مستند «احمد ما» برگی از تاریخ انقلاب را ورق می‌زند

0

سیزدهمین سالگرد سردار شهید احمد کاظمی و شهدای عرفه در نجف آباد / مستند «احمد ما» برگی از تاریخ انقلاب را ورق می‌زند

به گزارش نجف آبادنا از دفاع پرس، مستند «احمد ما» روایتی است از زندگی شهید احمد کاظمی، یکی از فرماندهان مشهور دوران دفاع مقدس، مردی که سوابق انقلابی اش هم بسیار زیاد است.

داستان این مستند از آنجا شروع می‌شود که یک فیلمساز با در دست گرفتن عکسی از دوران بازداشت شهید کاظمی توسط ساواک به شهر محل تولدش در نجف آباد اصفهان می‌رود و با اهالی آنجا درباره او به گفت‌وگو می‌نشیند.

 

آن‌ها که با احمد آشنا هستند به خاطر دارند که ۱۸ ساله بود و فارغ التحصیل دبیرستان که به مبارزان جبهه‌های جنوب لبنان پیوست، ولی وقتی در سال ۵۹ قائله کردستان رخ داد به ایران بازگشت تا با دشمنان داخلی انقلاب مقابله کند.

شهید کاظمی در هنگامه دفاع مقدس جزو اولین نفراتی بود که به سپاه پاسداران پیوست و از فرماندهان سپاه شد؛ او در همان آغاز همراه با گروهی ۵۰ نفره در جبهه‌های آبادان حضور یافت و مبارزه را با عراق شروع کرد که همین گروه پس از پایان هشت سال نبرد با دشمن بعثی، به یکی از نیرو‌های قوی و مهم سپاه یعنی لشکر زرهی ۸ نجف اشرف تبدیل شد.

 

محمدامین مهتدی جعفری تهیه کننده و شاهد سلطانی آزاد کارگردان «احمد ما» هستند، مستندی که برای پخش از شبکه افق در روز سه شنبه ۱۸ دی ماه ساعت ۲۱ در نظر گرفته شده و تکرار آن هم ساعت‌های ۳:۳۰ و ۱۳ روز بعد روی آنتن می‌رود.

مستند «احمد ما» برگی از تاریخ انقلاب را ورق می‌زند
مستند «احمد ما» برگی از تاریخ انقلاب را ورق می‌زند

مراسم سیزدهمین سالگرد سردار شهید احمد کاظمی و شهدای عرفه برگزار می‌شود

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان، مراسم بزرگداشت سالروز شهادت سرلشگر پاسدار شهید حاج احمد کاظمی و شهدای عرفه ساعت ۸ صبح پنج‌شنبه ۲۰ دی در خیمه حسینی گلستان شهدای اصفهان برگزار می‌شود.

به همین منظور مراسمی نیز ۲۰ دی ساعت ۱۶ در یادمان گلزار شهدای نجف آباد نیز برگزار خواهد شد.

سردار سرلشگر پاسدار شهید احمد کاظمی فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، از فرماندهان دوران هشت سال دفاع مقدس به همراه جمعی از یاران و همکاران خود در نیروی زمینی سپاه، در ۱۹ دی‌ سال ۸۴ براثر سانحه هوایی به درجه رفیع شهادت نائل شد.

مستند «احمد ما» برگی از تاریخ انقلاب را ورق می‌زند
مستند «احمد ما» برگی از تاریخ انقلاب را ورق می‌زند

انتهای پیام/  ۱۳۷

منبع: دفاع پرس / تسنیم

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.