نماینده مردم نجف‌آباد در مجلس :طرح جدید «سربازی» به مجلس می‌آید

1

نماینده مردم نجف‌آباد در مجلس :طرح جدید «سربازی» به مجلس می‌آید / انتقال پایتخت مرحله مکان‌یابی را رد کرد

به گزارش نجف آبادنا ابوالفضل ابوترابی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان، با اشاره به آخرین وضعیت موضوع سربازی در مجلس اظهار کرد: در خصوص مسأله سربازی و اصلاح وظیفه عمومی ۹ ماه است که دوشنبه‌ها تمام سربازی‌های دنیا را بررسی کرده و کارهای انطباقی انجام داده‌ایم و تمام مدل‌ها را درآورده و به یک مدل خوب و خلاقیتی نزدیک شده‌ایم.

نماینده مردم نجف‌آباد و تیران و کرون در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: با ستاد کل به یک اجماع و توافق خوبی رسیده و احتمالاً تا دو ماه آینده در صحن مجلس بررسی شود.

وی افزود: ماحصل اجماع ترکیبی از مدل انتخابی چین و ترکیه است؛ مدل داوطلبی که امام خمینی داوطلب بسیجی را مطرح می‌کردند و سرباز حرفه‌ای روسیه و آمریکا است.

ابوترابی درخصوص آخرین وضعیت انتقال پایتخت اذعان داشت: انتقال پایتخت تبدیل به قانون شده است و تاکنون سه بار جلسه شورای عالی انقلاب پایتخت در دو سال اخیر برگزار شد و تا عید باید مکان مشخص شود.

نماینده مردم نجف‌آباد و تیران و کرون در مجلس شورای اسلامی مطرح کرد: البته انتقال مرکز سیاسی و اداری خیلی کار سنگین و پیچیده‌ای نیست و در آخرین جلسه‌ای با حضور جهانگیری و شش وزیر دیگر تا اسفند ماه مأمور به جانمایی شد.

طرح انتقال پایتخت مرحله مکان‌یابی را رد کرد

وی درباره فواید طرح انتقال پایتخت عنوان داشت: معاون عمرانی وزارت کشور به جد پیگیر این قضیه است و به نتایج خوبی نیز در خصوص مکان‌یابی رسیده‌ایم؛ با انتقال مرکز اداری سیاسی از تهران جای دیگر به راحتی می‌توان نقدینگی موجود در کشور را جذب و برای عمران و آبادانی استفاده کرد.

ابوترابی در پایان مطرح کرد: همچنین دولت درآمد بسیار بالایی را از ساختمان‌ها و زمین‌های موجود در تهران به دست می‌آورد که در رفع مشکلات اقتصادی کمک‌رسان خواهد بود.

نماینده مردم نجف‌آباد در مجلس طرح جدید «سربازی» به مجلس می‌آید
نماینده مردم نجف‌آباد در مجلس طرح جدید «سربازی» به مجلس می‌آید

انتهای پیام / ۱۳۷

منبع: فارس

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 نظر
  1. #مجلس مقتدر می گوید

    از بچه های متعهد این خبرگزاری خواهشمندم در مورد پیگیری طرح اصلاح نظام وظیفه و وضعیته این طرح از جناب ابوترابی سوال بفرمایندومصاحبه ی جدیدی رو ترتیب دهند؛ممنونم