام می‌شوند.

خیریه حضرت قمر بنی هاشم (ع) نجف آباد

بیماران تحت پوشش

حاج علی سلیمان نژاد نبود مرکز مستقل برای بیماران سرطانی را یکی دیگر از مشکلات خواند و عنوان کرد با وجود خیریه های زیادی که در استان اصفهان هستند، هنوز مرکز جامعی برای بیماران سرطانی وجود ندارد. دو مرکزی که در کشور برای این موضوع وجود دارند مخصوص کودکان سرطانی هستند.

وی اظهار داشت ۲۲۰ فرزند یتیم واقعی تحت پوشش این مرکز قرار دارند. افرادی که پدر خود را از دست داده‌اند و از دبستان تا دانشگاه تحت پوشش انجمن قرار دارند.

وی وضعیت انجمن را بدتر از بیمارستانها عنوان کرد و گفت: در بیمارستانها بیمار چند روز یا ماه بستری است و مرخص می‌شود اما در این مرکز و مخصوصاً توانبخشی شهید صدوقی بیماران سالها زندگی می‌کنند که در شرایط کنونی کار بسیار سختی است.

سلیمان نژاد در ادامه افزود: مرکز شهید صدوقی بیش از ۳۰۰ معلول را نگهداری می کند که به لطف خدا با وجود بیماری کرونا هیچ تست مثبتی از این مرکز گزارش نشده است.

وی با قدردانی از افرادی که به انجمن کمک می‌کنند افزود همه کمک های که مردم به این خیریه میکنند در ۱۴ موضوع هزینه می‌شود و جای نگرانی نیست که پول و نذر مردم در جایی غیر از آن مصرف شود و حتی برای مخارج جاری ساختمان نیز از هزینه‌های درمانی که مردم اهدا کرده اند استفاده نمی شود.

ساخت مرکز تخصصی دیالیز نجف آباد

سلیمان نژاد از آغاز ساخت مرکز تخصصی دیالیز نجف آباد و اولین مرکز جنرال کشور خبر داد و عنوان کرد: این مرکز با زیربنای ۱۱ هزار متر مربع که دارای کلیه درمانگاه های مورد نیاز دیالیز است ساخته خواهد شد و فاز اول و دوم هر کدام دارای ۵۷ تخت است که اوایل سال ۱۴۰۱ به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی در پایان گفت تاکنون سه هزار سبد کالا به ارزش هر کدام ۴ میلیون ریال است به خانواده های تحت پوشش این مرکز اهدا شده و به یاری خدا این روند ادامه خواهد داشت.

خیریه حضرت قمر بنی هاشم (ع) نجف آباد
خیریه حضرت قمر بنی هاشم (ع) نجف آباد

به گزارش نجف آباد نگار و به نقل از وبسایت خیریه

 

اعضاء هیئت مدیره انجمن خیریه حضرت قمر بنی هاشم (ع)

جناب آقای دکتر محمدحسن افلاکیان     رئیس هیئت مدیره
جناب آقای علی سلیمان نژاد     نائب رئیس هئیت مدیره و مدیرعامل
جناب آقای حاج مرتضی معینی     خزانه دار
جناب آقای دکتر علیرضا غیور         عضو اصلی
جناب آقای حاج محسن پیرمرادیان     عضواصلی
جناب آقای محسن پوراسماعیلی       عضو اصلی
جناب آقای ابراهیم شایان                منشی
جناب آقای حاج یداله صالحی           بازرس اصلی
جناب آقای حاج محمدرضا رستگاری        بازرس علی البدل 

یاد اعضاء هیات امناء انجمن خیریه حضرت قمر بنی هاشم (ع) که خاطراتشان برجای مانده است
شادروان حاج آقا مصطفی قاهری
شادروان مهندس اسد الله ولایتی
شادروان حاج محمد علی هنرمند
شادروان حاج ناصر کسمایی
شادروان حاج غلامحسین قاهری
شادروان حاج قنبرعلی حمله داری
شادروان حاج محمود معینی
شادروان حاج فتح الله سبحانی

تاریخچه انجمن خیریه حضرت قمر بنی هاشم (ع)

سنگ بنای انجمن خیریه حضرت قمربنی هاشم(ع) را رادمردیها و جوانمردیهای انسانهائی با ایمان به وجود آورده که همه از صدق دل و خلوص ایمان و استعانت از نام بزرگ اسوه جوانمردی و شهامت و شهادت حضرت ابوالفضل العباس(ع) تلاش کردند تا به یاری محرومان و نا امید انسانهائی بشتابند که از همه کس و همه چیز جز رب خالق بریده بودند و چه خوش بنیان نهادند این رفیع کاخ بلند انسان دوستانه را. بنایی که با استواری ایمان بنا شد و خداوند بزرگ حافظ آن بانیان خیر است.

انجمن خیریه حضرت قمر بنی هاشم(ع) در سال ۱۳۷۶با حضور ۲۶ نفر از افراد خیر و متعهد شهر که به عنوان هیات امناء می باشند افتتاح گردیده و در تاریخ ۱۳۷۸/۰۶/۰۳ تحت شماره ثبت ۵۲ در اداره ثبت اسناد شهرستان نجف آباد به ثبت رسید. لازم به ذکر است که فعالیت هیات امناء به صورت افتخاری می باشد.

انجمن خیریه حضرت قمر بنی هاشم (ع) از تاریخ ۹۵/۰۱/۲۱ به محل جدید خود واقع در فلکه آزادگان خیابان آیت اله حججی (پشت پارک ) مجتمع خدمات درمانی حضرت قمربنی هاشم (ع) منتقل شده است. لازم به ذکر است مرکز پزشکی تخصصی حضرت قمر بنی هاشم(ع) در تاریخ ۹۸/۰۴/۲۳ با حضور استاندار فرهیخته و مسئولین محترم استان و شهرستان و جمعی از خیرین افتتاح گردید.

شیوه های حمایت از انجمن خیریه حضرت قمر بنی هاشم (ع)

الف) پرداخت حضوری

همراهان و حامیان خیریه می توانند کمکهای نقدی ، نذورات و وجوهات شرعی و… را به صورت حضوری پرداخت و در برابر پرداخت رسید دریافت نمایند.

در ضمن این خیریه دارای اجازه دریافت وجوهات شرعی از تعدادی مراجع تقلید می باشد.

ب) پرداخت غیر حضوری

خیر اندیش محترم شما می توانید کمک های نقدی خود را به شماره حسابهاي انجمن واريز فرماييد.

شماره حسابهای انجمن

ملی سیبا ۰۱۰۴۱۴۸۸۷۲۰۰۶

صادرات سپهر ۰۱۰۳۳۳۲۹۳۶۰۰۲

کشاورزی ۲۶۰۶۴۵۰۱۱

ج) پرداخت توسط بانکداری الکترونیک
پرداخت از طریق دستگاههای خود پرداز ATM و بانکداری الکترونیک به وسیله کارتهای بانکی عضو شتاب امکان پذیر می باشد:

شماره کارت بانک صادرات ۶۰۳۷۶۹۱۱۹۹۵۰۷۷۲۴

شماره کارت بانک ملی ۶۰۳۷۹۹۱۱۹۹۵۱۸۳۸۶

د) اشتراک مستمر

علاقه مندان به پرداخت کمکهای مستمر (ماهانه ، دو ماهه و….) می توانند ضمن تماس با واحد امور مشترکین خیریه به شماره ۴۲۷۴۶۱۶۲ و تکمیل فرم اشتراک کمکهای خود را از طریق مراجعه حضوری ماموران وصول ، بصورت مستمر به خیریه ارائه دهند و ما را از حمایت خود بهره مند سازند.

 

خدمات درمانی انجمن خیریه حضرت قمر بنی هاشم (ع)

خدمات درمانی انجمن خیریه حضرت قمر بنی هاشم (ع)

انجمن خیریه حضرت قمر بنی هاشم(ع) جهت سهولت در امر درمان بیماران تحت پوشش این خیریه مرکز پزشکی تخصصی حضرت قمر بنی هاشم(ع) را راه اندازی کرده است.

همچنین انجمن خیریه حضرت قمر بنی هاشم(ع) با تعدادی از مراکز درمانی (داروخانه ها ، آزمایشگاهها ، بیمارستانها) قرارداد دارد که بیماران می توانند با مراجعه به انجمن و گرفتن معرفی نامه از این امکانات درمانی بهره مند گردند.

همچنین همكاري افتخاري تعدادي از پزشكان متخصص و متعهد اصفهان و شهرستان نجف آباد، دسترسي سريع خانواده ها را به هنگام نياز به تخصص هاي پزشكي امكان پذير ساخته است .

بیمارستانهای طرف قرارداد با انجمن :

نجف آباد : بیمارستانهای شهید محمدمنتظری ، فاطمه الزهراء

اصفهان : بیمارستانهای الزهراء زینبیه ، الزهراء اصفهان ، کاشانی ، سیدالشهداء ، چمران ، موسی کاظم ، عسگریه ، حجتیه ، امام حسین ، خورشید ، امین و ….

تهران : بیمارستان بقیه اله

مشهد : بیمارستان امام رضا (ع)

آزمایشگاههای طرف قرارداد با انجمن :

نجف آباد : آزمایشگاههای حضرت سجاد(ع) ، دکتر اکرامیان ، خاتم الانبیاء ، میلاد ، دکتر پزشکی ، و آزمایشگاههای بیمارستان شهید محمد منتظری و فاطمه الزهراء ، آزمایشگاه دکتر طراوت و …

اصفهان : آزمایشگاه قاضی عسگر و آزمایشگاه بیمارستانهای الزهراء ، کاشانی، سیدالشهداء ، خورشید و ….

داروخانه های طرف قرارداد با انجمن :

نجف آباد : داروخانه های دکتر سبحانی ، دکتر رستمی ، دکتر خزائیلی ، دکتر فقهی ، دکتر غیور، داروخانه بیمارستان شهید محمد منتظری و ….

اصفهان : داروخانه حضرت سجاد(ع) ؛داروخانه هلال احمر؛ داروخانه حضرت سید الشهداء (ع) و ….

معرفی مرکز توانبخشی شهید آیت اله صدوقی
معرفی مرکز توانبخشی شهید آیت اله صدوقی

معرفی مرکز توانبخشی شهید آیت اله صدوقی

این مرکز در سال ۱۳۶۹ توسط سازمان مسکن و شهر سازی بنا گردید و کار خود را از سال ۱۳۷۱ بطور رسمی شروع کرد.تا بهمن ماه ۱۳۷۱ زیر نظر اداره بهزیستی بوده و در راستای طرح کاهش تصدی گری دولت واگذاری ارگانهای دولتی به بخش خصوص در اواخر بهمن ۱۳۷۸به شرکت بوعلی واگذار گردید ولی به علت مخارج سنگین و عدم توانایی شرکت مذکور در مهرماه سال ۱۳۸۰ به انجمن خیریه حضرت قمر بنی هاشم(ع) نجف آباد واگذار شد.

اهداف مرکز توانبخشی شهید آیت اله صدوقی

بخش شبانه روزی

۱-نگهداری و توانبخشی توانخواهان

۲- کمک به برقراری بهداشت روانی خانواده ها و جامعه

بخش آموزشگاه روزانه

آموزشگاه حرفه آموزی این مرکز از سال ۱۳۷۸ با سه کارگاه حرفه آموزی و دو کارگاه پیش حرفه ای (LSE) با حرفه های موکت بافی، گچبری، باغبانی و تعداد ۳۰ نفر توانخواه شروع بکار نموده، بتدریج کارگاه های قلم زنی و معرق، کیف دوزی به کارگاه های حرفه ای اضافه شد و تعداد توانخواهان به ۶۰ نفر رسید.در حال حاضر این واحد فعال ۵۰نفر توانخواه روزانه و دو نفر از توانخواهان بخش شبانه روزی و تعداد ۷ کارگاه حرفه آموزی و یک کارگاه LES ( آموزش مهارتهای زندگی) اداره میشود.

اقدامات انجام شده در مرکز توانبخشی شهید آیت اله صدوقی

تعویض کلیه تخت ها، محفه، تشک، راه اندازی سالن سینمایی جهت معلولین ذهنی، زیبا سازی بخش ایزوله باسنگ کاری و سرامیک کلیه دستشویی معلوین، نصب پده ها جهت کنترل ورود هوای سرد سالن فیزیوتراپی، بازیهای یارانه ای، اعزام به اردوهای دسته جمعی از قبیل سفر زیارتی به مشهد مقدس طی دو مرحله با قطار و هواپیما به همراه معلولین جسمی حرکتی ، پدر یارها و خانواده پدر یارها ، احداث سالن آب درمانی جهت سرعت بخشیدن به درمان و کنترل بیماریهای جسمی و حرکتی و مجهز نمودن بخش رختشویخانه در محیطی وسیع، نور پردازی اطراف مرکز.

بخش آموزشگاه روزانه:

تشکیل گروه های ورزشی در سطح ابتدایی و شرکت در مسابقات ورزشی توانخواهان ذهنی در سطح استان و کسب مدال و همچنین تشکیل گروه نمایش فردوس و شرکت در مسابقات نمایشی معلولین آفتاب.

برگزاری نمایشگاه آثار دستی توانخواهان در سطح استان و شهرستان

طرحهای اجرا شده در مرکز توانبخشی شهید آیت اله صدوقی :

بخش شبانه روزی

۱-اعزام گروهی از توانخواهان جسمی حرکتی به کربلای معلی

۲- احداث سالن غذاخوری بیماران

۳-افتتاح واحد آب درمانی

۴- تکمیل تجهیزات وفعال نمودن واحد فیزیوتراپی

بخش آموزشگاه روزانه

تغییر و تحول در کارگاه های حرفه آموزی و ارائه کارهای عملی نو و درخشش در سطح استان و حتی کشور تا همانند قبل برگ زرینی در تاریخ توانبخشی های کشور باشد و بتواند خدمتی شایسته به جامعه ارائه نمایید.

اساسنامه انجمن خیریه حضرت قمر بنی هاشم (ع)

فصل اول – کلیات و اهداف

ماده ۱) نام

نام انجمن خیریه حضرت قمر بنی هاشم(ع) و در این اساسنامه بلحاظ رعایت اختصاراً انجمن خیریه نامیده می شود.

ماده ۲) نوع فعالیت

کلیه فعالیتهای انجمن خیریه غیر سیاسی، غیر تجاری و غیر انتفاعی بوده وضمن رعایت کل قوانین جمهوری اسلامی ایران، دقیقاً طبق این اساسنامه فعالیت خواهد نمود. ضمناَ انجمن خیریه از نوع موسسات مذکور در بند الف ماده ۲ آیین نامه اصلاحی ثبت تشکیلات و موسسات غیر تجاری مصوب ۵/۵/۱۳۳۷ موضوع مواد ۵۸۴ و ۵۸۵ قانون تجارت تلقی می گردد.

ماده ۳) محل

مرکز اصلی انجمن خیریه در استان اصفهان شهرستان نجف آباد به نشانی ابتدای بلوار آیت اله ایزدی ضلع شرقی پارک واقع است.و در صورت لزوم می تواند پس از موافقت مرجع صدور مجوز در سایر نقاط داخل یا خارج کشور شعبه، نمایندگی یا دفتر دایر نماید.

ماده ۴) تابعیت

انجمن خیریه تابعیت جمهوری اسلامی ایران رادارد و کلیه اعضای آن التزام خود را به قانون اساسی و جمهوری اسلامی ایران اعلام می دارند و بنام انجمن خیریه حق فعالیت سیاسی له یا علیه افراد، احزاب و گروه های سیاسی نخواهند داشت.

ماده ۵)

مدت فعالیت انجمن خیریه از تاریخ تاسیس برای مدت نامحدود می باشد.

ماده ۶)

دارایی اولیه انجمن خیریه اعم از منقول و غیر منقول مبلغ ده میلیون ریال می باشد که توسط هیات موسس تماما پرداخت شده و در اختیار انجمن خیریه قرار گرفته است.

ماده ۷)

هیات موسس عبارتند از ۳۰ نفر از معتمدین شهر که به عنوان هیات امناء نیز تلقی می گردند.

ماده ۸)

اهداف انجمن خیریه عبارتند از:

* فراهم نمودن تسهیلات لازم برای بیماران مبتلا به بیماریهای صعب العلاج کلیوی، قلب، سرطان ( در حال حاضر اولویت با بیماران کلیوی می باشد.) ودر صورت امکان برای سایر بیماران نیازمند و راهنمایی امور درمانی و بهداشتی.

* در صورت امکان کمک مالی به بیماران صعب العلاج نیازمند و خانواده مستمند آنها.

* ایجاد مجتمع های درمانی، بهداشتی ، بیمارستانی و توانبخشی.

* طبع ونشر بولتن، نشریه کتب پزشکی در همه زمینه ها وتهیه اسلاید، فیلم وآگهی های ارشاد عمومی جهت ارتقاء اطلاعات بیماران ومردم در حفظ بهداشت وپیشگیری از بروز بیماریها .

* ایجاد موسسات کاری و کارگاهی به منظور تامین نیازهای مالی انجمن و تحت پوشش قراردادن بیماران مبتلا به بیماریهای صعب العلاج، نیازمند و خانواده مستمند آنها.

ماده ۹)

طرحها و برنامه ها و سایر اقدامات

طرح ها و برنامه ها و سایراقداماتی که در اساسنامه پیش بینی شده و به نحوی با وظایف یکی از وزارت خانه ها یا سازمانهای دولتی ارتباط دارد پس از کسب موافقت و بانظارت وزارتخانه ها یا سازمان دولتی ذیربط به مرحله اجرا درخواهد آمد.

ماده ۱۰ )

فعالیت اعضاء اعم از هیئت موسس ، هیئت امناء ، هیئت مدیره ،مدیرعامل و قائم مقام وی و بازرسان افتخاری بوده و اعطای هر گونه تسهیلات از امکانات موسسه برای اعضاء ممنوع می باشد.

انجمن خیریه دارای هیئت مدیره ای مرکب از حداقل ۷ نفر عضو اصلی و ۲ نفر عضو علی البدل خواهد بود در صورتیکه درآمد و هزینه ها انجمن خیریه از طریق اعضاء تامین شود. این تعداد میتواند به سه نفر عضو اصلی و یک نفر عضو علی البدل تقلیل یابد.

 

ارزاق توزیع شده بین بیماران تحت پوشش انجمن خیریه حضرت قمر بنی هاشم (ع)

*توزیع سبد کالا بین خانواده های نیازمند تحت پوشش این انجمن ( به صورت ماهیانه ، سه ماهه ، شش ماهه و سالیانه و به مناسبتهای ویژه )

*سبد کالای توزیع شده بین بیماران تحت پوشش این انجمن شامل اقلام زیر می باشد:

*گوشت ،مرغ ، برنج ، روغن ، لوبیا ، لپه ، ماش ، عدس ، نخود ، پنیر ، ماست ، الویه ، خرما ، ماکارونی

*در ایام محرم و صفر و ماه مبارک رمضان ( نذری و افطاری ) بین بیماران تحت پوشش این انجمن توزیع می گردد.

* تامين پوشاك و كفش به مناسبت آغاز سال جدید

* تامین لوازم التحریر و البسه فرزندان بیماران تحت پوشش این انجمن به مناسبت بازگشائی مدارس

تجهیزات پزشکی انجمن خیریه حضرت قمر بنی هاشم (ع)

انجمن خیریه حضرت قمر بنی هاشم (ع) دارای تجهیزات پزشکی مانند : دستگاه اکسیژن به همراه ریکلاتور ، ساکشن ، ویلچر ، تخت بیمارستانی ، تشک مواج و …. می باشد که این تجهیزات در ستاد پشتیبانی انجمن خیریه( واقع در خیابان متتظری شمالی نبش کوچه شهیدان معین) قرار دارند و به صورت امانت در اختیار بیماران تحت پوشش این خیریه قرار می گیرد و قرار گرفتن لوازمات پزشکی به افراد عام طبق شرایط و ضوابط آن ستاد صورت می گیرد.

ایاب و ذهاب بیماران تحت پوشش انجمن خیریه حضرت قمر بنی هاشم (ع)

انجمن خیریه حضرت قمر بنی هاشم (ع) جهت ایاب و ذهاب بیماران دیالیزی تحت پوشش خود در سه نوبت به صورت رایگان با یک دستگاه آمبولانس به مرکز دیالیز حضرت ابوالفضل (ع) نجف آباد ( واقع در خیابان ۱۷ شهریور جنب بیمارستان شهید محمد منتظری ) در حال ارائه خدمات رسانی به این بیماران می باشد.

آمبولانسهای انجمن خیریه حضرت قمر بنی هاشم (ع) جهت ایاب و ذهاب بیماران و اعزام آنها به بیمارستانها و مراکز درمانی اصفهان و سایر شهرستانها استفاده می شود.

 

انتهای پیام / ۱۳۷

کد خبر : 33126 ساعت خبر : ۸:۵۳ ق٫ظ

لینک کوتاه مطلب : https://najafabadnegar.ir/?p=33126

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.