نماز جمعه نجف آباد: جدا کردن ملت از دولت خطر جدی علیه نظام توسط دشمنان است

0

نماز جمعه نجف آباد ۵ مرداد ۹۷

به گزارش نجف آبادنا حجت‌الاسلام مصطفی حسناتی امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته، با اشاره به مشکلات اقتصادی و توطئه‌های دشمنان و سخنان رئیس‌جمهور آمریکا اظهار کرد: دشمنان به دنبال دوقطبی کردن جامعه و ایجاد فاصله بین دولت و ملت هستند و رئیس‌جمهور با موضع‌گیری قاطع خود در برابر تهدیدات آمریکا جواب دندان‌شکنی به دشمنان داد.

وی درباره این القای دشمنان که همه مسؤولان نظام دزد و غارت‌گر هستند، ادامه داد: اینکه جامعه در شرایط سخت اقتصادی قرار دارد، شکی نیست ولی اینکه بگوییم هیچ یک از مسؤولان به فکر رفع مشکلات نیستند، تنها توطئه دشمنان است.

امام‌جمعه نجف‌آباد در ادامه درباره مفسدان اقتصادی بیان داشت: این شرایط نیازمند توجه جدی‌تر مسؤولان است و این مفسدان اقتصادی از پشت به ملت خنجر می‌زنند و برای از میان بردن این مفاسد باید هر سه قوا در کنار یکدیگر وارد میدان شوند.

وی با این بیان که مشکل ما ترامپ نیست، افزود: همان‌گونه که مردم دوران جنگ را به درستی درک کردند باید این شرایط جنگ اقتصادی را نیز درک کنند تا بتوانیم پیروز شویم که امروز مشکل ما، سخنان و توطئه‌های دشمنان و رئیس‌جمهور آمریکا نیست، بلکه مشکل ما داخلی است و نیازمند همت و جدیت بیشتر مسؤولان در کنار وحدت ملت و دولت است.

نماینده ولی‌فقیه در نجف‌آباد درباره ویژگی اصلی مسؤولان نظام گفت: در یک نظام اسلامی همان گونه که در سیره ائمه است، ریاست بر مردم معنی ندارد و در یک نظام اسلامی تنها خدمتگزار و ولایت باید وجود داشته باشد.

وی درباره بزرگ‌ترین خطر از سوی دشمنان علیه نظام اظهار کرد: بزرگ‌ترین خطر علیه نظام، جدا کردن ملت از این نظام است و مسؤولان باید برای نابودی کردن این خطر ده برابر وضعیت عادی تلاش کنند.

امام‌جمعه نجف‌آباد درباره مناسبت روز نماز جمعه نیز ادامه داد: جایگاه والای نماز جمعه در روایات بسیار بیان شده که آن را حج فقرا می‌کند و حتی برخی از فقها اقامه نماز جمعه را واجب دانسته‌اند و جایگاه نماز جمعه مربوط به هیچ شخص یا گروه خاصی نیست همان‌گونه که نماز و روزه اصل اسلام است.

وی نماز جمعه را طبق فرمایش رهبری، قدرت نرم برشمرد و گفت: نماز جمعه در شهر نجف آباد یک دهه قبل از انقلاب آغاز شد و باید این محور عظیم وحدت، عزت، شرافت و قدرت و خار چشم دشمنان مستحکم‌تر از گذشته برگزار شود.

انتهای پیام / ۱۳۷

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.