ثبت الکترونیکی پرونده‌‌های اسناد و املاک در نجف آباد

0

ثبت الکترونیکی پرونده‌‌های اسناد و املاک در نجف آباد

به گزارش نجف آبادنا مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان اصفهان، علی بهبهانی در آیین کلنگ‌زنی ساختمان اداره ثبت اسناد و املاک گلپایگان اظهار کرد: آرشیو الکترونیکی پرونده‌های ثبتی به زودی در خمینی‌شهر، کاشان و نجف آباد نیز اجرا می‌شود.

علی بهبهانی گفت: اوج وفاق و همبستگی که در بین مسؤولان شهرستان گلپایگان وجود دارد می‌تواند فرصت خوبی برای حل مشکلات باشد.

وی افزود: مسؤولان با وجود گرایش‌های سیاسی، اما در حوزه خدمت به مردم همدل و متحد باشند که مشت محکم و آهنینی بر دهان دشمنانی که می‌خواهند امید را از مردم بگیرند؛ باشند.

ثبت الکترونیکی پرونده‌‌های اسناد و املاک در نجف آباد

مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان اصفهان گفت: در سال‎های اخیر در استان اصفهان در حوزه ثبت املاک واسناد اقدامات خوبی انجام شده است و با توجه به کمبود اعتبارات توانستیم بودجه قابل توجهی جذب کنیم.

وی افزود: همواره مرهون تلاش تمام نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی هستیم، در سال‌های اخیر در حوزه ثبت اسناد و املاک پروژه‌های خوبی اجرا شده است، اصفهان نخستین استانی که توانست آرشیو الکترونیکی پرونده‌های ثبتی را اجرا کند که خروجی آن حذف گردش فیزیکی پرونده‌های دستی است.

بهبهانی اظهار کرد: در زمینه زیرساخت‌های الکترونیکی شدن پرونده‌های ثبتی در سال‌های اخیر اقدامات خوبی در کشور و به تبع در استان اصفهان انجام شده است.

وی ادامه داد: آرشیو الکترونیکی پرونده‌های ثبتی در هفت شهرستان‌های اصفهان، مبارکه، فلاورجان، شاهین شهر و برخوار انجام شده و به زودی در خمینی‌شهر، کاشان و نجف آباد نیز اجرا می‌شود.

حذف ثبت دستی در ادارات ثبت اسناد و املاک اصفهان

مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان اصفهان خاطرنشان کرد: تمام پرونده‌های ثبتی به اوراق الکترونیکی تبدیل می‌شود، در آینده نزدیک در تمام شهرهای استان اصفهان با اجرای الکترونیکی شدن پرونده‌های ثبتی چرخش فیزیکی پرونده‌های ثبتی بدون نیاز به پرونده دستی انجام می‌شود.

وی در ادامه گفت: در زمینه نقشه‌های کاداس تمام اسناد مالکیتی که صادر می‌کنیم ازطریق سیستم و با نقشه‌های یو‌نی‌اف انجام می‌شود و سند دفترچه‌ای صادر نمی‌شود.

بهبهانی عنوان کرد: در گذشته پرونده‌های فراوانی در قفسه‌های ادارات ثبت اسناد و املاک گنجانده می‌شد که برای مراجعه‌کنندگان و کارمندان نیز خسته‌کننده بود، اما اکنون بیش از ۸۵ درصد اطلاعات در سیستم الکترونیکی به ثبت می‌رسد و حجم پرونده‌ها تا این حد کم شده است.

وی با بیان این که فیبر نوری در کل استان در حال اجرا است، تصریح کرد: با مجهز شدن به شبکه مطمئن فیبر نوری، دوربین‎های مدار بسته نیز در سطح ادارت ثبت استان ظرف مدت دو ماه به اتمام می‎رسد.

مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان اصفهان تأکید کرد: کشور ما در معرض انواع بلاهای طبیعی و غیر طبیعی قرار دارد، نباید با لگد دشمن بیدار شویم، الکترونیکی شدن پرونده‌های ثبتی در راستای پدافند غیرعامل است، با تدبیر و برنامه‌ریزی کامل آماده روزهای سخت هستیم، پرونده‌های الکترونیکی یک امنیتی برای مردم ایجاد می‌کند که در مواقع بحران که در اداره ثبت اتفاقی می‌افتد دغدغه‌ای نداشته باشند.

وی با بیان این که طبق آمار ۷۰ درصد پرونده‌های ثبت اسناد و املاک استان الکترونیکی شده است، یادآوری کرد: ۴ سال است که پرونده‌ها به صورت الکترونیکی در استان اصفهان صادر می‌شود، اوراق گذشته نیز به صورت الکترونیکی در حال انجام است.

بهبهانی تصریح کرد: اهمیت دیگر الکترونیکی بودن پرونده‌ها شفافیت املاک و مستقلات برای جلوگیری از رانت خواری‌ها‌، زمین خواری‌ها‌، کوه خواری و جنگل‌خواری است، به دلیل شفافیت‌سازی با تشکیل پرونده‌های الکترونیکی و بانک کاداس امکان سو استفاده برای هیچ‌کس نخواهد بود.

وی در ادامه گفت: در زمینه اجرای الکترونیکی شدن پرونده‌های ثبت اسناد و املاک، پنجمین استان کشور بودیم و این به معنای حذف پرونده‌های فیزیکی از چرخه و تبدیل شدن به چرخش پرونده الکترونیکی است.

مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان اصفهان در پایان گفت: احداث ساختمان اداری ثبت اسناد و املاک گلپایگان در کمتر از یک سال به اتمام می‎رسد، یک میلیارد تومان اعتبار این ساختمان از سوی نماینده شهرستان گلپایگان با رایزنی جذب شده است و اکنون از سوی پیمانکار در حال اجرا است.

در ادامه آیت‌اله سید علی طهماسبی امام جمعه گلپایگان اظهار کرد: خدای متعال هیچ گاه راز بندگان را افشا نمی‌کند، برخی از مردم از این مسائل دینی غفلت می‌کنند و بسیاری از عذاب‌ها به دلیل غفلت از اعمال دینی است که اتفاق می‌افتد.

وی گفت: پیامبران در سختی‌ها و مشکلات با مردم سازگار بودند طبق فرمایش قرآن تعامل با مردم مهم است و مسؤولان باید با مردم در تعامل باشند تعامل و مدارا با مردم از خصلت مؤمنان است که باید از پیامبران بیاموزیم، انسان باید اهل صبر و شکیبایی باشد تا صبر نباشد ظفر نمی‌رسد، باید هم در زندگی شخصی و کاری سعی کنیم برای رسیدن به اهداف بزرگ تلاش کنیم.

ساخت اداره برای مردم مهم نیست بلکه خدمات‌رسانی برای آن‌ها مهم است

امام جمعه گلپایگان ضمن قدردانی در تلاش برای اجرای احداث ساختمان اداری ثبت اسناد، گفت: ساختمان اداری مجهز برای مردم مهم نیست مهم این است که ما برای مردم خدمت‌رسانی کنیم که ارزش والایی دارد.

وی افزود: پس از ایمان به خدا هیچ فضیلتی بالاتر از خدمت به خلق خدا نیست، هر چه شکایات و نارضایتی مردم به حداقل برسد نسبت به انقلاب دلگرم می‌شوند و ما به وظیفه شرعی و دینی عمل کرده‌ایم.

طهماسبی گفت: باید قدر مردم را بدانیم و در خدمت‌گذاری به مردم از هیچ تلاشی دریغ نکنیم، با این همه جفاکاری و فساد که توسط خیانت‌کاران به نظام اما مردم در صحنه‌های مختلف سیاسی حضور می‌رسانند.

انتهای پیام/ ۱۳۷

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.