تهیه طرح تأمین اجتماعی فراگیر برای رفع موانع تولید و ایجاد اشتغال در کشور

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه طبق اصل 37 قانون اساسی باید تأمین اجتماعی فراگیر داشته باشیم، افزود: با اجرایی شدن طرح تأمین اجتماعی فراگیر برای رفع موانع تولید و ایجاد اشتغال در کشور گام بزرگی برداشته می شود.

0

تهیه طرح تأمین اجتماعی فراگیر برای رفع موانع تولید و ایجاد اشتغال در کشور

به گزارش نجف آباد نگار از عصر شهروند، ابوالفضل ابوترابی نماینده نجف آباد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به موانع بر سر راه تولید افزود:
یک مانع بسیار بزرگی در تولید برای بحث تأمین اجتماعی است که آن هم طبق اصل ۳۷ قانون اساسی باید تأمین اجتماعی فراگیر را داشته باشیم.

وی افزود: لذا طرحی تهیه کردیم برای تأمین اجتماعی فراگیر یعنی همه ایرانی‌ها یک کف تأمین اجتماعی حداقلی داشته باشند.
عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اگر این اتفاق بیفتد، بدون یک ریال هزینه می توانیم ۳٫۶ به اشتغال
موجودمان اضافه کنیم.

ابوترابی تصریح کرد: در حال حاضر کارفرماها به لحاظ ترس از تأمین اجتماعی و عواقبی که بعد از آن دارد، کمتر کارگر و نیروی کار می‌گیرند اگر ما همین یک مانع را به نام تأمین اجتماعی از جلوی پای کارفرماها برداریم، سطح و میزان اشتغال کشور را افزایش می دهیم.

وی با بیان اینکه این تکلیف، تکلیف قانون اساسی هم است، تاکید کرد: ما در مجلس نهم منابعش را هم دیده بودیم. الان طرح آن آماده شده ان‌شاءالله
در این مجلس، یک بار دیگر این مانع بزرگ را برطرف کنیم.

انتهای پیام/۱۳۹

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.