شورای شهر نیاز به چه نیروهایی دارد ؟

به قلم رزمنده دیروز بسیجی امروز / شورای شهر نیاز به چه نیروهایی دارد ؟

0

شورای شهر نیاز به چه نیروهایی دارد ؟

به گزارش نجف آباد نگار و به قلم رزمنده دیروز بسیجی امروز

از شهید چمران سوال شد تخصص مهمتر است یا تقوا.
که این شهید جواب داد به نظرم اگر کسی بدون تخصص مسئولیتی را بپذیرد بی تقواست. شوراهای اسلامی شهر و روستا طبق قانون غیر سیاسی است و وظیفه اش خدمت رسانی و آبادانی است ولی تاکنون عمدتاً سیاسی بوده اند. اگر به آمار مراجعه شود تمامی شورای اسلامی شهر و روستایی که غیر سیاسی بوده و حقوق مردم برایشان مهم بوده است منشا خدماتی بسیار خوبی بوده اند ولی شورا های سیاسی جز تضییع حقوق و اتلاف سرمایه ها و ایجاد بی‌اعتمادی اثری نداشته اند.

شورای شهر نیاز به چه نیروهایی دارد ؟

کار شوراها ، عمرانی ،سازندگی، فرهنگی و مذهبی است. پس آدم‌هایی را می‌خواهد که بتوانند این کارها را انجام دهند. پس نیاز به تخصص های عمرانی (برق ، شهرسازی،تاسیسات،و…) فرهنگی اجتماعی مذهبی( اساتیدو معلمان و فرهنگیان و روحانیت)یعنی جمعی با تخصص های متعدد( حقوقی، بودجه نویسی و…) ولی اگر قرار باشد تعهدی در کار نباشد تخصص‌ها هم راهی به جایی نخواهد برد و شاید خیلی وقت ها مضر خواهد شد. تخصص همراه با تعهد( دین داری، مردم داری، خط خداترسی) مهم است.

باید برای جوانان که رویش های اصلی انقلاب اسلامی هستند میدان را باز کرد هم متخصص و مهم متعهد. هم انقلابی و هم حامی مردم. هم از اقشار فرودست وهم دارای افکار بلند و میهن‌پرست دیندار.

رزمنده دیروز و بسیجی امروز
انتهای پیام/۱۳۷
پایگاه خبری نجف آباد نگار هیچگونه مسئولیتی نسبت به صحت یا عدم صحت مطالب بالا نداشته و فقط نقش اطلاع رسانی دارد.
لطفا نظرات خود را در مورد این مطلب از قسمت ارسال یک پاسخ برای ما ازسال کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.