واکنش دانشجویان به نامه پرحاشیه استاندار اصفهان به رئیس جمهور

0

واکنش دانشجویان به نامه پرحاشیه استاندار اصفهان به رئیس جمهور

 

به گزارش نجف آبادنا از خبرگزاری فارس، تشکل‌های دانشجویی استان اصفهان در واکنش به نامه پرحاشیه استاندار اصفهان به رئیس‌جمهور در خصوص زاینده‌رود بیانیه‌ای صادر کردند.

در این بیانیه که به امضای بسیج دانشجویی دانشگاه اصفهان، جامعه اسلامی دانشگاه اصفهان و علوم پزشکی اصفهان، بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی، انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه اصفهان، جامعه اسلامی دانشگاه آزاد نجف‌آباد، بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد نجف‌آباد، بسیج دانشجویی دانشگاه هنر، بسیج دانشجویی دانشگاه کاشان، بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کاشان، جامعه اسلامی دانشگاه هنر، جامعه اسلامی دانشگاه صنعتی اصفهان، جامعه اسلامی دانشگاه کاشان، جامعه اسلامی دانشگاه علوم پزشکی کاشان، انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه آزاد خوراسگان، انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه شهید اشرفی، بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد خوراسگان، بسیج دانشجویی دانشگاه شهید اشرفی، بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور اصفهان، انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه پیام نور اصفهان و انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه کاشان رسیده، نسبت به ادبیات نگارش این نامه انتقاد شده است.

 

 

در ابتدای این بیانیه خطاب به استاندار اصفهان آمده است: شنیده‌ایم که جنابعالی از سوابق علمی و دانشگاهی خوبی برخوردار هستید و از خانواده دانشگاه، پا به عرصه‌ی خدمت به مردم شریف و نجیب اصفهان گذاشته‌اید، اخیراً شاهد ارسال و انتشار نامه تقدیر و تشکر شما از ریاست‌جمهور در خصوص پیگیری مطالبات به‌حق مردم کشاورز و زحمت‌کش شرق استان بودیم، جنبش دانشجویی بر اساس رسالت انقلابی خود چند نکته‌ای را من‌باب تهذیب در اخلاق مدیرتی و اجرایی خدمت شما متذکر می‌گردد.

 

در ادامه آورده شده است: به نظر می‌رسد، شما نیازمند بررسی مجدد علل به وجود آمدن و حل نشدن اکثر معضلات کنونی استان اصفهان ازجمله مشکل آب، رکود در چرخ صنعت استان، وضعیت معیشت اقشار مختلف مردم و همچنین وعده‌های بی‌شمار محقق نشده در ۶۹ ماه به روی کار آمدن دولت و رئیس‌جمهور محترم هستید.

 

آیا نمی‌دانید، تمام راه‌ها برای حل مشکل آب بیان‌شده است، اما کسی توجه نکرد؟ این خواسته به‌حق مردم اصفهان به گوش مسئولان نرسید یا آن‌ها به این موضوع توجهی نکردند؟ آقای رئیس‌جمهور سه بار به مردم اصفهان قول دادند که مشکلات آب آشامیدنی و کشاورزی را حل کنند، ایشان وعده بازگشت جریان دائمی آب به زاینده‌رود را قبل انتخابات دادند، درحالی‌که به‌غیراز اقدام اخیر که با بررسی سایر وعده‌های ایشان امیدی به عملیاتی شدن آن نیز نیست؛ چه اقدامی کرده‌اند؟ منصفانه نیست اکنون‌که در جایگاه خدمت به مردم شریف و شهیدپرور اصفهان هستید به‌جای احقاق حق مردم، به دنبال ارسال نامه تشکر و تقدیر با لحن پوپولیستی و عوام‌فریبانه باشید؟

 

 

دانشجویان در این بیانیه اظهار کرده‌اند: از دیدگاه علمی ستایش و ستودن کسی که در انجام دادن وظایف شرعی یا اجتماعی خویش سهل‌انگار است، چاپلوسی نام دارد. چاپلوسی از دیگران، کاری ناشایست و سبب تشویق دیگران به ادامه کارهای ناروایشان و نیز برانگیزنده غرور زیان آفرین انسان‌هاست. این کار، نوعی آفت زبانی است و نکوهیده بودن آن در سخنان هدایت‌گر پیامبر اسلام (ص) و امامان معصوم (ع) آشکارا بیان‌شده است. این حرکت، ستایش شوندگان دروغین را فخرفروش و خودبین بار می‌آورد و برای ستمگران و خیانت‌کاران نیز، نوعی تأیید و تشویق عملی به شمار می‌آید. از طرف دیگر چاپلوسی، هنر افرادی است که با به‌کارگیری روش‌های عادی و بهنجار جامعه یا محیط کار خود قادر به کسب موفقیت دلخواهشان نیستند و با توسل جستن به راه‌های گوناگون می‌کوشند خلأ ناشی از ضعف‌های شخصیتی و تخصصی موردنیاز خویش در جامعه یا محیط کار خود را جبران کنند.

 

 

در پایان این بیانیه آمده است: از دیگر سو شاید شنیده باشید که رهبر معظم انقلاب در حاشیه جلسه‌ای با نمایندگان مجلس شورای اسلامی مورخ ۸ خرداد سال ۱۳۹۰ واکنشی جالب و البته آموزنده نسبت به سخنان یکی از نمایندگان داشتند. در خلال این جلسه، هنگامی‌که یکی نمایندگان مجلس در سخنان خود برخی تعابیر و تمجیدهای مبالغه‌آمیز را در وصف رهبری طرح کرد. رهبر معظم انقلاب فرمودند: این تعابیر کمکی به پیشرفت کار نمی‌کند و این صحبت‌ها من را شرمنده می‌کند و هم به ضرر من است و هم به ضرر گوینده…؛ در پایان، به نظر می‌رسد، چنین رفتاری از سوی رهبر انقلاب در قبال تعریف و تمجید، باید الگویی مناسب برای کارگزاران نظام جمهوری اسلامی در هر رتبه و مسئولیت تبدیل‌شده و همگان به این رفتار و منش اقتدا کنند. امید است این نصیحت و تذکر برادرانه در شما خادم مردم انقلابی اصفهان، مؤثر و کارگر افتد.

واکنش دانشجویان به نامه پرحاشیه استاندار اصفهان به رئیس جمهور
واکنش دانشجویان به نامه پرحاشیه استاندار اصفهان به رئیس جمهور

انتهای پیام/ ۱۳۷

منبع: فارس اصفهان

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.